WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Види верстатних ліній та класифікація їх - Реферат

Види верстатних ліній та класифікація їх - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Види верстатних ліній та класифікація їх
Верстатною лінією називається система машин, розміщених в певній послідовності відповідно до технологічного процесу виготовлення даного виробу, вузла або деталі.
Залежно від виду обслуговування верстатні лінії поділяються на поточні, напівавтоматичні та автоматичні.
Розміщення верстатів у такій послідовності, якої вимагають операції технологічного процесу, називається поточною верстатною лінією. Передача деталей на поточних лініях може бути ручною або за допомогою транспортних засобів.
Якщо в поточній верстатній лінії тільки частина верстатів потребує індивідуального обслуговування і всі або частина верстатів зв'язані транспортними засобами, то така верстатна лінія називається напівавтоматичною.
Верстатна лінія, на якій всі верстати, що розміщені в порядку послідовності операцій технологічного процесу, взаємно зв'язані між собою транспортними засобами і працюють автоматично (без втручання людини), називається автоматичною лінією. Робітник тільки пускає, зупиняє і налагоджує лінію, а також стежить за її роботою.
Залежно від форми потоку верстатні лінії поділяються на по-гтійнопоточні і зміннопоточні.
Постійнопоточні лінії призначені для оброботки деталей однакової форми і розмірів. Вони високопродуктивні, тому що не вимагають переналагодження. У роботі їх беруть участь всі механізми, з яких складається лінія.
Зміннопоточні лінії призначені для обробки різних, але однорідних деталей (наприклад, бруски різних розмірів). Ці лінії більш універсальні, але вимагають перенастроювання для обробки деталей кожного виду, що знижує їхню продуктивність.
Якщо на верстатній лінії виконується весь комплекс операцій над якоюсь деталлю, то цю лінію називають лінією із завершеним технологічним процесом або комплексною лінією.
Якщо на лінії виконується тільки частина операцій, пов'язаних з обробкою деталей або виробів, то її називають лінією з незавершеним технологічним процесом.
Під компонуванням верстатних ліній розуміють комплекс робіт щодо розміщення устаткування і транспортних засобів згідно з технологічним процессом.
Для компонування ліній застосовують: відповідне технологічне устаткування для конкретних технологічних операцій; транспортні засоби (тросові, ланцюгові, стрічкові, штангові та роликові конвейєри) для переміщення деталей і вузлів від одного верстата до другого; завантажувальні пристрої (магазинні, штабельні та бункерні живильники), які забезпечують ритмічну подачу заготовок у лінію; перекладувач для перекладання заготовок з одного конвейєра на інший, проміжкові нагромаджувачі, де зберігається запас заготовок на випадок непередбаченої зупинки того чи іншого верстата; розвантажувальні пристрої (укл?д,вачі) для формування транспортних пакетів із заготовок або деталей.
Для комплектування верстатних ліній застосовують універсальні і спеціальні верстати.
Лінії з універсальних верстатів не потребують великих затрат для компонування їх, тому що вони складаються з існуючого устаткування загального призначення, яке вже випробуване в роботі. Однак ці верстатні лінії займають багато виробничої площі, порівняно малопродуктивні і не дають належного ефекту.
Лінії із спеціальних верстатів більш компактні, високопродуктивні, займають мало площі. Проте проектування і виготовлення їх' потребує великих затрат. Тому раціональність впровадження їх має бути економічно обгрунтована.
Залежно від виду зв'язку між верстатами лінії можуть бути з жорстким зв'язком (синхронні, зблоковані) і з гнучким зв'язком (несинхронні, або розчленовані).
