WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка енергоощадної автоматизованої універсальної аспіраційно-повітреочисної установки - Дипломна робота

Розробка енергоощадної автоматизованої універсальної аспіраційно-повітреочисної установки - Дипломна робота

механічним конвейєром всередині, з'єднаний безпосередньо із бункером пилевідділювача. Якщо працює тільки один вентилятор, то швидкість пилеповітряного потоку в колекторі буде мінімальною і на механічний конвейєр будуть випадати частинки пилу, швидкість транспортування яких недостатня. Механічний конвейєр подає їх безпосередньо в бункер пилевідділювача без повторного взвихрення. Завдяки надлишковому тиску, що створюється вентилятором, повітря з мілкодисперсними частинами, що не випали із пилеповітряного потоку, проходить через пилевідділювач і очищається.
Тому для даної конструкції пневмотранспортної установки не існує мінімальної границі продуктивності і ніколи не створюється загроза закупорення трубопроводів.
Тому заявлене технічне рішення відповідає критерію "винахідницький рівень".
2.2. Розробка технологічної схеми
Аспіраційно-газоочисна система, складається з наступних основних вузлів:
1. Поза цехом розміщена газоочисна установка (ГОУ) продуктивністю 20,0 тис.м3/год із рукавними фільтрами 350 мм і довжиною 2,5м, що дозволяє проводити очистку повітря дає можливість повертати його в робочу зону. Повітря очищається в ГОУ. Рукавні фільтри виготовлені з високоякісної фільтрувальної тканини.
2. До ГОУ під'єднані трубопроводи від малих пилових вентиляторів ВРП що з'єднані відсмоктуючими трубопроводами із технологічними верстатами. Кожен трубопровід всередині ГОУ закінчується зворотним автоматичним клапаном, що відкривається при роботі вентилятора і закривається під дією гравітації, коли вентилятор не працює. Клапани виконані із алюмінієвого листа.
Рис.18
3. При роботі технологічного обладнання включається тільки той вентилятор, який під'єднаний до цього обладнання. Цей вентилятор відсмоктує від верстатів аспіраційне повітря разом із стружкою і подає її у ГОУ, де створюється надлишковий тиск до 500Па в залежності від кількості повітря, що сюди подається аспіраційними вентиляторами, тобто в залежності від кількості працюючих вентиляторів.
4. Втрати тиску від відсмоктуючих пристроїв верстатів до входу в ГОУ уніфіковані розрахунками і складають 1554.1±2.75%. Це дозволяє запобігти значному взаємовпливу вентиляторів на технічні характеристики їх роботи у зв'язку з їх паралельним під'єдненням до спільного об'єму, де створюється середній робочий тиск 500Па.
5. За рахунок надлишкового тиску в ГОУ працюють рукавні фільтри ГОУ. Очищене повітря повертається при необхідності в робочу зону, а стружка осипається на шнековий транспортер, що розміщений в нижній частині бункера і подається на вивозку автотранспортом.
6. Рукавні фільтри легко регенеруються завдяки механізму регенерації, що входить до складу ГОУ.
7. Аспіраційні вентилятори малих розмірів ВРП 118-43 підвішуються на розтяжках безпосередньо над технологічними верстатами, що підлягають аспірації, це мінімізує аспіраційні мережі і зменшує затрати на транспортування.
8. Така конструкція аспірації дозволяє аспірувати тільки той верстат, який зараз працює і цим економити значну кількість повітря, яке було би затрачене на аспірацію верстатів, що не працюють, при традиційній системі аспірації.
2.3 Підбір стандартного обладнання
Обладнання, використане в проекті є одиничного виконання, тому виготовляється згідно розробленої конструкторської документації.
2.4 Розрахунок автоматизуючих пристроїв
Загальна частина
