WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Звіти з лабораторно-практичних робіт - Реферат

Звіти з лабораторно-практичних робіт - Реферат

радіуса пили без зубів.
Значення тиску роликів залежить від діаметра, товщини пили, її початкового напруженого стану, параметрів роликів, радіуса кола вальцювання, кількості проходів по одному сліду.
Надмірне вальцювання середньої зони виправляють вальцюванням периферійної зони кола, розміщеній від впадин зубів на 3…7 мм. Тиск роликів залежно від напруженого стану пили повинен бути 1,0…3,0 МПа.
ПІДГОТОВКА ЗУБЧАТОГО ВІНЦЯ:
Послідовність операцій при підготовці зубів залежить від початкового стану пили:
при підготовці зубів нових пил - чорнова заточка, розводка, або плющення та формування, чистова заточка, контроль і підготовка диска згідно з технологічним режимами;
при підготовці зубів постійно експлуатованих пил (не менше 5…6 змін) - чистова заточка і коригування розводки зубів.
РЕМОНТ:
При ремонті пил - обрізка старих, насічка нових зубів, чорнова заточка, розводка або плющення і формування, чистова заточка; контроль і підготовка диска згідно з технологічними режимами.
ЗАТОЧКА:
Пили заточують на напівавтоматах ТчПК-8, ТчПК-16, ТчПК-22, або на універсально заточних верстатах ТчПК-6 та ТчПК-7. Порядок виконання роботи при заточці зубів визначається керівництвами з експлуатації цих пил.
ПЛЮЩЕННЯ:
Плющенням підготовляють зуби пили типу І, виконання І за ГОСТ 980-80. Відхилення зубів (до плющення) від товщини полотна пили не повинно перевищувати ±0,05 мм.
Зуби нових пил після чорнової заточки рекомендується розплющувати за два-три проходи. Плющення пил, що були в експлуатації, виконують за один-два проходи.
РОЗШИРЕННЯ ЗУБЧАТОЇ ЧАСТИНИ:
Розширення зубів на сторону після плющення (до формування) повинні бути 0,5…0,6 товщини пил, але не більше 1,3 на сторону. Розплющений або сформований зуб не повинен мати тріщини і викрошин, які контролюються при огляді за допомогою лупи. Якщо після першого проходу у вершинах зубів знайшли тріщини, то зуби заточують до усунення слідів плющення на передній грані і плющення повторюють.
ВСТАНОВЛЕННЯ ПИЛ У ВЕРСТАТ:
Положення пили повинно бути відрегульовано за висотою верстата. У верстатах для повздовжнього розпилу з прямолінійним переміщенням матеріалу, або пили, виступ зубів над розпалюваним матеріалом не повинен перевищувати 10…20 мм. Якщо конструкція верстата не забезпечує можливість такого регулювання, необхідно використовувати пили мінімально можливого діаметра. При зменшенні виступу зубів над розпилюваним матеріалом підвищується чистота поверхні обробки і працездатність диска пили.
Лабораторно-практична робота №8
Тема: Вивчення прийомів заточування і балансування ножів. Встановлення і вивірка ножів.
ПІДГОТОВКА НОЖІВ ДО РОБОТИ:
Основними операціями підготовки ножів до роботи є їх заточка, доводка та встановлення на верстат. Ножі для фрезерування, крім того, зрівноважують та балансують.
БАЛАНСУВАННЯ:
Мета балансування - досягнення збігання центра маси ножа із серединою його довжини. Якщо комплектні ножі однакової маси, а центри Ії мас знаходяться на різних відстанях від торця ножового кола, останні будуть зазнавати вібрацій та перекосів.
ЗРІВНОВАЖЕННЯ:
Зрівноваження ножів, тобто попарна (комплектна) підгонка їх за масою, необхідна для того, щоб при обертанні ножового вала не виникала не зрівноважена відцентрова сила, яка може викликати вібрацію вала і навіть його згинання.