Лінії з жорстким зв'язком складаються з верстатів, що зв'язані між собою жорстким транспортом і працюють в одному ритмі або синхронно. В цих лініях оброблювані деталі передаються від верстата до верстата безпосередньо. Ці лінії прості за конструкцією, займають порівняно небагато виробничої площі, в них коротший виробничий цикл і деталі переходять від верстата до верстата без затримки. Однак недоліком цих ліній е те, що коли виходить з ладу один верстат, простоює вся лінія.
Лінії з гнучким зв'язком являють ряд самостійних верстатів, що діють незалежно один від одного. Між ними розміщені нагро-маджувачі для оброблюваних деталей і конвейєри-живильни-ки для подавання нагромаджених деталей. В лініях з гнучким зв'язком деталі від одного верстата до другого передаються не безпосередньо, а через нагромаджувачі. Отже, якщо вийде з ладу один верстат, всі інші можуть працювати з деталями, що*є в нагрома-джувачах.
За технологічним призначенням верстатні лінії поділяються на розкрійні, брускові, облицьовувальні, повторної обробки, опоряджувальні, складальні.
Розкрійні верстатні лінії. Розкрій плитових матеріалів можна здійснювати за різноманітними схемами (розкрійними картами), що сприяє раціональному використанню цих матеріалів. Принцип будови устаткування залежить від прийнятої схеми розкрою плит.
Лінія розкрою плит, створена на базі багатопилкового форматного верстата ЦТМФ-1 з програмним керуванням, застосовується для автоматичного розкрою плит на заготовки різних розмірів.
Програми розкрою плит на смуги і смуг на заготовки задаються окремо. У верстаті одночасно може бути задано 7 програм розкрою. Періодичність зупинок каретки задається чотирипозицій-ним барабаном з упорами, розставленими відповідно до ширини смуг. Для введення програми розкрою служать дві штекери і панелі. Одна панель використовується безпосередньо при роботі верстата, а друга призначена для підготовки другої програми. Програма вводиться встановленням штекерів у гнізда. Кожне гніздо штекерної панелі відповідає певному номеру пилкової головки, яка наперед встановлює на відповідну довжину заготовки. Попередня підготовка програми та її введення в працюючий верстат ліквідують затрати робочого часу на настроювання верстата. Продуктивність такої лінії досягає 7 м3/г.
Брускові верстатні лінії. Для надання брусковим деталям правильної й остаточної форми застосовують верстатні лінії, які складаються з верстатів прохідного типу (фугувальних і рейсмус-них або чотиристоронніх та шипорізних). Верстати позиційного типу (свердлильні та довбальні) також можуть бути встановлені в лінію, але застосування їх ускладнює компонування лінії. Види устаткування та послідовність розміщення їх в лінії залежать від конструкції брускових деталей. У меблевій промисловості такі лінії застосовуються рідко.
Найпростішою лінією цього типу є лінія обробки заготовок до заданих розмірів (товщини і ширини). Така лінія складається в фугувального та чотиристороннього верстата з відповідними механізмами подачі та завантажувально-розвантажувальними пристроями. Шипи, провушини або гнізда виготовляють на позиційних верстатах.
У лініях для виготовлення брускових деталей можуть бути вмонтовані один або навіть два шипорізні верстати. З одним шипорізним верстатом працюють лінії ДЛЗ, ДЛ8А, ПЛБ і АЛБ. Із ліній з двома шипорізними верстатами доситьшироко застосовується ДЛ13 (Рис. 1), на якій можна обробляти одночасно короткі горизонтальні провушкові деталі і довгі вертикальні з шипалш.
Заготовки розміщують на столі живильника 1 в ряд по 5-6 штук. Упори конвейєра захоплюють заготовку із стола 1 подають її на фугувальний верстат 2 Після створення базової пловини заготовка за допомогою конвейєра 3 передається в чотиристоронній верстат 5 для фрезерування кромок і верхньої площини Вистругана деталь-перекладувач 6 передається з поздовжнього конвейєра на поперечний. За допомогою автоматичного сортувального пристрою короткі заготовки направляються в шипорізний верстат 7 першого

 
 

Цікаве

Загрузка...