WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проектування конструкції жіночої сукні у відкритому - Дипломна робота

Проектування конструкції жіночої сукні у відкритому - Дипломна робота

акціонерним товариством(ВАТ)"Галичина".
Предметом діяльності товариства є:
- виробництво швейних виробів;
- виробництво товарів народного вжитку;
- закупівля і переробка тканини, прикладних і допоміжних матеріалів;
- реалізація готової продукції в фірмових магазинах і інших підприємствах торгівлі.
Потужність виробництва складає 4200тис. од. виробів за рік. На ВАТ"Галичина" працює 600 чоловік. Серед них художник-модельєр, конструктори, технологи таінші, котрі ретельно слідкують за напрямком моди одягу, вирішують питання впровадження досягнень науково-технічного прогресу.
Система "Інвескат" фірми "Інвестроніка"(Іспанія), яка використовується на даному підприємстві, є сучасним автоматизованим робочим місцем художника-модельєра. Над розробкою моделі займаються: два конструктори, один дизайнер, один технолог та один закрійник.
Після затвердження ескізу моделі, конструктор приступає до підбору або побудови базової конструкції. Вибравши відповідну базову конструкцію, розробляють первинні лекала на модель.
У кімнаті лаборантів виконується виготовлення пробного зразка. При виготовленні пробного зразка задіяний один лекальник, шість лаборантів, один закрійник .Виконуються такі види робіт при виготовленні зразка: розкрій, зметування, примірки, внесення змін у первинні лекала, пошиття, ВТО.
Виготовлення остаточних лекал на модель на основі уточнених первинних виконується одним конструктором. Розробка проектно-конструкторської документації на модель виконується після затвердження моделі. Технологом розробляється технічний опис на модель. Лекала-еталони на модель базового розміру розробляє лекальник. При розкладці деталей задається ширина тканини, з якої буде виготовлятись модель. Розміщення деталей виконується з максимальним використанням матеріалу. Два конструктора виконують градацію лекал на групу розмірів. Після чого один оператор контролює процес тиражування моделі розмірах та зростах на плоттері.
На ВАТ "Галичині" виконується кодування видів одягу, конструкцій, деталей, способів з'єднання, матеріалів та іншої нормативно-довідкової інформації. Це надає можливість оперативно керувати виробництвом.
?
Рисунок 1.1 - Схема існуючого процесу проектування нових моделей одягу.
?
1.1.2.Дослідження сфери споживання. Визначення групи споживачів та виду одягу для проектування.
Проектування одягу промислового виробництва базується на даних маркетингових дослідженнях, де визначають потреби споживачів у тих або інших потребах. При цьому споживчі властивості виробів зумовлюються споживчими вимогами до них та ситуаціями їх використання, а також залежать від прогнозу потреб в одязі у найближчому майбутньому. Тому необхідно отримати дані про споживчі групи людей. Це дасть можливість визначити групу споживачів, які незадоволені існуючими виробами.
Проектування одягу промислового виробництва базується на дослідженнях сфери споживачів. Щоб визначити напрямок моди потрібно визначити групу споживачів та вид одягу-це являється основним завданням. Виріб, який визначається повинен бути перспективним для запровадження його у масове виробництво.
Провівши спостереження щодо вимог споживачів, вікової особливості, освітнього рівня, матеріально забезпечення, розмірних та морфологічних ознак тіла, ставлення до одягу та моди, визначаються певні групи споживачів. Це дозволяє визначити вид одягу для проектування.
1.1.3.Характеристика споживчих та виробничих вимог виду одягу.
Визначення вимог до якості одягу є наступним етапом конфекціювання. Одяг створює навколо тіла певний мікроклімат, який забезпечує оптимальні умови для підтримки теплового балансу і постійної температури, що є необхідною умовою нормальної життєдіяльності людини, збереження її здоров'я і працездатності на високому рівні. Тому вимоги, що ставляться до виробів, мають визначитись із взаємо зв'язків системи "одяг-людина-навколишнє середовище'.
Одяг будь-якого виду і призначення має відповідати складному комплексу вимог, що ставлять до нього споживачі, з одного боку, і виробництво-з іншого. Тому всю різноманітність цих вимог оцінюють двома групами показників-споживчими і виробничими показниками якості.
Асортимент платтяних виробів дуже різноманітний і включає вироби, призначені для повсякденного та домашнього вжитку, а також для урочистих випадків (вечірні сукні, ансамблі, весільні вироби, сукні для коктейлю, випускного балу, естрадні, ритуальні). Як правило, ці вироби є другими в багатошаровому пакеті одягу носяться поверх білизни.
Залежно від сезону повсякденні та домашні платтяні вироби розподіляють на : літні, демісезонні.
Конфекціювання і вимоги до споживчих властивостей матеріалів для суконь, встановлюють диференційовано залежно від призначення, сезонності, статевовікової належності, а для індивідуального споживача ще й залежно від його смаків, напрямку моди та фінансових можливостей.
За стійкістю фарбування до різних впливів платтяні тканини, крім лляних вищої категорії якості, мають належати до особливо міцної і міцної груп, лляні-до особливо міцної. Ворсові та начісні бавовняні та шовкові тканини повинні мати рівномірний ворс або начіс.
Асортимент матеріалів для суконь, надзвичайно різноманітний і включає як текстильні матеріали-тканини (бавовняні, лляні, напівлляні, шовкові, напівшовкові, вовняні, напіввовняні), трикотажні та неткані полотна різного волокнистого складу, так і деякі нетекстильні, наприклад тонку натуральну шкіру, з якої шиють спідниці, жилети, фігаро, іноді бюстьє та сукні, та навіть тонке хутро. Зрозуміло, що сукні з хутра та шкіри розраховані на індивідуального споживача.
?
1.1.3.1 Аналіз напрямку розвитку моди стосовно сукні жіночої.
Мода - це явище досить важке, воно залежить від цілого ряду факторів життя людей і розповсюджується на багато областей діяльності людини. Під модою слід розуміти недовгий час деяких смаків в якій-небудь сфері життя і культури. Вона характеризує обов'язкову зміну стилю, пов'язану з системою регулювання загальної поведінки людей.
Система загальної поведінки відрізняється коротким строком своїх змін, і зв'язана з цілою серією других серед яких можна назвати етикет, мораль, право і т.д.
Мода - дуже чутливий "інструмент" всіх соціальних перемін, і разом із тим, це явище психологічного плану. Мода не може бути віднесена до однієї категорії визначення (соціальної, економічної, психічної): щоб правильно оцінити явище моди і дати йому визначення

 
 

Цікаве

Загрузка...