WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Види верстатних ліній та класифікація їх - Реферат

Види верстатних ліній та класифікація їх - Реферат

за винятком того, що на лінії МФК-2 можна вибирати з правої сторони по плазу і кромках, чверті і пази; на лінії МФК-3 облицьовують кромки тільки рулонним синтетичним матеріалом.
Із аналогічних закордонних ліній в нашій країні застосовуються лінії "Хюман", "Іма" (ФРН), "Копілка" (Канада), ЛОП.04 <НРБ), "Дзода" (ПНР).
Лінії шліфування площин щитів. Для шліфування площин щитів застосовують лінію МШП-1 (Рис. 6). Вона складається із завантажувального пристрою, за допомогою якого щити подаються в перший шліфувальний верстат ШлК-2, де шліфується площина двома шліфувальними стрічками різної зернистості. Після цього щит за допомогою перекладувача надходить на розвантажувальний рольганг 5 другого шліфувального верстата 6, Вишліфовані щити штовхачем 7 пересуваються на платформу укладува-ча 8, звідки подаються для опорядження. Керування лінією здійснюється з пульта 9.
Рис. 6. Лінія для шліфування площини щитів моделі МШП-1:
1 - живильник, 2 - перший шліфувальний верстат, 3 - завантажувальний рольганг, 4 - перекладувач, 5 - розвантажувальний рольганг, 6 - другий шліфувальний верстат. 7 - штовхач, 8 - укладувач, 9 - пульт керування.
Рис. 7. Літі для підготовки щитів до опорядження:
а - лінія МНП-1 для суцільного шпаклювання і шліфуваннц, б - лінія МГП-1 для грунтування і нанесення текстур
Більш продуктивною є лінія МШП-3 на базі двострічкових верстатів з здовженим утюжком і конвейерною подачею ШлПС-9 та ШлПС-10.
Із аналогічного обладнання закордонних фірм в нашій країні використовують лінії ЛДШ-01 (НРБ), "Бобхер і Геснер" (ФРН), "Імеос" (Італія) та інші.
Фірма "Ф. Кульмапер" (ФРН) випускає обладнання для шліфування профільних кромок вібруючими колодочками, а також для шліфування мікрошпону.
Опоряджувальні лінії. Оскільки процес опорядження складається з окремих стадій, то ми розглянемо лінії для кожної стадії.
Лінія МНП-1 (Рис. 7, а) призначена для суцільного шпаклювання необлицьованих щитів, а також для шліфування шпакльованої поверхні. Спочатку щити подаються живильником / у верстат 2 для очищення їх від пилу. Після цього направляються у верстат 3 для шпаклювання поліефірною шпаклівкою, в яку додають фотохімічні ініціатори, що сприяє швидкому твердненню її (40-60 с) у фотохімічній камері ультрафіолетового випромінювання 4. Висушені щити подаються в камеру нормалізації 5 для охолодження поверхні перед шліфуванням (на 25-ЗО с). Проміжний рольганг б передає щити з камери нормалізації у шліфувальний верстат 7, а потім за допомогою укладувача 8 складає їх у штабель, звідки щити подаються на лінію грунтування і нанесення текстури.
Лінія грунтування і нанесення тексту-р и МГП-1 (Рис. 7,- б) призначена для грунтування і нанесення рисунка текстури цінних порід деревини на площини щитів, облицьованих цінними породами деревини, або на попередньо підготовлені щити із ДСтП.
За допомогою живильника / щити подаються у щитковий верстат 2 для очищення від пилу. Якщо щити коротші за 600 мм, то їх подають на спеціальних піддонах. Очищені щити проходять через верстат 9, де наноситься ґрунтовка (25-40 г/м2) на верхню площину. Після цього щити проходять через терморадіаційну камеру 10, в якій протягом 20-30 с грунтовка висихає.
Відтворення текстури цінних порід здійснюється в друкуваль-ніл машині 11, яка складається з двох секцій: одна - для контурного рисунка, друга - для напівконтурного. Щоб правильно розмістити рисунок в поздовжньому напрямку, в машині встановлені напрямні лінійки, а в поперечному - важільний механізм фіксації початку друкування.
Лінія МЛН-! (Рис. 8, а) призначена для нанесення ґрунтовки, нітроцеїюлозного лаку і шліфування лакового покриття.
Pur. 151. Лінії лакування меблевих щитів:
