WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка енергоощадної автоматизованої універсальної аспіраційно-повітреочисної установки - Дипломна робота

Розробка енергоощадної автоматизованої універсальної аспіраційно-повітреочисної установки - Дипломна робота

повітря.
Всі універсальні аспіраційні системи з плавно регульованими витратами повітря по методу регулювання режимів роботи ділять на:
- системи з регулюванням частоти обертання вентиляторів;
- системи з регулюванням вентиляторів лопатковими напрямними апаратами ;
- системи, в яких вентилятори одних установок відбору повітря регулюються лопатковими напрямними апаратами, а вентилятори інших установок відбору повітря регулюються зміною частоти обертання вентиляторів;
- сиситеми, в яких вентилятори одночасно регулюються дискретно по частоті обертання і лопатковими напрямними апаратами;
- системи, в яких вентилятор першої установки відбору повітря регульований, а інших - працюють в постійному режимі.
На рис 2(а) показана автоматично регульована аспіраційна система (АРАС) з плавно регульованими витратами повітря.
Рис 6(а)
Автоматично регульована аспіраційна система (АРАС)
1,15 - вентилятори; 2 - варіатор швидкості;
3,16 - електродвигун; 5 - зворотний клапан;
6 - відсмоктувачі верстатів; 7 - трубопровід установки відбору повітря; 8 - клапани привідні; 9 - відгалуження до відсмоктувачів верстатів; 10 - електронний регулятор;
11 - індукційний мембранний давач; 12 - колектор;
13 - трубопровід транспортної установки; 14 - циклон Рис 6(б)
Блок-схема системи автоматичного регулювання частоти обертання вентилятора установки відбору повітря
1 - індукційний мембранний давач;
2 - електронний регулятор; 3 - універсальний пускач виконавчого механізму;
4 - електродвигун виконавчого механізму;
5 - редуктор виконавчого механізму;
6 - електродвигун; 7 - варіатор швидкості;
8 - вентилятор
Працює АРАС з плавно регульованими витратами повітря слідуючим чином: при включенні (виключенні) верстату одночасно відкривається (закривається) керований його пусковим пристроєм клапан 8 (рис.6а), що встановлений на відгалуженні 9 даного верстату. При відкриванні (закриванні) клапана міняється кількість повітря, що поступає в колектор 12. Неспівпадіння кількості повітря, що відсмоктується через трубопроводи-відгалуження відсмоктувачів 6 верстатів, приводить до зміни статичного тиску (розрідження) в колекторі. Вентилятор транспортної установки (ТУ) працює в стаціонарному режимі.
Індукційний мембранний давач 1 (рис.6б), встановлений на колекторі, сприймає зміну статичного тиску і посилає електричний сигнал, пропорційний цій зміні, в електронний регулятор 2, який вмикає виконавчий механізм 3,4,5, який змінює передаточне відношення варіатора швидкості 7 в залежності від знаку сигналу відповідно в одну чи другу сторону. Таким чином змінюється частота обертання вентилятора, а значить - його подача і тиск. Регулювання частоти обертання вентилятора буде відбуватися до того часу, поки подача його не буде дорівнювати необхідним витратам повітря відсмоктувачів одночасно працюючих верстатів, а тиск в колекторі - рівним заданому. При цьому сигнал від давача не поступить і регулювання припиниться.
При зменшенні подачі вентилятора зменшиться навантаження на електродвигун, що приведе до суттєвого зниження його споживаної потужності.
Якщо є дві чи декілька установок, то вони включаються (виключаються) послідовно. Витрати повітря транспортної установки відповідає мінімальним витратам повітря АРАС. При підключенні відгалужень вмикається перша установки відбору повітря (УВП) і її витрати повітря міняється від мінімальних до максимальних. Після досягнення максимальних витрат перша УВП виключається, а друга включається і її витрати регулюються від мінімальних до максимальних. Після досягнення максимальних витрат другою УВП знов вмикається перша УВП. Після досягнення максимальних витрат першою установкою включається третя УВП, а перша і друга відключаються і т.д.