При розрахунках пневмоотранспортних установок які знаходяться всередині цеха, які переміщують суміш низької концентрації (µ = 0,1,2), можна зневажати відходами, які є у повітряному потоці. Для спрощення трубопроводи слід розраховувати, як для чстого повітря, а при підборі вентилятора - враховувати конценрацію сумісі. Кількість відходів в кожному окремому випадку задаєтья технологами.
При складанні таблиць і графіків використані формули і коефіцієнти для системи пневмотранспорта, які використовуються при розрахугках по методу еквівалентних отворів. Методика, розроблена Гіпродревпромом і використана у брошюрі, спрощує і прискорює розрахунок систем пневмотранспорта.
Розрахунок системи починається з визначення у сбірнику (колекторі) тиску, необхідного для обслуговування станка, найбільш віддаленого від цього збірника. При розрахунку системи слід врахувати можливість у виробничих умовах перестановки і заміни станків. В цьому випадку у найбільш несприятливих умовах є станок з найменшим діаметром відвітлення (110-115 мм). Тиск у збірних колекторахб необхідний для обслуговування такого станка, визначається в залежності від колектора розрахункової системи.
Формули
Для спрощення розрахунків була створена база даних аспіраційних характеристик деревообробного обладнання і створено програму для розрахунку системаспірації.?
2.5 Опис аспіраційно-повітроочисної установки
Список електроприводів
1. Привід шнека бункера Nу=2,2 кВт, 4АМ90/4Р3СУІ - 1шт;
2. Привід вібратора Nу=2,2 кВт, Тип 4А-71-В2 (По вимозі ПУЕ можна дати вибухозахищений е/двигун) - 1шт;
3. Електродвигуни аспіраційних пилових вентиляторів, під перекриттям цеху, дані в специфікації РП-2-84-2000АП.
Опис роботи системи
1. Щиток управління системою розміщується в цеху біля виходу повітропроводів за межі цеху.
2. Включенням рубильника (або пакетника) на щиті управління напруга подається на усі е/двигуни системи (крім е/двигунів вентиляторів). Подається світловий сигнал готовності установки до роботи.
3. Е/двигуни аспіраційних вентиляторів закомутовані у схеми живлення і управління відповідних технологічних верстатів.
4. В нагромаджувальному бункері ставиться сигналізатор перевищення максимального рівня відходів і звуковий і світловий сигнали виводяться на щиток управління системою
5. Е/двигун вібратора розміщений на даху ГОУ на відмітці +9,4м. Включається в роботу автоматично через кожну 1 год (регулюється на реле часу) або при перевищенні тиску повітря в колекторі більше 1000 Па ( регулюється через реле і електроконтактний манометр), а також на початку роботи.установки включається із щита управління вручну при подачі автотранспорту .
6. Передбачено звуковий сигнал при включенні установки в роботу і постійний
світловий сигнал (зелене), що установка працює.
3. Енергетична частина
3.1 Розрахунок витрат енергоносіїв
4. Охорона праці
4.1 Аналіз виробничого травматизму.
Генеральний план.
1. З метою запобігання випадків травматизму на території підприємства запропонована схема генерального плану, яка передбачає розподіл вантажних і людських потоків.
2. Мережа автодоріг забезпечує під'їзд пожежних автомашин для зовнішнього пожежегасіння. Автодороги проектуються з твердим покриттям, штучними освітленням, попереджувальними знаками і вказівниками. На генеральному плані передбачаються місця для куріння і відпочинку.
Безпечна організація вантажно-розвантажувальних робіт на складі сировини.
Майданчик для вантажно-розвантажувальних робіт в зоні дії крана повинен бути огороджений. В небезпечних місцях необхідно встановити написи "Виїзд", "В'їзд". В небезпечній зоні дії крана знаходження посторонніх осіб заборонено.
1. Всі вантажно-розвантажувальні роботи виконувати з вимогами ДНАОП 0.00-1.03-83 "Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів" і державних стандартів на окремі типи виробничих процесів, які враховують особливості робіт на складі по ГОСТ 12.3.024-80ССБГ "Перемещение

 
 

Цікаве

Загрузка...