WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Загальні положення охорони праці при меблевому виробництві. Розслідування, облік і аналіз нещасних випадків. Вимоги безпеки на території підприємства. - Реферат

Загальні положення охорони праці при меблевому виробництві. Розслідування, облік і аналіз нещасних випадків. Вимоги безпеки на території підприємства. - Реферат

комітети.
Технічний інспектор виконує свою роботу з охорони праці в тісному зв'язку з громадськими інспекторами і ПК. До обов'язків технічних інспекторів входить систематичний нагляд за виконанням адміністрацією законодавчих актів з охорони праці, правил і норм техніки безпеки і виробничої санітарії, а також робота відповідно до Положення про технічного інспектора.
Технічний інспектор має право: накладати штрафи на керівників різних ланок виробництва за порушення законів про охорону праці, правил і норм техніки безпеки і виробничої санітарії; надсилати матеріали у слідчі органи для притягання до відповідальності осіб, що вчинили значне порушення; подавати матеріали у вищі організації про звільнення або покарання винних.
Громадський контроль за станом техніки безпеки та охорони праці здійснюють комісії, створені комітетами профспілок, та громадські інспектори з охорони праці, які вибираються в кожній профспілковій групі членами профспілки. Комісії та громадські інспектори з охорони праці працюють згідно з Положенням, затвердженим Президією ВЦРПС. Вони повинні контролювати стан техніки безпеки та охорони праці, а також сприяти здійсненню заходів для поліпшення умов праці.
Розслідування, облік і аналіз нещасних випадків
Виробничою травмою вважають раптове ушкодження організму робітника при виконанні трудового процесу на виробництві Сукупність обставин і причин, які викликали цю травму, називають нещасним випадком.
Щоб запобігти виникненню нещасних випадків на виробництві, ведеться розслідування, облік та аналіз їх згідно з Положенням, затвердженим Постановою Президії ВЦРПС від 12 травня 1966 р. № 15 (із змінами і доповненнями на 20 січня 1969 p.). Згідно з цим Положенням всі підприємства повинні розслідувати нещасні випадки, які сталися на їхній території або за її межами при виконанні роботи за завданням адміністрації, а також при доставц-і робітників або службовців на місце роботи на транспорті підприємства.
Розслідуванню підлягають і нещасні випадки, які сталися перед початком роботи або після неї, в позаробочий час, у святкові і вихідні дні. Розслідуванню підлягають і гострі отруєння, теплові удари та обмороження.
Згідно з положенням про розслідування і облік нещасних випадків на виробництві, потерпілий або очевидець зобов'язані терміново повідомити про випадок майстра, начальника цеху або безпосереднього керівника робіт, які зобов'язані відразу організувати першу долікарську допомогу потерпілому. Начальник цеху (керівник робіт) зобов'язаний терміново повідомити про нещасний випадок керівника підприємства і голову ПК і протягом 24 год разом з старшим громадським інспектором з охорони праці в цеху і робітником служби техніки безпеки розслідувати причини і обставини нещасного випадку, а також вжити заходів для запобігання подібних нещасних випадків. Про розслідування нещасних випадків, які спричинюють втрату працездатності не менш як на один повний робочий день, складають акти за формою Н-1. Акт складається начальником цеху в чотирьох примірниках, підписується ним, старшим громадським інспектором і працівником служби техніки безпеки підприємства. Затверджує акт головний інженер підприємства і вживає відповідних заходів, щоб запобігти виникненню подібних нещасних випадків.
По одному примірнику акта лишається в начальника цеху, ПК і технічного інспектора профспілки. Затверджена форма акта може бути видана потерпілому на його вимогу. Якщо потерпілий не згоден з викладеними в акті обставинами нещасного випадку, а також якщо адміністрація відмовляється скласти такий акт, потерпілий має право звернутись в ПК, який не пізніше як через 7 днів повинен розглянути заяву і винести постанову для адміністрації. Якщо адміністрація вважає, що нещасний випадок не зв'язаний з виробництвом, то це питання може бути винесено на розгляд ПК. Якщо ПК згоден з висновком адміністрації, то в правому верхньому куті акта зазначають: "нещасний випадок не пов'язаний з виробництвом". Якщо ПК не згоден з адміністрацією, він може зажадати втручання технічного інспектора профспілки.
По закінченні тимчасової непрацездатності потерпілого адміністрація цеху вносить в акт дані про травматологічні і матеріальні наслідки нещасного випадку і ці дані (за спеціальною формою) надсилає ПК і технічному інспекторові профспілки.
Нещасні випадки, що сталися на підприємстві з робітниками, які направлені іншою організацією, розслідуються адміністрацією тієї організації, де стався нещасний випадок, із зазначенням організації, яка направила потерпілого.
Якщо нещасний випадок стався з учнем, який відбував практику під керівництвом представника підприємства, то він розслідується адміністрацією цієї організації із зазначенням в акті навчального закладу. Якщо ж практикою керував представник навчального закладу, то розслідування і облік ведуться навчальним закладом.
Для групових нещасних випадків із смертельними наслідками встановлено спеціальний порядок розслідування. Ці випадки розслідує технічний інспектор профспілки.
На всі без винятку нещасні випадки незалежно від порядку розслідування їх слід складати акти за формою Н-1.
Вимоги безпеки на території підприємства
До території підприємства повинні пред'являтись всі вимоги будівельних норм і правил (СНіП), які стосуються ЇЇ експлуатації Територія підприємства повинна бути огороджена з усіх сторін Вхід і вихід на неї здійснюється тільки через контрольно-пропускні приміщення, а в'їзд і виїзд транспорту - через ворота. Не допускається в'їзд на територію транспорту особистого користування. Для його стоянки за територією підприємства повинні бути обладнані спеціальні місця.
Автомобільні дороги повинні відповідати вимогам СНІП, тобто мати проїзджу частину з твердим і рівним асфальтом або бетонним покриттям. Ширина проїзжої частини повинна бути більша не менше ніж на 1 м від ширини транспортного засобу з вантажем. На території підприємства слід дотримуватись правил дорожнього руху, затверджених Міністерством внутрішні справ СРСР. Площадки, призначені для роботи підйомно-транспортних механізмів, повинні бути рівними (ухил не більше 5 %) і мати тверде покриття.
Для пішохідного руху на території підприємства повинні бути тротуари і пішохідні доріжки, які задовольняють вимогам СНІП.
В місцях, що прилягають до залізничних колій, площадки повинні бути сплановані на рівні підлоги вагонів. При наявності біля перехресть залізничних колій з автомобільними дорогами будівель, споруд, штабелів матеріалів, які обмежують видимість пересікаючої колії, застосовуються світлозвукова сигналізація і шлагбауми. Всі дороги і проїзди повинні бути обладнані відповідними дорожніми та іншими попереджувальними і вказівними знаками.
При проведенні ремонтних або будівельних робіт на території підприємства місце ремонту чи будівельні площадки повинні бути огороджені парканом висотою не нижче ніж 1 м з відповіднимивказівниками. Проїжджа частина доріг, тротуарів і пішохідних доріжок не повинна бути захаращена відходами або деталями. При ремонті доріг або тротуарів місце ремонту повинно бути огороджено шнурком

 
 

Цікаве

Загрузка...