WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Електричні харчоварильні котли, електричні жаровні - Реферат

Електричні харчоварильні котли, електричні жаровні - Реферат

тканиною.
Електричні жаровні
Обертальна електрична жаровня безперервної дії ЖВЕ-720.
Жаровня призначена для випікання млинців-напівфабрикатів прямокутної форми. Жаровня представляє собою обертальний барабан, встановлений за допомогою цапф на кронштейнах. Кронштейни закріплені на двоярусному столі, який складається з металевої рами, облицьованої листовою сталлю та покритої емаллю. Поруч із жаровочним барабаном розміщений водоохолоджувальний похилий лоток з фіксатором, а над ним - бачок для рідкого тіста. В нижньому ярусі стола змонтований електропривід із системою передач, від якої одержують рух обертальний барабан та рух обернено-поступальний ніж-відсікач. Від поверхні барабана тісто відділяється скребковим самозагострювальним ножем.
Усередині пустотілого жаровочного барабана розташовані кварцеві інфрачервоні випромінювачі. Температура жаровочної поверхні барабана підтримується автоматично за допомогою термоелектричного термометра та мілівольтметра.
Правила експлуатації ЖВЕ-720
Перед початком роботи впевнюються, що пробковий кран бачка закритий й заливають в бачок підготовлене тісто. Відкривають вентиль подачі води до приймального лотка, щоб тісто не припікалось до його кромки. Приймальний лоток закріплюють пружинним фіксатором. Під кромкою лотка встановлюють коритоподібний піддон (збірник тіста). Потім змащують харчовим жиром скребковий та відрізний ніж-відсікач, кромку похилого лотка, а поверхню жаровочного барабана - рослинним маслом.
Встановивши стрілку мілівольтметра на максимальну температуру, вмикають апарат. Тривалість розігрівання 20 хв. Потім відкривають кран подачі тіста й регулюють його так, щоб тісто поступало до барабана безперервно, не переповнюючи лотка. З поверхніобертальної жаровні стрічка знімається скребковим ножем, який щільно прилягає до барабана, і опускається через приймальну щілину до нижнього ярусу стола. За допомогою відсікача й нерухомого ножа стрічка нарізається на порції й укладається на приймальний лоток.
Під час роботи слідкують за рівномірним подаванням тіста та за кольором поверхні млинців. При занадто темному кольорі обжарювальної поверхні стрілку мілівольтметра переводять на нижчу температуру, при блідому кольорі - на вищу. Спостерігають також за чистотою скребкового та відрізного ножів. Якщо тісто припікається до жаровні або прилипає до ножів, припиняють його подачу і, дочекавшись, коли кінець стрічки зійде з барабана, відмикають електродвигун від електромережі. Швидко зачищують від тіста та, змастивши робочі частини машини харчовим жиром, знову при-ступають до смаження млинців.
Категорично забороняється зачищати робочі органи машини від тіста, що прилипло, при ввімкненому електродвигуні.
Після закінчення роботи відмикають жаровню від електромережі й припиняють подачу води. Бачок з-під тіста знімають та ретельно промивають гарячою водою. Похилий лоток після промивання насухо протирають. Коритоподібний піддон звільняють від води та тіста, яке потрапило з похилого лотка. Відсікач та ножі протирають сухою тканиною.
Направляючу рейку механізму відсікача щотижня змащують солідолом, для чого ковпачки маслянок повертають на 1/2 оберта.
Корпус жаровні повинен бути заземлений.
Піч конвеєрна жаровочна ПКЖ
Піч складається із зварної рами, жаровочної камери, транспортера з приводом, столів завантаження та розвантаження, вентиляційного коробу й щита з електроапаратурою.
На зварену раму, яка служить основою, встановлюють жаровочну камеру, зібрану з панелей. Камера має завантажувальне та розвантажувальне вікна. Всередині камери розташований транспортер, який приводиться в дію електродвигуном.
Смаження продуктів відбувається за допомогою трубчастих кварцевих електронагрівачів із хромоалюмінієвими спіралями, які випромінюють інфрачервоні промені. Нагрівальні елементи зі брані у вигляді блоків й розташовані в нижній та верхній частинах робочої галузі транспортера. В жаровочній камері встановлено 13 блоків.
Вентиляційний короб сполучений з примусовою витяжною вентиляцією. В ній розміщений фільтр, який затримує краплі жиру й усуває його з жаровочної камери разом з вологим повітрям.
Піч обладнана такою електроапаратурою: автоматичними вимикачами електродвигуна, електронагрівача, вольтметром, терморегулятором ТР-4К, реле часу, сигнальними лампами, перемикачем режиму роботи й сталевими листами. Працює піч у двох режимах: "Автоматичний" та "Прогін".
Правила експлуатації ПКЖ
Перед початком роботи перевіряють санітарно-технічний стан печі, а потім підключають її до електромережі. М'ясні напівфабрикати заздалегідь викладають на змащені жиром листи й підвозять до печі на стелажах.
Перші два листи встановлюють на транспортер. Перемикач режиму роботи встановлюють в положення "Автомат", задають поворотом рукоятки реле часу необхідний час обробки продуктів, відкривають шибер, вмикають вентилятор та натискають кнопку "Пуск". При цьому загораються сигнальні лампи й вмикається перша група блоків електронагрівачів (наступні групи блоків включатимуться послідовно на 3-4 хвилини до тих пір, поки до них присунеться лист із продуктами). Вмикаються блоки нагрівачів автоматично терморегулятором ТР-4К.
Через 3-4 хвилини після натискання на кнопку "Пуск" приводиться в рух транспортер, який просувається на два листи й зупиняється. Під час зупинки завантажує ще два листи й процес повторюється. Встановлюють та знімають листи тільки після зупинки транспортера.
Тривалість зупинок задають, враховуючи вимоги теплового режиму страв, які необхідно приготувати. Наприклад, для смаження котлет необхідно 7-10 хв., для рублених біфштексів, ромштексів -10-12 хв. При цьому слідкують за показаннями вольтметра. Якщо він показує 210 замість 220 В, тривалість смаження збільшити на одну хвилину.
Після завантаження останнього листа жаровочну піч відмикають, натискаючи на кнопку "Стоп". Блоки нагрівачів будуть відмикатись послідовно через кожні 3-4 хв., починаючи з розвантажувального лотка, автоматично, а конвеєр - тільки тоді, коли останній лист вийде з розвантажувального вікна.
Один раз на тиждень виймають фільтр або жирозбірник вентиляційного короба, зачищають їх та кип'ятять у содовому розчині. Виймають також блоки нагрівачів із захисними сітками та відображувачами й промивають у содовому розчині. Чищення та промивання виконують тільки після вимкнення печі з електромережі.

 
 

Цікаве

Загрузка...