Балансування та зрівноваження виконують у такому порядку. Ніж комплекту кладуть на площадку коромисла торцем в притик до упору. Переміщуючи противаги і регулюючий гвинт, стрілку покажчик зміщують з нульовою поділкою шкали. Потім кладуть ніж до упора другим кінцем і визначають більш важкий кінець ножа. Суміщення центра ваги ножа з його геометричною серединою досягають заточуванням металу з більш важкого кінця по фасці між торцевою та зовнішньою гранями. Після приведення центра маси ножа до середини по довжині виконують аналогічну операцію приведення центра маси до однієї точки за шириною ножа. Для цього парні ножі встановлюють до упору і зрівноважують. Якщо один із ножів важчий, то між повздовжньою та зовнішньою гранями знімаючи шар металу до зрівноваження ножів. Зрівноваження вважається закінченим, якщо в масі парних ножів не перевищує 0,5% маси одного ножа. Для балансування та зрівноваження використовують технічні ваги ПІ6 і ПІІ2. Від балансовані та зрівноважені ножі, а також затуплені під час роботи підлягають заточуванню.
ЗАТОЧКА:
Заточку ножів виконують на ножеточильних верстатах, які можуть мати рухому каретку, а ніж під час заточка нерухомий і навпаки.
Перша схема найбільш часто використовується, оскільки верстат займає меншу виробничу площу.
Залежно від форми шліфувального круга і його положення відносно ножа, що заточується, розрізняють 4 види заточки: плоска торцем круга (д), еліптична торцем круга (е), плоска периферією круга (є), дугоподібна периферією круга (ж).
На деревообробних підприємствах використовують такі заточні верстати: ТчН6-5, ТчН13-5, ТчН21-5, ТчН31-5, ТчФА-2.
Для заточки використовують чаликові, кільцеві та прямого плоского профілю абразивні, алмазні та ельборові круги. Режими заточки: колова швидкість 18…30 м/с, швидкість повздовжньої подачі 0,005…0,2 мм/подв, х/д. Заточку та доводку здійснюють з подачею в зону заточки мастильно-охолоджувальної рідини. Ножі, які затупились, можна заточувати і безпосередньо на валу. Це економить час на зняття та встановлення ножів, тим самим підвищує продуктивність праці.
При встановленні ножів у ножові вали на головки лезо ножа повинно виступати за кромку стружколамача не більше ніж 0,75…1 мм.
Оптимальний виступ для отримання гладкої поверхні - 0,5 мм. Ножі повинні бути надійно закріплені на валу. Для обробки деревини зі швидкостями подачі понад 20 м/хв. обов'язкове динамічне ( при обертанні інструменту з нормальною робочою швидкістю) фугування ножів. Суть фугування - вирівнювання радіусів різання всіх ножів, які встановленні в ножовому валу. Це дозволяє значно знизити шорсткість фрезерованої поверхні або збільшити продуктивність верстата.
Лабораторно-практична робота №9
Тема: Статичне балансування кінцевих і насадних фрез насадних фрез.
БАЛАНСУВАННЯ ФРЕЗ:
Балансування фрез виконується з метою усунення їх не зрівноваженості. Фрези насадні, збірні повинні піддаватися статичному балансуванню, оскільки вони складаються з деталей (болти, притискні планки, вставні різці), які можна від балансувати тільки статично.
Прийнято вважати, що при співвідношенні довжини фрези і її діаметра L/D<0,2 моментом пари сил можна знехтувати і застосувати статичне балансування незалежно від частоти обертання фрези. Статичне балансування насадних фрез виконують без обертання фрези з робочою частиною, тобто в статиці. Статичне балансування дозволяє зрівноважити сили, які діють на фрезу, що обертається. Для цього необхідно, щоб центр маси знаходився на осі обертання.
При статичному

 
 

Цікаве

Загрузка...