WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка акустичної системи для персонального комп'ютера - Дипломна робота

Розробка акустичної системи для персонального комп'ютера - Дипломна робота

працівник або висококваліфікованим спеціаліст, який має групу по техніці безпеки не нижчу четвертої. Члени бригади повинні мати групу по техніці безпеки не нижчу другої.
Наладку малогабаритного обладнання може проводитися одним наладчиком, який має достатню виробничу кваліфікацію і групу по техніці безпеки не нижчу четвертої (при напрузі до 1000 В - не нижчу третьої), у присутності поблизу налагоджуваного обладнання другої особи, яка має групу по техніці безпеки не нижчу третьої.
Проведення налагоджуваних робіт допускається на спеціально призначених ділянках, а також в виробничих приміщеннях, де розробляється і експлуатується обладнання. При цьому виключається перебування осіб на робочих місцях, не допущених до наладки. На робочих місцях повинні застосовуватисязагородження. Для наладки малогабаритного обладнання і окремих вставних блоків великогабаритного обладнання необхідно організувати робоче місце: спеціально обладнаний робочий стіл (верстак) і вільну частина площі навколо нього, яка призначена для розміщення налагоджуваного обладнання, контрольно-вимірювальної апаратури і знаходження самого наладчика. Робочий стіл повинен бути виконаний із спеціального діелектричного матеріалу (дерево, пластик), мати полички для розміщення контрольно-вимірювальної апаратури, а також джерел живлення і обладнаний окремим електрощитом з загальним вимикачем, запобіжниками (автоматами), сигнальною лампою, штепсельними гніздами і шиною захисного заземлення (занулення) з гвинтовими зажимами. Наладку вставних блоків великогабаритного обладнання дозволяється проводити на місці його розміщення, якщо неможливо налагоджувати блоки окремо. При цьому допускається використовувати будь-який механічно міцний стіл або спеціальну підставку із діелектричного матеріалу. Для електроживлення контрольно-вимірювальної апаратури може бути використаний переносний електрощиток, який задовільняє вимоги стаціонарного, або переносна штепсельна колодка, яка виконана із механічно міцного ізоляційного матеріалу з вплавленими гніздами, вбудованими запобіжниками і клемами для заземлення (занулення).
При наладці вставного блоку під напругою всі роботи на інших струмоведучих частинах налагоджуваного обладнання повинні бути припинені, струмоведучі частини загороджені. Виявляти і усувати дефекти в електросхемі (монтажі), заміняти деталі дозволяється тільки після повного зняття напруги з обладнання і перевірки відсутності залишкових зарядів за допомогою заземленого розрядника. Для вимірювання параметрів електричної схеми за допомогою контрольно-вимірювальної апаратури дозволяється виймати блоки налагоджуваного обладнання із корпусу, відкривати дверці, знімати огородження (обшивку) у місцях підключення вимірювальної апаратури, замикати накоротко блокування. При цьому необхідно виконувати наступні вимоги безпеки:
- всі підготовчі роботи, приєднання вимірювальної апаратури повинні прово-дитися після зняття напруги й перевірки відсутності залишкових зарядів;
- до подачі напруги металічні корпуси обладнання і вимірювальної апаратури повинні бути заземлені (занулені); місця розміщення і підключення контрольно-вимірювальної апаратури в електричні кола з напругою більше 1000 В
- слід обгороджувати й вивісити попереджувальні плакати, залишивши тільки доступ до органів управління.
У процесі наладки обладнання напругою до 1000 В допускається приєднання вимірювальних приладів без зняття напруги. Регулювання підстроювальних елементів, розміщених усередині обладнання напругою до 1000 В, слід проводити інструментом з ізолюючими ручками або спеціальним інструментом, який задовольняє технічні умови. В обладнанні напругою вище 1000 В регулювання повинно виконуватися з допомогою основних електрозахисних засобів. При цьому руки наладчика не повинні наближатися до струмоведучих частинам на відстань, яка менша за довжину ізолюючої частини захисного засобу, що застосовується.
Якщо в налагоджуваному обладнанні є електролітичні конденсатори напругою вище 1000 В, то таке обладнання необхідно розміщувати так, щоб конденсатори не знаходилися навпроти обличчя регулювальника і не були обернені в сторону сусідніх робочих місць. При неможливості виконання даних умов необхідно застосовувати огородження, а наладчик повинен бути у напівмасці з оргскла. Усі ці захисні засоби призначені для захисту працівника від опіків електролітом електролітичного конденсатора, який може розірватися.
По закінченні наладки обладнання повинно бути приведене в робочий стан. Справність дії блокування і механічних заземлювачів повинна перевірятися трьох-разовим включенням обладнання і відкриттям, дверей (зняттям огородження). Управління обладнанням в процесі виготовлення, обробки, вимірювання і випробування виробів і їх деталей включає наступні операції: установка (зняття) виробів на місця їх обробки, випробування; з'єднання (від'єднання) виробу з електричної і механічної частиною обладнання; установка і зняття додаткових вузлів; включення й відключення обладнання.
ВИСНОВКИ
В даному дипломному проекті розроблено акустичну систему для персонального комп'ютера.. До даної системи розроблена структурна схема, схема електрична принципова, друкована плата і складальне креслення. В проекті міститься опис роботи пристрою, перевірка його основних параметрів і розрахунок собівартості пристрою.
Дана акустична система не поступається по параметрах закордонним аналогам, але її ціна нижча ніж у аналогічної акустичної системи. Така система надійна у роботі і не потребує значних трудових затрат при її виготовленні
Під час розробки дипломного проекту я удосконалив свої знання з розробки креслень друкованих плат і складальних креслень. Вивчив технологію виготовлення друкованих плат. Отримав навики по роботі з конструкторською документацією і технологічними кресленнями.
При серійному виробництві, акустична система яка розроблена в дипломному проекті, може створити конкуренцію закордонним аналогам на ринку України.
ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Гершунский Б.С. Справочник по расчету електорнных схем. - К.: Вища школа, 1995.-29-36 с, 54-62 с.
2.Терещук Р.М., Терещук К.М., Седов С.А. Полупроводниковые приемно-усилительные устройства: Справочник радиолюбителя. - К.: Наукова думка, 1981.-503-506 с, 510-512 с.
З.Балахничев И.Н., Ровдо А.А., Дрик А.В. Зкспериментальная електорника. Выпуск 1 - Минск: Наш город, 1999. - 88 - 90 с
4.Лавриненко В.Ю. Справочник по полупроводниковым приборам. - К.: Техника, 1977.
5-Бойчик І.М., Харів М.С., Піча Ю.В. Економіка підприємства: Навчальний посібник. - К.: Каравела, Львів: Новий Світ, 2000 - 196-205с
6. Жидецький В.Ц. Основи охорони праці. - Львів: Афіша, 2000
7.СТП-0270855-03-99- курсовий і дипломні проекти. Вимоги до змісту та оформлення.

 
 

Цікаве

Загрузка...