а - лінія МЛН-1 для нанесення нітроцелюлозних лаків, б - лінія МЛП-1 для нанесення поліефірних лаків
Рис. 7. Лінія облагороджування лакофарбових покриттів МПП-1:
1 - рольганг, 2 - стопя щитів, 3 - вакуумним завантажувач; 4 - запантажувальнин стіл, 5 - стрічко-шліфувальний верстат ЭШлМ: 6 - шліфувальний верстат ШлК-8, 7 - проміжковий стіл, 8 - полірувальний верстат П6Б, 9 - дисковий верстат для глянсування, 10 - вакуумний розвантажувач, 11 - приймальний стіл
Рис. 8. Лінія шліфування і полірування кромок МПК-1:
1 - шліфувальні верстати, 2 - полірумльші верстати, 3 - перекладувачі
Щити, призначені для опорядження, живильником 1 подаються у верстат 2, де очищаються від пилу, після чого надходять в камеру 8 для підігрівання. На нагріті щити на вальцьовому верстаті 4 наносять нітрокарбамідну ґрунтовку, яка під дією акумулюючого тепла на поверхні щитів швидко висихає. Процес нормалізації ґрунтовки і самих щитів відбувається в камері 5. Після повного висушування ворс і бульбашки знімаються з грунтовансї поверхні на віброшліфувальному верстаті 6. Відшліфовані щити знову підігріваються в терморадіаційній камері 7 і відразу подаються на лаконаливну машину 8 для нанесення першого покриття. Полаковані щити подаються в другу камеру нормалізації 9, а потім у сушильну камеру 10. Після виходу з сушильної камери щити перекладувачем 11 подаються на другу вітку до сушильних камер 12, в яких покриття сохне у зволоженому середовищі. Процес нормалізації відбувається в камері 13, звідки щити подаються на віброшліфувальний верстат 14. Щити, що вимагають повторного лакування, за допомогою перекладувача 15 знову подаються на першу вітку, а щити із закінченим процесом лакування складають на укладач 16,звідки вони надходять на лінію облагороджування
Лінія МЛП-1 (Рис. 8, б) призначена для нанесення поліефірного лаку. Автоматичний завантажувач 17 передає щити на рольганг 18, звідки вони надходять у верстат 2, де очищаються від пилу. Після цього очищені щити подаються вкамеру терморадіаційного нагрівання 19 (при застосуванні лаків гарячого тверднення). Нагріті щити надходять на лаконаливну машину 20, де наноситься перший шар лаку. Після певної видержки в камері 21 вони транспортуються на другу лаконаливну машину 22 для нанесення другого шару лаку. Полаковані щити знімають з рольганга 23 і складають на етажерки, які переміщуються ланцюговим конвейєром через сушильний тунель 24. Висушені щити подаються на лінію облагороджування.
Лінія МПП-1 (Рис. 7) призначена для перехресного шліфування деталей, розрівнювання (полірування) і глянсування площин. Щити з пакета 2 вакуумним завантажувачем 3 подаються на спеціальний стіл 4, а звідси - на стрічкошліфувальний верстат 5 для перехресного шліфування шкурками різної зернистості. На широкострічковому верстаті прохідного типу 6 здійснюється поздовжнє шліфування. На виході з шліфувального верстата встановлено щітковий пристрій, за допомогою якого змітається абразивний і лаковий пил. Відшліфовані щити проходять через проміжний стіл 7 на шестибарабанні полірувальні верстати 8, де шліфована поверхня полірується полірувальними пастами. Верстат 9, встановлений на виході полірувального верстата, глянсує поверхню (знімає жирові плями і відходи пасти). Вакуумний розвантажувач 10 перекладає облагороджені щити з приймального стола 11 в стопу, звідки вони подаються для складання.
Лінія МПК-1 (Рис. 8) призначена для шліфування поздовжніх і поперечних кромок, верхнього і нижнього ребер кромок, полірування і глянсування кромок, покритих поліефірним лаком.
Лінія складається з двох верстатів і двох перекладувачів. Один робітник завантажує щити в перший верстат, де обробляються поздовжні кромки, а потім другий завантажує їх у другий верстат для обробки поперечних кромок. Після цього щити або передаються перекладувачем на перший верстат для повторної обробки, або приймаються третім робітником, який

 
 

Цікаве

Загрузка...