WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Звіти з лабораторно-практичних робіт - Реферат

Звіти з лабораторно-практичних робіт - Реферат

Остаточна натяжка рамних пил в пильній рамі.
6. Перевірка роботи на холостому і робочому ходах.
Лабораторно-практична робота №6
Тема: Ознайомлення з технологічними операціями, підготовлення стрічкових пил до роботи.
Послідовність виконання роботи:
При підготовці стрічкових пил до роботи виконують такі операції:
Паяння (зварювання) пил, правку і вальцювання пильного полотна, підготовку зубчатого вінця, ремонт полотна і встановлення.
ЗВАРЮВАННЯ:
Зварювання (паяння) - операція з'єднання кінців стрічкової пили для отримання нескінченої стрічки. Паяння включає в себе такі операції: розмітку шва і обрізку кінців, скошування кінців (зняття фасок), зачищення фасок, підготовку припою, власне пайку, гартування, відпуск, зачищення місця пайки. Ширина фасок повинна бути для столярних пил 6...8 мм, для ділильних 10…15 мм. Скошування ведеться таким чином, щоб при натисканні кінців товщина шва дорівнювала товщині полотна пили. Паяння проводять під шаром флюсу (хімічне очищення місця пайки). При паянні місця дотику кінців стрічки нагрівають до температури плавлення припою, вкладеного між ними. Гартування здійснюється обтисканням місця паяння спеціальними брусками, які відводять теплоту. При відпуску місце паяння нагрівають до коричнево-червоного кольору. Зачищення ведуть уздовж товщини полотна пили. Кінцева товщина місця паяння не повинна бути більшою за товщину полотна.
Зварювання кінців у стиск включає такі операції: обрізання і вирівнювання кінців, власне зварювання, відпуск та зачищення шва. Зварювання кінців стрічкової пилки дає міцніший шов, ніж пайка. Крім того, операції зварювання простіші та продуктивніші. Для з'єднання кінців стрічкової пилки методом зварювання використовують агрегати АСЛПІ8 або ФСЛП23 для пил шириною від 180 до 230 мм.
ВАЛЬЦЮВАННЯ:
Вальцювання використовується для надання полотну пили шириною 70…280 мм внутрішніх напружень, які збільшують його поперечну жорсткість. Перед вальцюванням полотну пили надають площинності шляхом усунення дефектів, які аналогічні тим, які є в рамних пилах. Обладнання для вальцювання аналогічне обладнанню для вальцювання рамних пил. Кожен слід вальцювання наносять по всій довжині полотна, включаючи зону зварювання (паяння) при постійному тиску роликів. Після обкатки по всіх слідах пилу знімають з верхніх роликів верстака, встановлюючи на нижні ролики і вальцюють повторно по зовнішньому боці. Особливу увагу необхідно звертати на точність суміщення слідів.
ПІДГОТОВКА ЗУБЧАТОГО ВІНЦЯ:
Включає розводку або плющення і заточку зубів. Розводка полягає у відгинанні кінчиків зубів почергово в правий і лівий боки на 1/3..1/2 висоти зуба від його вершини Відгинання на висоті, яка перевищує половину висоти зуба, не рекомендується, оскільки при цьому необхідне більше зусилля розводки, зуб пили розхитується біля основи і є небезпека його поломки. Величина розводки зубів визначається типом пил і характеристикою розпилювання матеріалу. Для столярних пил вона становить 0,2..0,3 мм, для ділильних пил 0,4..0,6 мм і для колодопильних 0,6..0,7 мм на сторону. Для розводки використовують ручні розводки. Плющення виконується за допомогою ручних плющилок ПІ-34 та формовок ПІ-35.
ЗАТОЧКА ЗУБІВ:
Призначена для формування кутових та лінійних параметрів зубів та відновлення їх різальних властивостей після затуплення. Заточку виконують корундованими кругами плоского 45°-го конічного профілю, (ТИП3), зернистістю 40..25 на керамічній (К5) зв'язці, твердістю СІ..СТІ.
РЕМОНТ ПОЛОТЕН:
Включає в себе локалізацію тріщин, вирізку дефектних місць і підготовку вставок. Локалізації підлягають одиничні тріщини довжиною не більше 15% ширини пили, але не більше 15 мм. Здійснюється локалізація шляхом просвердлювання отворів діаметром 2..2,5 мм в кінці тріщин.
ВСТАНОВЛЕННЯ ПИЛ:
При встановленні пил у верстатах потрібно дотримуватись таких правил:
- різальна кромка пили повинна виступати за край пильного шківа на висоту зуба;
- зусилля натягу пили Н, сумарне для обох віток стрічки, повинно становити Р=2?ab, де ? - напруження розтягу в перерізі стрічки
(50..60 МПа); a і b - ширина і товщина стрічки, мм;
- зазор між напрямними пристроями і пилою повинен бути не більше 0,1..0,15 мм. Дотик полотна пили до напрямний пристроїв допускається тільки при випилюванні криволінійних деталей.
Лабораторно-практична робота №7
Тема: Ознайомлення з прийомами підготовлення круглих пил до роботи.
Основними операціями підготовки до роботи круглих пил є: підготовка полотна (обрізка і насікання зубів, правка, вальцювання чи проковка), підготовка зубчатого вінця (заточка, розводка чи плющення зубів), встановлення пил на верстат.
Для обрізки і насікання зубів використовують токарні верстати та пило штампи ПШ-6, які дозволяють обробляти пили діаметром до 1500 мм і товщиною до 6 мм. На пило штампі формується попередній контур зубів. Кінцева форма досягається при обробці на заточних верстатах.
ПРАВКА:
Правка - виправлення дефектів форми і напруженого стану з метою надання диску пили необхідної площинності. Визначають загальні (тарілчатість і криловатість) та місцеві ( випин, згин, слабе та туге місця) дефекти форми та напруженого стану диска. Їх виникнення обумовлене об'ємними змінами в матеріалі при виготовленні, підготовці та експлуатації пили. Об'ємні зміни в матеріалі приводять до виникнення нерівномірних в площині і за товщиною диска напруг, які при досягненні визначної (критичної) величини викликають його формозмінення.
Спочатку правлять загальні дефекти, оскільки вони більші за величиною і ускладнюють визначення і правку місцевих дефектів. Після правки перевіряють натяг зубчатої кромки. Натяг зубчатої кромки пили оцінюють за величиною прогину диска під дією власної ваги при встановленні ваги на три опори.
Натяг зубчатої кромки - створення початкового напруженого стану з метою збільшення динамічної стійкості ( критичних частот обертання) диска пили.
Відомі різні методи створення напруженого стану диска: ударна обробка інструментом бойкового типу на пило правному ковадлі, прокатка між двома роликами спеціальної форми, поверхневе пластичне деформування, термопластична обробка, авто фрезерування тощо.
ПРАВКА:
Якщо натяг зубчатої кромки недостатній, то проковується середня зона диска з зовнішнім радіусом, що складає 0,7…0,8 від радіуса пили без зубів. Центральну зону пили, що відповідає площі затискуючи фланців, перекувати не рекомендується, якщо це не потрібно за умовам правки.
Якщо після першої проковки середньої зони диска показники напруженого стану диска менші нормативної величини, то проковку продовжують. Повторні удари рекомендується робити між попередніми. Надмірну проковку середньої зони виправляють проковкою перефирійної зони диска пили.
ВАЛЬЦЮВАННЯ:
Якщо натяг зубчатого вінця недостатній, то вальцюють середню зону диска поодному колу з радіусом 0,7…0,8 від

 
 

Цікаве

Загрузка...