WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Види верстатних ліній та класифікація їх - Реферат

Види верстатних ліній та класифікація їх - Реферат

поперечного потоку, а довгі - в шипорізний верстат 8 другого потоку. Готові деталі вивантажуються скидальними упорами конвейєра і подаються для складання.
Лінії із застосуванням силових головок. Силові головки - це окремі вузли, які призначені для надання різальному інструментові обертального і поступального руху. Залежно від застосо-вувальних інструментів за допомогою силових головок можна виконувати різноманітні технологічні операції (пиляння, фрезерування, свердління, довбання).
Силові головки можуть бути нерухомі (стаціонарні) і з автоматичною подачею (самохідні). Нерухомі головки мають тільки одне робоче положення шпинделя (обертальне) з електричним або пневматичним приводом. Самохідні головки з автоматичною подачею обладнані, як правило, пневмогідравлічним механізмом переміщення, але вони можуть працювати і від електричного чи механічного приводу.
Лінії, створені із застосуванням силових головок, високомеха-нізовані. їх застосовують для обробки як брусків, так і щитів.
До ліній такого типу належать лінії АЛБ та АЛЩ-1.
Лінія АЛБ (Рис. 2) призначена для обробки заготовок 450- 2000 мм завдовжки, 30-100 мм завширшки, 17-60 мм завтовшки. На ній встановлено вісім силових головок. За допомогою автоматичного живильника / заготовки подаються на поздовжній конвейєр 2, а конвейєром - на чотиристоронній верстат 3. За допомогою перевантажувального пристрою 4 заготовки передаються на шипорізний верстат 5, де зарізуються шипи або провушини не окремими деталями, а цілими пачками, що проходять повз шипорізні головки одна біля одної (впритик). Така подача запобігає утворенню сколів при виготовленні шипів і провушин. Продуктивність лінії 750 м заготовок на годину.
Лінія АЛЩ-1 призначена для обробки щитів 400-1700 мм завдовжки, 240-600 мм завширшки і 16-24 мм завтовшки. На лінії спилюються і фрезеруються поздовжні і поперечні кромки щитів. При цьому можуть бути відібрані наскрізні пази на одній кромці, а також заокруглені два кути. Продуктивність лінії 120 щитів на годину.
Рис. 1. Лінія для обробки брускових деталей ДЛ13:
1 - живильник, 2 - фугувальний верстат, 3 - конвейєр, 4 - пульт керування, 5 - чотиристоронній поздопжньо-фрезерний верстат, 6 - перекладувач, 7 - шипорізний верстат для коротких деталей, 8 - шипорізний верстат для довгих деталей, 9 - відвідний конвеєр
Рис. 2. Лінія для поздовжнього фрезерування брусків і зарізування в них шипів АЛБ:
1 - живильник, 2 - поздовжній конвеєр, 3 - чотиристоронній веротат, 4- перевантажувач, 5 - шипорізний верстат, 6 - укладувач
Рис. 3. Лінія для калібрування щитів ДЛШ-50:
1 - завантажувальний пристрій, 2 - перший калібрувально-шліфувальний верстат, 3 - рольганг, 4 - другий калібрувально-шліфувальний верстат, 5 - товщиномір, 6 - конвейєр, 7 - зворотний конвейєр, 8 - контроль якості, 9 - сортувальні площадки, 10 - пульт керування
Почато випуск аналогічних ліній МОБ-1 та МОБ-2, на яких всі операції, включаючи настроювання на відповідні розміри оброблюваних деталей, виконуються автоматизовано. Лінія МОБ-2 більш продуктивна порівняно з лінією МОБ-1. Крім того, знижено рівень шуму до 75 дБ і підвищено безпечність роботи.
Калібрувальні верстатні лінії. Оскільки на меблеві підприємства надходять деревностружкові плити різної товщини, їх після розкрою на форматних верстатах калібрують. Досить поширеним є калібрування на шліфувальних верстатах прохідного типу, за допомогою яких можна створювати потокові лінії ДЛШ-50 та МКШ-1.
На лінії ДЛШ-50 (Рис. 3) щити для шліфування подаються завантажувальним пристроєм / в калібрувально-шліфувальний верстат 2. Після цього за допомогою рольганга 3 плити передаються до другого калібрувального верстата 4 для чистового двостороннього шліфування. При виході з шліфувального верстата плита щітками очищується від шліфувального пилу і направляється в автоматичний товщиномір.
