WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проектуванню системи управління розcтойною шафою у міні-пекарні - Дипломна робота

Проектуванню системи управління розcтойною шафою у міні-пекарні - Дипломна робота

напруги.
Зростання струму від напруги приймають ідучим по дотичній;
визначають точку перетину дотичної з віссю абсцис Uк1. Тоді струм короткого замикання при номінальній напрузі Iк.н, званий початковим пусковим струмом, знаходять по формулі:
IK.H=(UH - UK1 ) IK/(UK - UK1)
де Iк,Uк - відповідно найбільші струм, А, і напруга, В,
Uн - номінальна напруга, В.
Обертаючий момент при короткому замиканні, який відповідає номінальній напрузі, називається початковим пусковим обертаючим моментом МКН і визначається:
Мкн = (Iкн/Iк)2 Мк,
де Мк - обертаючий момент при найбільшій напрузі випробування короткого замикання, Нм.
Початковий пусковий струм і початковий пусковий момент можна також визначити при пуску, а початковий пусковий момент, крім того, вимірюють при знятті статичної кривої моменту. Величина початкового пускового моменту залежить від відносного положення зубців статора і ротора у момент вимірювання. Тому за величину початкового пускового моменту приймають якнайменше із зміряних його значень.
3.5. Визначення ККД коефіцієнта потужності і ковзання по робочій характеристиці
Робоча характеристика, тобто залежність споживаної потужності, струму, ковзання, ККД і коефіцієнта потужності від корисної потужності, знімається при незмінних і номінальних прикладеним напрузі і частоті, навантаженню, що змінюється, від холостого ходу до 110 % номінальної (5-7 значень), і температурі, близькій до сталої при номінальному навантаженні. В процесі випробування вимірюють лінійні напруги Uн і струм I, споживану потужність Р1 і ковзання s двигуна. За наслідками вимірювань визначають коефіцієнт потужності.Для контролю коефіцієнт потужності знаходять по відношенню показів двох ватметрів.
Сума втрат асинхронного двигуна обчислюється як:
Р =Рм1+Рм2+Рс+Рмех+РД,
де Рм1, Рм2, Рс, Рмех, РД - втрати власне в обмотках статора, ротора і сталі; механічні і додаткові втрати.
Якщо робочу характеристику немає можливості зняти при номінальній напрузі, тоді її визначають при напрузі 0.5UH<=Ur= 3 Iн найближчої плавкої вставки;
" вставка струму регульованого автоматичного вимикача повинна мати характеристику, назад залежну від струму характеристику.
Друга вимога ПУЕ полягає в тому, щоб виконувалася умова rн =< 2 rф.
Звичайно перша вимога виконується автоматично, і задача організації занулення зводиться до правильного вибору опору нульового провідника. Перетин мідного або алюмінієвого захисного провідника в цьому випадку повинен бути не менше 50% перетину фазного провідника. Для сталевих провідників слід використовувати таблиці, приведені в ПУЕ і питомі опори, що містять, для різних значень Iз.
Для зменшення опору ланцюга занулення, захисний нульовий провідник сполучають зі всіма заземленими металевими конструкціями. Установка в нульовий захисний провідник плавких вставок і вимикачів забороняється.
Електричні установки, до яких відноситься практично все устаткування ЕОМ, представляють для людини велику потенційну небезпеку, оскільки в процесі експлуатації або проведенні профілактичних робіт людина може торкнутися частин, що знаходяться під напругою. Специфічна небезпека електроустановок: струмоведучі провідники, корпуси стійок ЕОМ і іншого устаткування, що виявилося під напругою в результаті пошкодження (пробою) ізоляції, не подають яких-небудь сигналів, які попереджають людину про небезпеку. Реакція людини на електричний струм виникає лише при протіканні останнього через тіло людини. Виключно важливе значення для запобігання електротравматизму має правильна організація обслуговування електроустановок, проведення ремонтних, монтажних і профілактичних робіт. При цьому під правильною організацією розуміється строге виконання ряду організаційних і технічних заходів і засобів, встановлених діючими "Правилами технічної експлуатації електроустановок споживачів і правила техніки безпеки при експлуатації електроустановок споживачів" (ПТЕ і ПТБ споживачів) і "Правила установки електроустановок" (ПУЕ). Залежно від категорії приміщення необхідно вжити певних заходів, що забезпечують достатню електробезпеку при експлуатації і ремонті електроустаткуванні. Так, в приміщеннях з підвищеною небезпекою електроінструменти, переносні світильники повинні бути виконаний з подвійною ізоляцією або напруга живлення їх не повинна перевищувати 42 В.
В особливо небезпечних же приміщеннях напруга живлення переносних світильників не повинна перевищувати 12 В. Роботи без зняття напруги на струмоведучих частинах і поблизу них, роботи проводяться безпосередньо на цих частинах або при наближенні до них на відстань менш встановленого ПЕУ. До цих робіт можна віднести роботи по наладці окремих вузлів, блоків. При виконанні такого роду робіт в електроустановках до 1000 В необхідне застосування певних технічних і організаційних заходів, таких як:
" огорожі, розташовані поблизу робочого місця і інших струмоведучих частин, до яких можливо випадковий дотик;
" робота в діелектричних рукавичках або стоячи на діелектричному килимку;
" застосування інструменту з ізолюючими рукоятками, за відсутності такого інструменту слід користуватися діелектричними рукавичками.
Роботи цього вигляду повинні виконаються не менше ніж двома працівниками.
Відповідно до ПТЕ і ПТВ споживачам і обслуговуючому персоналу електроустановок пред'являються наступні вимоги :
" особи, що не досягли 18-річного віку, не можуть бути допущений до робіт в електроустановках;
" особи не повинні мати пошкоджень і хвороб, що заважають виробничій роботі;
" особи повинні після відповідної теоретичної і практичної підготовки пройти перевірку знань і мати посвідчення на доступ до робіт в електроустановках.
Розрядні струми статичної електрики частіше за все виникають при дотику до будь-якого з елементів ЕОМ. Такі розряди особливої небезпеки для людини не представляють, але окрім неприємних відчуттів вони можуть привестидо виходу з ладу ЕОМ. Для зниження величини виникаючих зарядів статичної електрики покриття технологічної полови слід виконувати з одношарового полівінілхлоридного антистатичного лінолеуму.
Іншим методом захисту є нейтралізація заряду статичної електрики іонізованим газом. В промисловості широко застосовуються радіоактивні нейтралізатори. До загальних заходів захисту від статичної електрики можна віднести загальне і місцеве зволоження повітря.
При експлуатації ЕОМ, як правило, застосовується бічне природне освітлення. В тих випадках, коли одного природного освітлення не вистачає, встановлюється суміщене освітлення. При цьому додаткове штучне освітлення застосовується не тільки в темне, але і в світлий час доби.
Штучне освітлення по характеру виконуваних задач ділиться на робоче, аварійне, евакуаційне. Раціональне колірне оформлення приміщення направлений на поліпшення санітарно-гігієнічних умов праці, підвищення його продуктивності і безпеки. Забарвлення приміщення, де працює користувач ЕОМ впливає на нервову систему людини, його настрій і кінець кінцем на

 
 

Цікаве

Загрузка...