WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка енергоощадної автоматизованої універсальної аспіраційно-повітреочисної установки - Дипломна робота

Розробка енергоощадної автоматизованої універсальної аспіраційно-повітреочисної установки - Дипломна робота

потоку з транспортованим матеріалом з колектора 4 по транспортних трубах направляється в збірний колектор 8, а звідти транспортується в циклон 16.
АРАС С6 (рис.13) може мати один колектор в вигляді магістрального трубопроводу постійного перерізу з необхідною кількістю розвантажувальних воронок і конічним транспортним повітрепроводом, транспортну установку і від одної до чотирьох УВП. Дана схема призначена для витрат 25-60 тис.м3/год. і рекомендується для деревообробних цехів значної довжини.
Рис.13
Розподіл повітряних потоків в цій схемі проходить в розвантажувальних воронках 4. Частина повітря (до 20-25%) з транспортованим матеріалом направляється через транспортний повітрепровід змінного перерізу 19 в ТУ 14-18. Решта повітря направляється в колектор 5, що приводить до відповідної зміни статичного тиску в ньому, і система автоматичного регулювання 6,17,12, реагуючи на цю зміну, міняє з допомогою виконавчого механізму 12 передаточне відношення клиноремінного варіатора швидкості 11 УВП 9-13.
В АРАС, замість клиноремінного варіатора швидкості для регулювання режимів роботи вентиляторів УВП використовуються осьові напрямні апарати.
Рис.14
Автоматичні дискретно регульована аспіраційна система, виконана по схемі С8 (рис.9), крім колектора в вигляді магістрального трубопроводу може мати від 2 до 10 УВП. Дана аспіраційна система призначена для обслуговування технологічних потоків, в яких обладнання підключається (відключається) групами і необхідно відповідно (дискретно) міняти витрати повітря всієї аспіраційної системи. Витрати повітря в таких системах можуть коливатись від 12 до 60 тис.м3/год. Кількість УВП повинна відповідати кількості груп технологічного обладнання, яке включається одночасно. При підключенні (відключенні) груп верстатів чи автоматичних ліній з допомогою одночасного відкривання (закривання) привідних клапанів 14 відгалужень 12 до відсосів міняється статичний тиск в колекторі 9, діючи на сигналізатори тиску 7,8, які включають (виключають) електродвигуни УВП послідовно через реле часу.
Одновентиляторні системи аспірації описані мають невелику продуктивність (по повітрю), і тому призначені для обслуговування невеликої кількості деревообробного обладнання.
Конструктивно системи відрізняються схемами автоматичного регулювання і конструкцією основних вузлів.
Рис.15
Схема ОСАПРВ-І з підтриманням постійного розрідження в колекторі показана на рис.15 Вона включає колектор, до якого підключені відгалуження, транспортний трубопровід і трубопровід відбору повітря. Трубопровід відбору повітря містить регулююий клапан. В якості пилевідділювача використано циклон, в якого діапазон ефективної очистки повітря співпадає з діапазоном регулювання подачі вентилятора. В схему автоматичного регулювання витрат повітря системи входять датчик тиску і регулюючий клапан з виконавчим механізмом. Схема автоматичного регулювання призначена для підтримання постійного розрідження в колекторі при зміні числа включених місцевих відсмоктувачів. Принцип роботи даної аспіраційної системи полягає в тому, що при відладці системи аспірації давач тиску настроюють на підтримання розрахункового розрідження. При включенні всіх місцевих відсосів з транспортованим матеріалом поступає в колектор і ділиться на дві частини. Одна частина з матеріалом направляється в транспортний трубопровід, а друга - в трубопровід відбору повітря. Потім повітряний потік з матеріалом з транспортного трубопроводу поступає в пилевідділювач, де відбувається відділення матеріалу. Якщо число включених місцевих відсосів зменшилось, то збільшується розрідження в колекторі. Давач тиску включає виконавчий механізм і регулюючий клапан перекриє живий переріз трубопроводу відбору повітря настільки, щоб розрідження в колекторі знов стало рівним початковій величині. При цьому швидкість повітря в трубопроводі відбору повітря впаде, а включені місцеві відсмоктувачі знову будуть видаляти задану кількість повітря.
Схема ОСАРВ рис.16 Містить малогабаритний двохполосний колектор, розділююча перегородка якого має отвір регульованого перерізу - перепускний регулюючий клапан. До всмоктуючої ємкості колектора під'єднані відгалуження, які видаляють запилене повітря і більші відходи з-під укриття технологічної зони деревообробного обладнання, і транспортний трубопровід. Іншим кінцем транспортний трубопровід під'єднаний до пиловідділювача. Вихід пилевідділювача через вентилятор і трубопровід повернення повітря з'єднюється з нагнітальною ємкістю пиловідділювача
При включенні вентилятора перед початком роботи деревообробного обладнання створюється розрідження в всмоктуючій ємкості колектора. З допомогою системи автоматичного регулювання створюється прохід з однієї ємкості колектора в іншу і повітря починає циркулювати по малому колу: вентилятор, колектор, пиловідділювач, вентилятор. При включенні технологічного обладнання відкриваються запірні клапани, різниця тисків в ємкостях колектора зменшується, перепускний клапан закривається і повітря починає циркулювати по великому колу системи, охоплюючи технологічні зони. Якщо число працюючого обладнання зменшиться, то під дією різниці тисків між ємкостями колектора перепускний клапан привідкриється і повітря частково буде циркулювати по малому колу.
В одновентиляторних системах, при таких схемах регулювання величини витрат в включених відсмоктувачах, в транспортному трубопроводі і подача вентилятора не залежать від продуктивності системи, і є величинами постійними, що не зменшує витрат електроенергії в порівнянні з аспіраційними установками з нерегульованими витратами. Не змінюється такожкількість повітря при відключенні непрацюючих відсмоктувачів. Змінною величиною є тільки кількість повітря, що видаляється з приміщення.
Витрати повітря в одновентиляторних аспіраційних системах недостатні для великої групи верстатів, тому для обслуговування середніх дільниць розроблені аспіраційні системи з декількома вентиляторами і колекторами. Робота багатовентиляторних установок із регульованими витратами основана на двох методах регулювання продуктивності:
1. Змішаного регулювання числа включених місцевих відсмоктувачів зміною кількості включених установок і плавним регулюванням частоти обертання робочого колеса вентилятора;
2. Змішаного регулювання зміною числа включених місцевих відсмоктувачів, зміною кількості включених установок, переключенням числа пар полюсів двохшвидкісного двигуна одної з установок відбору повітря і плавним регулюванням швидкості обертання робочого колеса вентилятора іншої установки відбору повітря, чи зміною опору мережі після колектора.
Базовий варіант таких установок зображений на рис.11
Рис.16
Декілька колекторів нижніми патрубками підключені до трубопроводу основної транспортної установки, що має вентилятор і циклон, встановлений в місці збору відходів. Верхні патрубки колекторів під'єднані до розподільчої коробки врівноважуючими трубопроводами, які призначені для перерозподілу повітря між різнозавантаженими колекторами і для вирівнювання розрідження в них, якщо діє тільки одна транспортна установка. Вони служать також для відбору повітря з верхньої зони колекторів.
До розподільчої установки під'єднані дві установки відбору повітря, конструктивно виконані однаково і складаються з трубопроводів постійного перерізу з зворотними клапанами. Між циклонуми і бункером монтують вантажні клапани. В нижній

 
 

Цікаве

Загрузка...