WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка акустичної системи для персонального комп'ютера - Дипломна робота

Розробка акустичної системи для персонального комп'ютера - Дипломна робота


Дипломний проект
Розробка акустичної системи для персонального комп'ютера.
?
ЗМІСТ
с.
ВСТУП ..……….
1.ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА……………………………………………………………...…
1.1 Порівняльна характеристика існуючих типів пристроїв……………………...…..
1.2 Розробка структурної схеми акустичної системи………………………….....……
1.3 Опис роботи акустичної системи по структурній схемі…………………...…...….
2.КОНСТРУКТОРСЬКА ЧАСТИНА………………………...…………………………...…
2.1 Розробка схеми електричної принципової……………………………..……….....
2.2 Опис роботи акустичної системи по схемі електричній принциповій ………..
2.3 Розрахунок елементів схеми……………………………………………………….
2.3.1 Розрахунок регулятора тембру ………..
2.3.2 Розрахунок попереднього підсилювача……………………………………….....
3.ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ЧАСТИНА…………………………………………………..…
3.1 Методика перевірки параметрів акустичної системи……………………………
4.ЕКОНОМІЧНА ЧАСТИНА………………………………………………………………..
4.1 Означення собівартості і економічних витрат…………………………………….
4.2 Визначення собівартості і ціни спроектованого пристрою………………………
5.ОРГАНІЗАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА ………..
5.1 Загальні поняття про технічну підготовку виробництва………………………….
5.2 Опис процесу виготовлення вузла акустичної системи на друкованій
платі…………………………………………………………..……………………...
6. ОХОРОНА ПРАЦІ……………………………………………………………....………...
6.1 Характеристика життєво- небезпечних факторів при виробництві
підсилювачів низької частоти……………………………………………………...
6.2 Способи захисту від життєво небезпечних факторів при виготовленні
підсилювачів низької частоти……………………………………………………...
ВИСНОВКИ……………………….…………………………………….…………………….
ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………………………………….……….
ДОДАТКИ
ДОДАТОК А Перелік елементів
ДОДАТОК Б Специфікація
ВСТУП
З самого початку розвитку радіоелектроніки акустичні системи відігравали важливу роль. З того моменту коли радіо набуло широкого розповсюдження виникла не-обхідність створювати приспосіблення для відтворення звукової інформації - гучно-мовці. З розви-тком науково-технічного прогресу прилади для відтворення звуку удосконалювалися і переростали в цілі акустичні системи. Такі системи призначені для відтворення звукової інформації в діапазоні частот, які сприймає людське вухо (20 -20000 Гц). Акустичні системи використовуються в радіоприймачах, телевізійних при-ймачах, магнітолах, СD - програвачах, комп'ютерній техніці, а також використовуються в сигналізаціях, при-строях попередження. В наш час акустичні системи перебувають на високій сходинці свого розвитку, і чим більше вони розвиваються, тим більші вимоги до них ставляться. Сьогодні щоб задовольнити потреби споживача замало системи з стерео звуком. Вже виготовлені системи з квадрозвуком, електронними регуляторами звуку, тембру, балансу. Такі потужні системи мають ряд переваг, але вони коштують великі гроші. Тому біль-шість покупців звертають увагу на співвідношення ціна-якість.
Оскільки в наш час широкого розповсюдження і доступності набули персональні комп'ютери, то вони не тільки використовуються для роботи, але й для розваг. Все більшої поширеності набувають компакт-диски, на які можна записати будь-яку інфо-рмацію, включаючи музичні композиції і художні фільми. Тому виникла необхідність пристосувати звичайну акустичну систему до персонального комп'ютера. Такі системи повинні мати малі розміри, бути простими у виготовленні.
Регулювання параметрів звукового сигналу в акустичній системі проводиться з допомогою регуляторів які є частиною акустичної системи. Крім того в персональних комп'ютерах є спеціальні програми, з допомогою яких можна також змінювати пара-метри звукового сигналу (наприклад багатосмуговий еквалайзер).
Якість відтворювальної інформації повинна відповідати певним вимогам. На-приклад діапазон відтворювальних частот повинен вміщатися в діапазоні частот, який сприймає людське вухо, тобто від 20 до 20000 Гц, рівень шумів не повинен перевищу-вати значення, яке спотворює відтворювальний сигнал. Зараз одним із перспективних напрямків у розробці акустичних систем є їхня реалізація на цифрових мікросхемах, тому такі системи мають високу якість відтворення інформації.
В даному проекті розроблена акустична система для персонального комп'ютера, яка є проста у виготовленні, дешева в ціні і є поєднанням надійності і якості. Актуальність даної розробки в тому, що зараз в Україні не випускають конкурентноспромож-ний товар в галузі електроніки, який міг би скласти конкуренцію закордонним аналогам на зовнішньому і внутрішньому ринку.
1 ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА
1.1 Порівняльна характеристика існуючих типів пристроїв
Загалом акустичні системи можна поділити на декілька класів в залежності від їхнього призначення. Так акустичні системи торгової марки "MARSHALL" використо-вують професійні музичні виконавці, так як такі системи забезпечують високу якість звуку, але водночас вони мають досить велику ціну. Такі системи мають велику потуж-ність, тому їх використовують на громадських заходах.
Щодо використання акустичних систем в побуті, то такі системи, як правило, не є окремими елементами, тобто вони входять в склад певного виробу, наприклад телеві-зійний приймач, музичний центр, магнітола, домашній кінотеатр. Що правда в даний час більшість акустичних систем виготовляють як окремі елементи. Це пов'язане з тим що зросли вимоги до електронних пристроїв і виробники намагаються виготовляти такі системи, які б задовольняли потреби користувачів.
Одним з виробів побутової техніки у якому акустична системи використовується як окремий елемент є персональний комп'ютер. Акустичні системи для персонального комп'ютера останнім часом досягли значного рівня розвитку
Зараз існує дуже багато фірм, які випускають таку продукцію. Кожна з яких може запропонувати свій конкурентноспроможний товар. Якщо порівнювати вироби різних фірм, то кожен з них має свої переваги і недоліки.
Акустична система фірми "4U" має такі параметри:
- вихідна потужність 10 Вт;
- чутливість входу 0,001 В;
- коефіцієнт нелінійних спотворень 0,1 %;
- діапазон відтворювальних частот 30-19000 Гц;
Крім того, така система має регулятор рівня сигналу, один для двох виходів, має фільтр високих і низьких частот. Ця система виготовлена в пластмасовому корпусі, що знижує якість звуку, і не має регулятора тембру, тому регулювання амплітуди сигналу низьких і високих частот можливе тільки на програмному рівні користувачем персона-
льного комп'ютера.
Акустична система фірми "SWEN" модель 550
- вихідна потужність 15 Вт;
- чутливість входу 0,01 В;
- коефіцієнт нелінійних спотворень 0,1%;
- діапазон відтворювальних частот 20-19500 Гц;
Така система має регулятор гучності, регулятор тембру і

 
 

Цікаве

Загрузка...