WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проектування конструкції жіночої сукні у відкритому - Дипломна робота

Проектування конструкції жіночої сукні у відкритому - Дипломна робота

потрібно роздивитися його на різних етапах і зі всіх точок зору. Моду слід розглядати на відмінно великому, відносно історичному відрізку часу, тоді її зміна здається регулярною; на протязі ж короткого часу зміна моди здається анархічною.
Моду завжди зв'язували з костюмом, як найбільш яскравим її проявом, а причини, народжуючи її, з соціальними явищами життя, класовістю.
Різні моди по своєму по різному регулюють моду. В деяких групах є підвищена чутливість до моди, вони швидше всіх отримують найбільш гострі новинки. Є ж люди, які дуже обережно відносяться до нової моди й проходить деякий час, поки вони сприймають і підкоряться її законам, так як мода пропонує і навіть диктує норму соціальної поведінки.
Центром моди довгий час був і залишається Париж. Однією з причин пріоритету французької моди є та обставина, що вона завжди грає важливу роль у французькій економіці.
Поряд з авторитетними, затвердившими себе наміжнародній арені моди фірмами такими, як "Шанель", "Ніна Річі", "Ів Сен Лоран", "П'єр Карден", "Андре Куперс", "Мадлен Вьюоне", з'явився цілий ряд нових фірм, які придбали популярність в останні роки. Це фірми "Жан Поль Готьє", "Каралін Мілбані", "Лагерфельд", "Клод", "Мастана", "Ямалота".
Старішою французькою фірмою є "Шанель", засновник фірми Габріель Шанель зуміла зрозуміти, щоб передати в своїх моделях образ і стиль ділової жінки ХХ ст. вона розробила моделі демісезонних півпальто, костюмів, спідниць та блузок, плаття-костюмів. Не дивлячись на часті зміни моди, її вироби відрізнялися стабільною довжиною - нижче колін. Кольори для тканин вона знаходила в колорити живої природи - кольору пшеничного поля, житнього хліба, смородини, рози, бузку, і в доповнення до них чорне і біле. Фактури тканин - рихлі, з малюнками в смужку чи клітинку, частіше всього моделі доповнювалися блузками з бантами і фурнітурою із блискучого металу (пряжка, цепи, кліпси), Шанель належить і винахід маленького чорного плаття для вечора.
Одним із видатних сучасних модельєрів являється П'єр Карден. По освіті він архітектор і своє уміння будувати, бачити ціле із простих, гармонійно складених об'ємів, переніс на одяг. Він заявляє, що "будувати" одяг так легко як будинок чи меблі .П'єр Карден один із небагатьох модельєрів миру котрі займаються конструюванням і моделюванням не тільки одягу, але й меблів, дитячих іграшок, обладнання інтер'єрів, проектування посуду і інше. Він зробив свій стиль , який добре відображає сучасність.
Ідея моди по-різному сприймається різними категоріями населення, самі гострі пропорції підхоплює і розвиває молодь. Молоде покоління вступає в пору свого життя починає активну діяльність в загальній, професійній і культурній сфері життя. Тому в цей час для молоді характерна цілеспрямованість, рішучість перебороти труднощі в досягненні поставленої мети, бажання бути на рівні ідеалів свого часу, утвердити себе в колективі, в співвідношенні з цілями і задачами цього колективу.
Але самоутвердження починається з пристальної уваги до себе, до свого зовнішнього вигляду. Тому, щоб бути виділеним, потрібно бути рідким, але щоб стати предметом загальної уваги, потрібно бути доступним.
Проектуванню одягу для молоді приділяється особлива увага в швейній промисловості. Не рідко молодь в прагненні за підкресленою виразністю в одязі виражає почуття міри. На основі досліджень тенденцій моди в костюмі для молоді було встановлено, що вона віддає перевагу спортивному стилю. Цей стиль в останній час значно збагатився розвитком ліній, ритмічним строєм, кольоровою гаммою.
Риси сучасної моди - зручність в експлуатації, простота конструкції, новизна форми, яскравий колорит. Але можна сказати, що форми одягу 2006 року відповідають формі трапеції графіку формоутворення. Однак, в цей же час існує і прямий силует, який знаходиться на прогресивному проміжку свого розвитку з відповідальними теоретичними прогнозами в моді 2006-2007 році будуть співіснувати всі силуетні форми.
Літня мода тяжіє до простоти та класичності. Довжина - це відмінна особливість нової моди. Іншим стає силует, виникають нові пропорції. Фігура "закрита", акцент переноситься з ніг на інші форми фігури, зокрема на підкреслену талію. Талія на звичайному місці, лінія стегон підкреслюється довжиною блузи чи доповнюючими деталями.
В моді плаття-халати з великою кількістю ґудзиків, виріз горловини - човником або прямокутний. Яскраві цвітасті брюки - спідниці чи плаття з великою кількістю розрізів від низу до лінії колін і вище. До короткого одягу проектують довгі чобітки чи кольорові колготки масивної фурнітурної в'язки. Широко розповсюджені плащі. Найдена форма плаща - необхідна воля рухів, зручний об'єм, можливість носити в любу погоду і по-різному (із поясом чи без нього, закривати комір наглухо і розкривати) ці вироби відрізняються спрощеною спортивною стрункістю, чіткістю композиційного строю, активністю кольорового рішення і виразністю фурнітури. Основу сучасного повсякденного одягу складають вироби масового виробництва. Це в основному швейні, трикотажні вироби не важкі по своїй конструкції, фактурі матеріалу, спокійних кольорів, прямі чи розширені спідниці, строгі брюки, невеликі жилети.
1.1.3.2 Формування матриці морфологічних ознак жіночої сукні
Проектування одягу методом промислового виробництва базується на даних маркетингових досліджень. Вивчаються всі пропозиції, які існують в даний час на ринку. Як джерело інформації використовують журнали мод, статті періодичних видань, інтереси. Вивчають і досліджують існуючі товари на ринку, їх попит і перспективність, вивчають напрямок моди. На основі зібраних даних при вивченні ринку і вимог споживачів, а також згідно напрямку моди сформувалась матриця морфологічних ознак виробів.
Таблиця ___Формування матриці морфологічних ознак жіночої сукні.
Шифр ознаки Назва ознаки Варіанти ознаки
1 Стильове рішення Спортивне, класичне, романтичне, етнічне, авангардне
2 Силует Прямий, прилягаючий, напівприлягаючий
3 Ступінь об'ємності Велика, середня, мала
4 Конструкторсько-декоративні елементи Оздоблення строчки (комір, манжети, хлястики)
5 Рівень довжини виробу До лінії талії, до лінії колін, до лінії стегон
6 Характер конструктивних ліній Горизонтальні, вертикальні(рельєфи, підрізи, виточки)
7 Місце розташування застібки По переду, на спині, збоку
8 Композиційний центр Закон композиційного центру зберігається, закон композиційного центру у лівій частині, відсутній
Дана матриця

 
 

Цікаве

Загрузка...