В подальше приведених схемах елементи АРАС від привідного клапана до колектора працюють однаково, тобто при закриванні (відкриванні) клапанів міняється кількість повітря, що поступає в колектор, а значить і статичний тиск в ньому.
АРАС (рис.7) крім одного колектора і транспортної установки може мати одну чи дві УВП з змінними витратами повітря і одну УВП з постійними витратами повітря. Схема призначена для витрат 12-25 тис.м3/год. АРАС, виконана по такій схемі рекомендується для невеликих цехів, чи дільниць технологічних потоків.
Рис.7
Працює така АРАС слідуючим чином. При зміні статичного тиску в колекторі 4 система автоматичного регулювання 5,6,9 включає (виключає) УВП і з допомогою клиноремінних варіаторів швидкості 10 міняє частоту обертання вентиляторів, настроюючи АРАС на оптимальний режим роботи.
Рис.8
АРАС (рис.8), крім ТУ може мати від 2 до 20 колекторів і один збірний колектор, одну чи дві УВП з змінними витратами повітря і одну чи дві УВП з постійними витратами. Дана схема розрахована на витрати повітря 25-45 тис.м3/год. Така схема АРАС рекомендується для середніх і великих цехів з великою кількістю деревообробного обладнання. В порівнянні з С1, дана схема має значно складнішу схему керування.
АРАС (рис.9), крім ТУ може мати від 2 до 20 колекторів, два збірних колектора, одну чи дві УВП з змінними витратами повітря і одну чи дві УВП з постійними витратами. Дана схема розрахована на витрати повітря 25-45 тис.м3/год. Така схема АРАС рекомендується для середніх і великих цехів з великою кількістю деревообробного обладнання. АРАС, виконана по схемі С3 в порівнянні з С2 має простішу систему автоматичного регулювання, проте вимагає більш точної настройки на вихідний режим роботи.
Рис.10
В колекторах 4 потік аеросуміші розділюється на аеросуміш підвищеної концентрації, яка направляється по транспортних трубопроводах 6 в збірний колектор 10 ТУ, і повітряний потік, направлений по врівноважуючій трубі 5 в збірний колектор 9 УВП. При зміні кількості повітря, що поступає в колектор 9, в ньому міняється статичний тиск. Зміна статичного тиску фіксується давачем тиску 8, з допомогою командного блоку 7 відповідно включається УВП, через виконавчі механізми 20 міняється передаточневідношення клиноремінних варіаторів швидкості 21 і тим самим змінює режим роботи вентиляторів 21 УВП. Частина АРАС, призначена для транспортування аеросуміші - транспортні труби 6, колектор 10 ТУ, транспортна установка 12-16, - працюють в стаціонарному режимі.
АРАС (рис.11) має один колектор, транспортну і врівноважуючу трубу і одну УВП.
Рис.11
Дана схема призначена для витрат до 12 тис.м3/год. і рекомендується для обслуговування невеликої кількості деревообробного обладнання.
Працює дана установка слідуючим чином. При зміні кількості повітря, що поступає в колектор 4, система автоматичного регулювання 8,9.16 реагує на зміну статичного тиску і міняє передаточне відношення клиноремінного варіатора швидкості 15 УВП 10-15, змінюючи і частоту обертання вентилятора 13. Одночасно з допомогою клапана 6 пропорційного регулювання підтримується постійний тиск врівноважуючої труби 7.
АРАС (рис.12) може мати будь-яку кількість колекторів і УВП, один збірний колектор і одну ТУ. Дана схема призначена для витрат до 12-45 тис.м3/год.
Рис.12
При відкриванні (закриванні) клапанів 3 міняється статичний тиск в відповідних колекторах 4, і системи автоматичного регулювання, реагуючи на цю зміну, міняють передаточне відношення клиноремінних варіаторів швидкості 12 УВП 6,9-15, змінюючи частоту обертання вентиляторів. Частина повітряного

 
 

Цікаве

Загрузка...