WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Види верстатних ліній та класифікація їх - Реферат

Види верстатних ліній та класифікація їх - Реферат

складає їх у стопи.
Лінії свердління і присадки отворів в щитах. Свердління присадочних отворів здійснюється після форматної обробки і облицювання кромок щитів на багатошпиндельних свердлильно-присадочних верстатах вітчизняного або імпортного виробництва.
Серед вітчизняних верстатів широко застосовується верстат СГВП-1А, а серед зарубіжних - багатосторонній свердлильний верстат прохідного типу ПС-251С (НРБ), призначений для свердління наскрізних і глухих отворів в площинах і кромках щитів під шканти і кріпильну фурнітуру. Він складається із станини рамної конструкції з циліндричними направляючими і зубчастою рейкою, горизонтальних супортів базування щитових деталей і ввердлін-ня отворів в кромках дев'ятнадцятишпиндельної головки з регулюванням на глибину свердління, нижніх супортів з дев'ятнадцятишпиндельною головкою і механізмом регулювання відстані між циліндричними балками, верхніх супортів з механізмом притискування деталі і шпиндельною головкою, подаючого конвейєра, транспортного завантажувального пристрою з лівим і правим електронним приводами, розміщеними на балках завантажувального пристрою Верстат може використовуватись як індивідуальна машина, а також монтуватися в автоматичну лінію обробки деталей.
На базі цього верстата при наявності живильника і укладчика створена лінія для багатостороннього свердління ЛПП-01.
На наших підприємствах використовують аналогічне обладнання зарубіжних фірм, зокрема "Віезе", "Альберт" і (Італія), "Вееке", "Ноттмаер", "Кох" (ФРН) та ін. Ці верстати відрізняються один від одного розміщенням багатошпиндельних головок, способами базування і ступенем автоматизації керування. На багатьох із цих верстатів є пристрій електронної цифрової індикації або системи числового програмного управління (ЧПУ).
Складальні верстатні лінії. Процес складання меблевих виробів автоматизований найменше порівняно з усіма іншими стадіями, проте і тут спостерігається значний прогрес.
Для складання меблевих виробів на великих підприємствах застосовують поточні лінії, основою яких є технологічні або робочі конвейєри, їх форма, будова і принцип дії залежать від конструкції виробу.
На Рис. 9 показано технологічний конвейєр пульсуючої дії, на якому здійснюється загальне складання шаф для одягу. Транспортним засобом конвейєра є два паралельні ланцюги, робочі вітки яких рухаються на рівні підлоги. До ланцюгів прикріплено ряд поперечних захватів-брусків, якими складений виріб пересувається по конвейєрній лінії, що дає змогу виконувати операції на конвейєрі з будь-якого боку виробу. Операції виконуються безпосередньо на конвейєрі, який зупиняється на певний проміжок часу на відповідному робочому місці. Крім того на конвеєрі передбачено ряд запасних робочих місць на випадок зміни конструкції виробу.
Рис. 9. Лінія складання шаф для одягу:
1 - 12 - робочі місця, 13 - конвейєрні ланцюги, 14 - ланцюги, які пересувають виріб, 15 - пневматичні підйомники, 16 - пневматичні механізми для перекидання виробів, 17 - цикловий автомат з годинником, 18 - привод конвейєра
Через рівні проміжки часу, які відповідають встановленому ритму, автоматично включається привод і захоплювачі конвейєра переміщують виріб вперед на одне робоче місце. Привод включається автоматично за допомогою спеціального годинника, який одночасно показує, скільки часу залишилось для виконання операції. Перед початком переміщування конвейєра на одне робоче місце дзвінок сигналізує про закінчення часу на операцію. Для полегшення праці деякі робочі місця конвейєра обладнані пневматичними підйомниками і перекидачами, які ставлять виріб у потрібне положення. Ці пневматичні пристрої мають автоблокування, яке запобігає переміщенню конвейєра, коли виріб перебуває в непідготовленому для переміщення положенні. Однак на такому конвеєрі кожна складати тільки однотипні вироби.