Результати вимірювання подаються у вигляді світлових сигналів: червоний - брак (товщина менша за мінімальну), зелений - придатні, жовтий - на перешліфування (товщина більша від номінальної). Після цього плити транспортуються на сортувальний пристій для визначення якості поверхні.
Сортувальний пристрій автоматично направляє плити на відповідні сортплощадки (1-го сорту, 2-го сорту, перешліфування і браку). Керування лінією здійснюється з головного пульта 10.
Облицьовувальні верстатні лінії. Для компонування ліній облицьовування щитів найраціональніше застосовувати однонроміж-кові преси прохідного типу, що дають можливість точно дотримуватись режимів облицьовування. Досить широко застосовується лінія облицьовування площини меблевих щитів моделі МФП-1 (Рис. 4).
Стопа щитів, які підлягають облицьовуванню, подається на рольганг живильника 1, звідки штовхачі механізму завантаження поштучно направляють щити в клейові вальці 2, з яких вони виходять на дисковий конвейєр 3. На стрічковому конвейєрі 4 формуються пакети вручну і цим же конвейєром подаються до преса 5. Час видержки в пресі і час формування пакетів однакові, тому завантаження і розвантаження преса відбуваються одночасно. Після завантаження преса його плити змикаються і витримуються під тиском 1 хв (залежно від застосовуваних клеїв). Облицьовані щити подаються по конвейеру в стопи.
Рис. 4. Лінія облицьовування площини меблевих щитів МФП-1:
1 - живильник, 2 - клейові вальці, 3 - дисковий конвейєрі 4 - стрічковий конвеєр, 5 - однопроміжковий прес, 6 - розвантажувач
Рис. 5. Лінія повторної обробки щитів і облицьовування кромок МФК-г.
1 - живильник, 2 - верстат для обробки поздовжніх кромок, 3 - верстат для облицьовування поздовжніх кромок, 4 - поворотний пристрій, 5 - верстат для обробки поперечних кромок, 6 - верстат для облицьовування поперечних кромок, 7 - укладувач
Більш вдосконаленими є лінії МФП-2 та МФП-3, до складу яких входить живильник, щітковий верстат для видалення пилу МЩП-3, JBepcTaT для нанесення клею КВ18-1, дисковий і формуючий конвейєри, однопроміжковий прес АКДА4938-1 з конвейєром, конвейер-укладчик.
Лінія МФП-2 має такі переваги перед лінією МФП-1: покращена конструкція живильника і укладчика; стрічкове завантаження пресу; наявність стрічкового конвейєра для видалення пилу. Лінія МФП-3 має більш вдосконалену конструкцію живильника і укладача; збільшені розміри плит преса (з 3,3 X 1,8 до 5,2 X 1,8м) і зусилля пресу (з 63 000 до100000 кН); гідроприводи розміщені зверху, що прискорює час змивання плит пресу.
Лінія повторної обробки щитів і облицьовування кромок. Лінія моделі МФК-1 призначена для обробки щитів і облицьовування кромок щитів струганим шпоном, а також зняття звисів по довжині і ширині (Рис. 5).
Пакет облицьованих щитів, які підлягають повторній обробці (по периметру), розміщують на приймальному рольгангу живильника 1, який поштучно завантажує їх у верстат двосторонньої форматної обробки 2, оснащений двома пилками і двома фрезерними головками. Після обробки з двох паралельних боків щити подаються конвейєром на двосторонній кромкооблицьовувальний верстат 3, де на кромки щитів наноситься клей, а спеціальним механізмом подається облицьовувальний матеріал і притискується до кромок. Далі по ходу деталі фрезерні головки знімають з кромок звиси, а стрічкошліфувальні головки шліфують їх.
Після обробки двох поздовжніх кромок щит подається на поворотний пристій 4, на якому деталь повертається на 90° і передається на обробку поперечних кромок на спеціальне устаткування 5 і 6. Після обробки поперечних кромок щити транспортуються на укладувач 7, стіл якого в міру надходження щитів опускається.
Сучасні лінії МФК-2 та МФК-3 в основному аналогічні лінії МФК-1

 
 

Цікаве

Загрузка...