WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проектуванню системи управління розcтойною шафою у міні-пекарні - Дипломна робота

Проектуванню системи управління розcтойною шафою у міні-пекарні - Дипломна робота

продуктивність і доцільно офарблювати відповідно до кольору технічних засобів. Освітлення приміщення і устаткування повинне бути м'яким, без блиску.
Зниження шуму, створюваного на робочому місці внутрішніми джерелами, а також шуму проникаючого ззовні, є дуже важливою задачею. Зниження шуму в джерелі випромінювання можна забезпечити застосуванням пружних прокладок між підставою машини, приладу і опорною поверхнею. Як прокладки використовуються гума, повсть, пробка, різної конструкції амортизації. Під настільні апарати, які шумлять можна підкладати м'які килимки з синтетичних матеріалів, а під ніжки столів, на яких вони встановлені, - прокладки з м'якої гуми, повсті, завтовшки 6 - 8 мм Кріплення прокладок можливо шляхом того, що приклеїв їх до опорних частин.
Можливо також застосування звукоізолюючих кожухів. Не менше важливим для зниження шуму в процесі експлуатації є питання правильного і своєчасного регулювання, змазування і заміни механічних вузлів гучного устаткування. Зниження рівня шуму може бути також досягнутий збільшенням звукоізоляції захищаючих конструкцій, ущільненням по периметру притворів вікон, дверей.
Раціональне планування приміщення, розміщення устаткування є важливим чинником, що дозволяє понизити шум при існуючому устаткуванні ЕОМ.
Таким чином для зниження шуму створюваного на робочих місцях внутрішніми джерелами, а також шуму, проникаючого ззовні слідує :
" послабити шум самих джерел (застосування екранів, звукоізолюючих кожухів);
" понизити ефект сумарної дії відображених звукових хвиль (звукопоглинальні поверхні конструкцій );
" застосовувати раціональне розташування устаткування;
" використовувати архітектурно-планувальні і технологічні рішення ізоляцій джерел шуму.
5.3 Інструкція по охороні праці, при монтажі і експлуатації системи
Правила по техніці безпеки при монтажі і експлуатації повинні відповідати '' Правилам технічній експлуатації електроустановок споживачів і правилам техніки безпеки при експлуатації електроустановок користувачами '' в частині, що стосується електроустановок до 1000 В.
Корпус пристрою збору інформації при експлуатації повинен бути надійно заземлений через кріплення до стійки. При технічному обслуговуванні (ремонті) вузлів системи температура жала паяльника при лудінні і паянні мікросхем повинна бути не більш + 260' З, а час паяння не повинен перевищувати 5 сек. Жало паяльника необхідно заземлити. При паянні обов'язково застосування заходів захисту корпусів мікросхем і транзисторів від попадання флюсу і припою.
Напруга живлення електропаяльника не повинна перевищувати 36 В, а потужність не більше 40 Вт.
5.4. Розрахунок освітлення робочого місця оператора
Одним з основних питань охорони праці є організація раціонального освітлення виробничих приміщень і робочих місць.
Для освітлення приміщення, в якому працює оператор, використовується змішане освітлення, тобто поєднання природного і штучного освітлення. Природне освітлення - здійснюється через вікна в зовнішніх стінах будівлі.
Штучне освітлення - використовується при недостатньому природному освітленні і здійснюється за допомогою двох систем: загального і місцевого освітлення. Загальним називають освітлення, світильники якого освітлюють всю площу приміщення. Місцевим називають освітлення, призначене для певного робочого місця.
= 6.5 3.7 = 24 м2
Виберемо з таблиці коефіцієнт використовування світлового потоку за наступними даними:
" коефіцієнт віддзеркалення побіленої стелі Rп = 70%;
" коефіцієнт віддзеркалення від стін, забарвлених в світлу фарбу Rст = 50%;
= 0.7,
де hП - висота приміщення = 3.5 м. Тоді по таблиці знаходимо (для люмінесцентних ламп i=0.7) = 0.38.
Визначаємо загальний світловий потік:
лм
Найприйнятнішими для приміщення є люмінесцентні лампи ЛБ (білого світла) або ЛТБ (тепло-білого світла), потужністю 20, 40 або 80 Вт.
Світловий потік однієї лампи ЛТБ40 складає F1=3100 лм, отже, для отримання світлового потоку Fобщ=31263.2 лм необхідно N ламп, число яких можна визначити по формулі
Підставимо значення, одержані вище:
ламп.
Таким чином, необхідно встановити 10 ламп ЛТБ40.
Електрична потужність всієї освітлювальної системи обчислюється по формулі:
, Вт,
де P1 - потужність однієї лампи = 40 Вт, N - число ламп = 10.
Вт
Для виключення свічення екранів дисплеїв прямі світлові потоки світильники загального освітлення мають в своєму розпорядженні збоку від робочого місця, паралель лінії зору оператора і стіні з вікнами. Таке розміщення світильників дозволяє виробляти їх послідовне включення залежно від величини природної освітленості і виключає роздратування очей смугами світла і тіні, що чергуються, виникаюче при поперечному розташуванні світильників .
Розрахунок місцевого світлового потоку не виробляється, оскільки в даному випадку рекомендується система загального освітлення щоб уникнути відображеної блиску від поверхні столу і екрану монітора.
Коефіцієнт пульсації освітленості:
,
де Emax, Emin і Eср показники освітленості для газорозрядних ламп при живленні їх змінним струмом - відповідно максимальна, мінімальна і середня.
Візьмемо аналогічно люмінесцентну лампу приблизно тій же потужності. Включенням суміжних ламп в різні фази (групи) трифазної електричної мережі можливо добитися зменшення коефіцієнта пульсації КП з 35 до 3 - тобто майже в 12 разів
5.5 Протипожежний захист
Пожежі представляють особливу небезпеку, оскільки зв'язані з великими матеріальними втратами. Як відомо пожежа може виникнути при взаємодії горючих речовин, окислення і джерел запалення. Горючими компонентами є: будівельні матеріали для акустичної і естетичної обробки приміщень, перегородки, дверей, поли, ізоляція кабелів і ін.
Протипожежний захист - це комплекс організаційних і технічних заходів,направлених на забезпечення безпеки людей, на запобігання пожежі, обмеження його розповсюдження, а також на створення умов для успішного гасіння пожежі.
Джерелами спалаху можуть бути електронні схеми від ЕОМ, прилади, вживані для технічного обслуговування, пристрої електроживлення, кондиціонування повітря, де в результаті різних порушень утворюються перегріті елементи, електричні іскри і дуги, здатні викликати загоряння горючих матеріалів.
В сучасних ЕОМ дуже висока густина розміщення елементів електронних схем. В безпосередній близькості один від одного розташовуються сполучні дроти, кабелі. При протіканні по них електричного струму виділяється значна кількість теплоти. При цьому можливо оплавлення ізоляції. Для відведення надмірної теплоти від ЕОМ служать системи вентиляції і кондиціонування повітря. При постійній дії ці системи є додатковою пожежною небезпекою.
Енергопостачання приміщення здійснюється від трансформаторної станції. На трансформаторних підстанціях особливу небезпеку представляють трансформатори з масляним охолоджуванням. У зв'язку з цим перевага слідує віддавати сухим трансформаторам.
Для більшості приміщень,

 
 

Цікаве

Загрузка...