Для складання виробів різних за зовнішнім виглядом, а іноді і за конструкцією, застосовують додаткові (комплектувальні) конвейєри, на яких складають усі вузли і деталі, кріплять фурнітуру до кожного виробу і після цього складають виріб із даного комплекта. При цьому підібраний комплект подається комплектувальним конвейєром паралельно конвейєру з готовими виробами.
Лінія може включати два паралельні конвейєри, що рухаються з однаковою швидкістю. Перший (комплектувальний) складається з візків-касет, які пересуваються за допомогою ланцюга, замкнутого в горизонтальній площині. Одна з віток конвейєра проходить через проміжний склад готових деталей і вузлів і біля лінії робочих місць. У проміжному складі в кожний візок-касету підбирається комплект деталей, вузлів і фурнітури для складання шафи. При цьому комплекти, зібрані у різні візки, можуть відрізнятися не тільки кольором і текстурою, а й деякими деталями оформлення виробу.
Візки-касети мають пристрої для установлення вузлів (щитів) шафи, ящики для фурнітури і т. ін. При переміщенні візків-касет біля робочих місць на них відбувається попереднє складання.
Друга вітка комплектувального конвейєра рухається в одному напрямку із складальним конвейєром. Цей конвейєр,розміщений на підлозі, пересуває зібрані шафи по підлозі цеху. Вироби на цьому конвейєрі складаються тільки з деталей, що містяться в одному візку-касеті, який рухається поряд з конвейєром.
Продуктивність і коефіцієнт використання верстатних ліній. Продуктивністю лінії називається кількість оброблених за одиницю часу деталей. Розрізняють продуктивність теоретичну і фактичну.
Теоретичну продуктивність визначають за умови, що лінія
працює безперервно, її можна визначити за формулою
Q = ,
де Т - час, за який визначають продуктивність, хв; R - ритм лінії, хв.
Фактичну продуктивність визначають з урахуванням пристроїв або коефіцієнта використання лінії, який являє собою відношення часу фактичної роботи лінії до повного часу:
?? = ,
де Т - час, за який визначається продуктивність, хв; ?tВТР - сума втрат часу, хв.
Фактичну продуктивність визначають за формулою
QФ = ??,
де Т - час, за який визначають продуктивність; R - ритм лінії, хв.
Для підвищення коефіцієнта використання лінії треба скоротити затрати часу на переналагоджування і перенастроювання механізмів і пристроїв.
Список використаної літератури
1. Амалицкий В. В., Любченко В. И. Справочник молодого станочника по деревообработке.- М. : Лесн. пром-сть, 1984.- 239 с.
2. Бобиков П. Д. Изготовление художественной мебели.- М. : Высш. шк., 1988.- 288 с.
3. Кулебокин Г. И. Столярное дело.- М. : Стройиздат, 1987.- 144 с.
4. Кряпов М. В., Гулин В. С., Берилин А. В. Современное производство мебели.- М. : Лесн. пром-сть, 1986.- 263 с.
5. Петров А. К.- Технология деревообрабатывающих производств.- М. : Лесн. пром-сть, 1980.- 268 с.
6. Сахаров М. Л. Автоматизация деревообрабатывающего производства.- М. : Лесн. пром-сть, 1987.- 243 с.
7. Соловьев A. A. Короткое В. И. Наладка деревообрабатывающего оборудования.-М.: Высш. шк., 1987.-320 с.
8. Справочник мебельщика. Конструкции и функциональные размеры. Материалы. Технология производства. - М. : Лесн. пром-сть, 1985.- 360 с.
9. Справочник, мебельщика. Станки и инструменты. Организация производства и контроль качества.- М. : Лесн. пром-сть, 1985.-o 375 с.
10. Худяков В. А. Деревообрабатывающие станки и работа на них.- М. : Лесн. пром-сть, 1982.- 324 с.
11. Шумега С. С. Спеціальна технологія меблевого виробництва.- К. : Вища шк. Головне вид-во, 1981.- 242 с.
12. Шумега С. С. Технология столярно-мебельного производства.- М. : Лесн. пром-сть, 1984.- 265 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...