WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект електротехнічного приводу воріт - Курсова робота

Проект електротехнічного приводу воріт - Курсова робота


Курсова робота
Проект електротехнічного приводу воріт
ЗМІСТ Стор.
1. Загальна частина...............................................................................................
1.1. Вступ...............................................................................................................
1.2. Характеристика і аналіз існуючих електромеханічних приладів..............
1.3. Обґрунтування теми проекту........................................................................
1.4. Опис схеми керування, контролю або регулювання..................................
2. Розрахунково-технологічна частина..............................................................
2.1. Розробка і обґрунтування структурної схеми електромеханічного приводу воріт..................................................................................................
2.2. Вибір та обґрунтування стандартного обладнання.....................................
2.3. Розробка принципової електричної схеми електромеханічного приводу воріт.................................................................................................................
2.4. Розрахунок нетипових елементів та вузлів.................................................
3. Висновки..............................................................................................................
1. Загальна частина.
1.1 Вступ.
Автоматизація - це застосування комплексу засобів, що дозволяють здійснювати виробничі процеси без особистої участі людини, але під її контролем. Автоматизація виробничих процесів приводить до збільшення випуску, зниженню собівартості і поліпшенню якості продукції, зменшує чисельність обслуговуючого персоналу, підвищує надійність і довговічність машин, дає економію матеріалів, поліпшує умови праці і техніки безпеки.
Автоматизація звільняє людину від необхідності безпосереднього керування механізмами. В автоматизованому процесі виробництва роль людини зводиться до налагодження, регулювання, обслуговування засобів автоматизації і спостереження за їхньою роботою. Якщо автоматизація полегшує фізичну працю людини, то автоматизація має мету полегшити так само і розумову працю. Експлуатація засобів автоматизації вимагає від обслуговуючого персоналу високої технічної кваліфікації.
Автоматичні пристрої та вузли все тісніше і більше застосовуються в побуті та в повсякденному житті людей. Їх завданням є забезпечення комфортного відпочинку, зведення до мінімуму ручної праці людей в побуті, що призводить до збільшення вільного часу (часу, який не використовується для забезпечення комфорту та зручності проживання людини). Багато механізмів та пристроїв, сконструйованих та виготовлених для потреб промисловості модернізуються для використання в побуті. В значній мірі це стосується виконавчих пристроїв систем автоматики.
При виконанні автоматичних систем та пристроїв для використання у побуті та для потреб населення в якості виконавчого механізму найчастіше використовується електропривод.
Основою електропривода виробничих об'єктів є електрична машина. Перший електричний двигун постійного струму з обертальним рухом був створений у 1834р. академіком Б.С.Якобі за участю академіка Э.Х.Ленца. Цей двигун у 1838р. був застосований Б.С.Якобі для надавання руху катера на ріці Неві. Зазначена робота Б.С.Якобі одержала світову популярність і багато наступних технічних рішень в області електропривода вітчизняних і іноземних електротехніків були варіацією чи розвитком ідей Б.С.Якобі.
До найбільш істотних практичних досягнень в області раннього розвитку електропривода можна віднести роботи В.Н.Чиколева, що створив привід електродів дугової лампи (1873р.) і вентиляторів (1886р.), П.Н.Яблочкова, що створив трансформатор (1876р.), М.О.Доливо-Добровольского, винахідника асинхронного двигуна (1889р.), А.Н.Шубіна, що розробив привід з індивідуальним генератором (1899р.) і інші.
1.2 Характеристика і аналіз існуючих електромеханічних приводів.
Електромеханічні приводи, які використовуються для управління виконавчими механізмами можна розділити на приводи з ручним управлінням та приводи з дистанційним управлінням. Приводи з ручним управлінням використовуються в основному на підприємствах для керування вантажопідйомними механізмами системами вентиляції (вентиляторами). Для управління виконавчими механізмами широкого використання, а саме, згідно теми дипломного проекту, електроприводами воріт приватного використання використовуються приводи з дистанційним управлінням (в основному радіокеровані). На українському ринку представлена продукція кількох італійських фірм: "Саме", "Lupo" та "Fast".
Характеристики представленої продукції наступні:
Привід FAST 2000 потужний, міцний, має приємний дизайн, компактні характеристики. Привід легко встановлюється на готових воротах.
Особливості:
Нереверсивний.
Максимальна довжина кожної створки 2,50 м.
Простота технічного обслуговування.
Легко встановлюється на воротах.
Технічні характеристики.
Напруга - частота Hz 230/230V-50
Потужність 250 W
Сила струму макс. 1,2 А
Макс., температура двигуна 140 °С
Конденсатор 10 mF
Хід 300 мм
Максимальна сила 2000 N
Кількість повних циклів в годину 15 макс.
1 Привід
2 Контролер
3 Фотоелементи
4 Кнопка "старт/стоп"
5 Контрольна лампа
6 Антена
7 Брелок дистанційного управління
Електромеханічний привід важільного типу для воріт.
Привід КОМ PASS призначений для воріт з широкими стійками, створки в яких кріпляться по центру. Важелі являються універсальними и можуть кріпитись як з правої, так і з лівої сторони. Привід є нереверсивний, що дозволяє блокувати ворота без використання електричного замка. Керування потужністю проводиться з панелі управління. Вся система розміщується в стальному корпусі, обробленому і покритому епоксидною фарбою. Привід може бути розблокований за допомогою спеціального ключа.
Особливості:
Максимальна довжина для створки 2,5 м.
Нереверсивний.
Технічні характеристики
Напруга - частота 230V-50 Hz
Потужність 250 W
Сила струму макс. 1,15 А
Макс. кут обертання 360 °
Макс. Кутова швидкість 10,8
Граничний момент 350 N х m
Конденсатор 12,5 mF
Робоча температура -20°С…+80°С
Макс. довжина створки воріт 2,5 м
1. Привід 4. Кнопка "старт/стоп"
2. Контролер 5. Контрольна лампа
3. Фотоелементи 6. Антена
7. Брелок дистанційного управління
Підземний привід FAST6 являється одним із варіантів автоматизації воріт і дверей. Розроблений і випущений для установки під землею для готових воріт без зміни зовнішнього вигляду.
Електричний привід повністю розміщений в масляній ванні, рухома кришка дає можливість електричного зв'язку з кабелем привода. Модель FAST 6 являється реверсивною і призначена для створокворіт довжиною до 2,8 м. Тертя в масляній ванні легко регулюється ззовні, тому електричний замок обов'язковий.
1.3. Технічні характеристики
Напруга

 
 

Цікаве

Загрузка...