WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Електричні харчоварильні котли, електричні жаровні - Реферат

Електричні харчоварильні котли, електричні жаровні - Реферат

безпосередньо на жаровочній поверхні. Виготовляють сковорідки з безпосереднім та непрямим обігрівом. Сковорідки з безпосереднім обігрівом відрізняються одна від другої формою та розмірами жаровочної поверхні, а також зовнішнім оформленням та потужністю.
Електрична сковорода СНЕ-0,2 має безпосередній нагрів. Виготовлена сковорода у вигляді чавунної чаші круглої форми з товщиною стінок і дна відповідно 6 та 7 мм, поміщеної в корпус, виготовлений з нержавіючої сталі. Між стінками чаші й корпусом проложена теплоізоляція. Корпус сковорідки встановлений за допомогою двох полих цапф на вилкоподібній станині. Під дном чавунної чаші в жолобах уложені електричні спіралі, поміщені у фарфорові буси.
Електронагрівач знизу захищений шаром азбесту та закритий знімальним металевим дном. Поворотний механізм призначений для зливання рідини із завантажувальної чаші. Складається він з черв'ячної передачі та маховика. Крім цього, механізм повороту може притримувати сковорідку в будь-якому похилому положенні.
В нижній частині вилкоподібної станини знаходиться клемна дошка, яка під'єднана до електромережі. Через лівий пустотілий стояк станинипроводи підводяться до пакетного перемикача, а від нього через пустотілу цапфу - до нагрівального елемента. Пакетний вимикач регулює потужність електросковорідки в співвідношенні 4:2:1. При максимальній потужності температура жаровочної поверхні сковорідки досягає 350 °С, при мінімальній - 180-200 °С.
Основний недолік сковорідки - нерівномірне нагрівання окремих ділянок її жаровочної поверхні. Різниця температур досягає 120 °С.
Зверху електросковорідка закривається знімальною кришкою. Продуктивність сковорідки при смаженні котлет - до 200 шт./год.
Електрична сковорідка СНЕ-0,5 відрізняється від сковорідки СНЕ-0,2 тим, що має завантажувальну чашу прямокутної форми з перекидною кришкою, закріпленою на шарнірах, які дають можливість притримувати її в будь-якому положенні. Електросковорідка закріплена на двох пустотілих цапфах (тумбах). На правій тумбі встановлений поворотний механізм, за допомогою якого її можна встановити в горизонтальному або похилому положенні. На лівій тумбі змонтовані три пакетні перемикачі, що дає можливість перемикати електросковорідку на чотири ступеня нагрівання у співвідношенні 4:3:2:1. Під чашою в спеціальних жалобах розташовані вісім нагрівальних елементів.
Сковорідка електрична із непрямим обігрівом представляє собою чавунну прямокутну чашу, яка вмонтована в чашу великого розміру, виготовлену з тонколистової сталі. Замкнутий простір, який створюється між чашами, називається масляною сорочкою. Тут розміщені шість тенів, датчик терморегулятора й поплавковий вимикач.
Сорочка заповнюється мінеральним маслом через отвір, який знаходиться на бортовій поверхні сковорідки. Отвір закривається пробкою із щупом, який служить для визначення кількості мінерального масла. Для виходу із сорочки повітря та пари масла передбачена трубка з масловідстійником, для зливання мінерального масла - зливна трубка з пробкою. Сковорідка облицьована алюмінієвими анодованими листами й забезпечена теплоізоляцією, поворотним механізмом, кришкою, пультом керування.
Сковорідки електричні секційні модульні
На підприємствах громадського харчування використовують сковорідки електричні секційні модульні типів СЕСМ-0,5 (з площею поду 0,5 м2) та СЕСМ-0,2 (з площею поду 0,2 м2). Призначені вони для смаження продуктів основним способом та у фритюрі, тушкування м'ясних, рибних, овочевих виробів та пасерування овочів.
Електросковорідка типу СЕСМ-0,5 складається з рами, двох тумб, завантажувальної чаші, кришки, механізму перекидання чаші, електропанелі.
Основою сковорідки служить зварена рама, розміщена на чотирьох регульованих за висотою ніжках. На рамі розташовані дві тумби - безкаркасні конструкції, які складаються із облицювальних панелей. Усередині тумб змонтовані чавунні кронштейни з підшипниками, в яких встановлені цапфи чаші сковорідки.
Завантажувальна чаша має прямокутну форму і виготовлена із сірого чавуну.
Під дном чаші, у спеціальних канавках, розташовані чотири електроспіралі, ізольовані від чаші фарфоровими бусами. Зверху чаша закривається відкидною кришкою. У правій тумбі розміщений механізм перекидання чаші, який складається з черв'ячної пари й маховика з рукояткою. Цей механізм дозволяє перекидати чашу на 180°. У лівій тумбі розміщена панель з електрообладнанням -двома магнітними пускачами, двома сигнальними лампами, двома кнопками керування та терморегулятором.
Терморегулятор призначений для автоматичного підтримання заданої температури на поді сковорідки. Кнопки "Пуск" і "Стоп" служать для ввімкнення та вимкнення сковороди. Сигнальні лампи забезпечені надписами "Включено", "Нагрів".
До сковорідки можна прикріпляти болтами місцевий вентиляційний відсмоктувач. На лівій стороні рами сковорідки є табличка "Земля" з болтом заземлення.
Електросковорідка СЕСМ-0,2 відрізняється від сковорідка СЕСМ-0,5 площею жаровочної поверхні та потужністю.
Правила експлуатації електросковорідок
При монтажі електросковорідок забезпечують їх горизонтальність шляхом регулювання чотирьох ніжок рами. Місцевий вентиляційний відсмоктувач з'єднують із загальною системою вентиляції.
Перед початком роботи перевіряють санітарний стан чаші сковорідки, стан механізму перекидання чаші й механізму компенсації ваги кришки. Потім у чашу кладуть необхідну кількість жиру. Лімб терморегулятора встановлюють на відповідну температуру, натискають чорну кнопку "Пуск", при цьому повинні засвітитись сигнальні лампи "Включено" й "Нагрів".
Після досягнення на поді сковорідки необхідної температури, 3/4 потужності відключаються і лампа "Нагрів" гасне (до максимальної температури 350 °С сковорідка розігрівається за 45 хв.).
Коли це здійснюється, в розігріту чашу завантажують продукт.
Після закінчення теплової обробки натисканням червоної кнопки "Стоп" вимикають сковорідку, при цьому повинні погаснути обидві сигнальні лампи. Для розвантаження сковорідки її перекидають шляхом обертання маховика механізму перекидання. Під час розвантаження робітник повинен знаходитись збоку від сковорідки.
Забороняється перекидати чашу сковорідки, попередньо не відключивши від електромережі. Після закінчення роботи чашу зачищають від залишків продуктів ножем або скребком, промивають гарячою водою, протирають м'якою

 
 

Цікаве

Загрузка...