WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка енергоощадної автоматизованої універсальної аспіраційно-повітреочисної установки - Дипломна робота

Розробка енергоощадної автоматизованої універсальної аспіраційно-повітреочисної установки - Дипломна робота

частині бункера змонтовані перемикач потоків повітря. З нього відходи по трубопроводу передаються в трубопровід транспортної установки чи висипаються в кузов автомобіля.
Регулювання продуктивності відбувається за рахунок перерозподілу повітряних потоків між колекторами і атмосферою.
Кожна з розглянутих вище аспіраційних систем мають свої недоліки. Недоліком систем з постійними витратами повітря є постійний режим роботи. Існуючі методики використовують для розрахунку аспіраційних систем найбільш віддалений від збірника верстат, а значить максимальні втрати тиску, що приймаються за середні для всіх інших верстатів, чим примушують їх працювати в "затисненому" стані, швидкість руху повітря в трубопроводі місцевого відсмоктувача, який визначає розрідження в колекторі, приймається мінімально допустимою, а значить зміна витрат повітря можлива тільки в сторону збільшення. Все це приводить до значних перевитрат електроенергії. Система розраховується на одночасне обслуговування групи верстатів, які не завжди працюють одночасно, тобто система обслуговує й непрацюючі верстати, витрачаючи на них значну частину електроенергії, викидаючи в атмосферу (в холодну пору року) велику кількість нагрітого повітря з робочої зони.
Аналіз замірів аспіраційно-газоочисних установок в деревообробній промисло-вості показав, що такі системи працюють із ваговою концентрацією газо-пилевих потоків від 0,038 до 9,79 відсотків. Середня енергомісткість аспірації відходів і очистки повітря складає 328 Мдж/тонну. В середньому, 97,9% енергії затрачається на переміщення транспортуючого агенту (повітря) і тільки 2,1% - на транспортування власне технологічних відходів. Звідки дуже низький коефіцієнт корисної дії цих установок.
Системи з постійними витратами повітря поряд з такими перевагами, простота конструкції, надійністю в роботі не допускають переносу технологічного обладнання, зміни планування цеху, підключення додаткового обладнання.
Можливість регулювання витрат повітря в таких системах заблокована, з однієї сторони, мінімально допустимою швидкістю руху повітря в трубопроводах місцевих відясмоктувачів, а з другої - мінімально допустимою швидкістю повітря в збірному трубопроводі, і тому можливість такого регулювання дорівнює нулю.
З іншої сторони, не може задовольнити екологію і якість очистки повітря аспіраційних систем. Основний елемент газоочисних установок - циклон - був винайде-ний ще у 1886 році. За час, що минув, конструкція циклону зазнала багаточисельних змін, але позбутися його основних недоліків: високих втрат тиску (1000...1500 Па) і низької ефективності газоочистки (60...70%) сухих дрібнодисперсних відходів, не вдалося.
Більш перспективними є аспіраційні системи з регульованими витратами повітря. Проте існуючі установки такого типу мають ряд недоліків, через які капіталовкладення в них не завжди доцільні. Серед таких недоліків:
" Діапазон регулювання недостатньо широкий, що обумовлено тим, що він зажатий мінімальною швидкістю транспортування в відсмоктувачах;
" Ступінчата структура (АРАС) вимагає створення паралельно декількох установок, що значно здорожує систему в цілому;
" Одновентиляторні регульовані аспіраційні установки хоча й регулюють кількість повітря, що викидаються в атмосферу, але мають ті самі витрати електроенергії, що й нерегульовані аспіраційні системи.
" Установки використовують складні схеми керування, що значно ускладнює їх експлуатацію на виробництві.
" Вимагають кваліфікованого обслуговуючого персоналу.
" Існує складність в настройці аспіраційних систем.
" Система має значну кількість складних елементів, будь то варіатори швидкості, чи керовані заслонки.
Назва Енергозатрати на 1000м3/год аспіраційного повітря Переваги Недоліки
Аспіраційні установки з постійними витратами повітря 2,1-3 кВт Простота конструкції.
Надійність роботи.
Постійний режим роботи. Високі енергозатрати. Складність при зміні планіровки.
АРАС (С1…С8) 1,5-2,2 кВт Керованість викидами. Складність схеми управління. Велика кількість варіаторів, заслонок що зменшує ККД установки. Вузький діапазон регулювання продуктивності. Висока вартість.
ОСАПРВ 2,5-3 кВт Зменшено викиди повітря в атмосферу Високі енергозатрати. Складність конструкції і експлуатації.
На даний час склалася ситуація, коли на виробництві використовуються, за винятком одиничних випадків спрощені універсальні аспіраційні системи, що обслуговують велику кількість верстатів, не залежно від того, працюють вони, чи ні. Це привело до того, що енергозатрати на аспірацію близькі до загальних енерговитрат деревообробних підприємств на технологічне обладнання, і складають 40% загальнозаводських енерговитрат; викидають в атмосферу значну кількість (в холодну пору року) нагрітого повітря; якість очистки залишає бажати кращого.
Метою даної роботи є розробка і створення принципово нової енергоощадної автоматизованої універсальної аспіраційно-повітреочисної установки з широким спектром регулювання продуктивності, низькими енергозатратами, високою якістю очистки аспіраційного повітря.
2. Розрахунково - технологічна частина
2.1 Вибір і обгрунтування структурної схемиавтоматизації процесу
Пневмотранспортна установка відноситься до області аспірації і пневмотранспорту і може бути використаний в різних галузяхпромисловості, наприклад, в деревообробній, для видалення відходів від технологічного обладнання.
Технічний ефект зменшення енергозатрат на аспірацію технологічного обладнання заключається у виключенні впливу мінімальної транспортної швидкості у транспортному трубопроводі на можливість зменшення продуктивності установки до мінімуму без загрози закупорювання транспортного трубопроводу і уникнення повторного змішування уже відсепарованих в колекторі відходів із повітрям у розгрузочній лійці. Вказаний технічний результат в пневмотранспортній установці, що включає з'єднаний по своїй довжині з групою відсмоктуючих трубопроводів горизонтальний колектор постійного перетину із механічним (наприклад стрічковим) конвейєром всередині, групу відсмоктуючих вентиляторів, досягається тим, що кожний вентилятор розміщений між відсмоктувачем і кінцевим запірним пристроєм окремого трубопроводу, розміщеним в середині колектора, вихідний кінець якого під'єднаний безпосередньо до бункера пилевідділювача.
В даному технічному рішенні в порівнянні із відомими із рівня техніки, є відрізняючі ознаки: кожний із групи вентиляторів розміщений між відсмоктувачем і кінцевим запірним пристроєм окремого трубопроводу, що розміщений всередині колектора, вихідний кінець якого під'єднаний безпосередньо до бункера пилевідділювача, які обумовлюють відповідність цього рішення критерію "новизна".
Одержане рішення вирішує технічну проблему, що виникає при спробі зменшити мінімальну границю регулювання продуктивності установки і неможливістю зменшити швидкість транспортування менше ніж мінімальна транспортна швидкість (при якій починається випадання відходів із пилеповітряного потоку і закупорювання транспортного трубопроводу) і уникати повторного змішування (взвихрення) відходів, що уже випали із пилеповітряного потоку в колекторі на механічний конвейєр (що являється метою повітреочистки) із повітрям в розгрузочній лійці, щоб потім знову їх очищувати у пилевідділювачі.
В даній установці кожний вентилятор, що обслуговує один верстат подає пилеповітряну суміш в колектор із

 
 

Цікаве

Загрузка...