WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розрахунок параметрів приймальної апаратури для супутникового цифрового телевізійного мовлення - Дипломна робота

Розрахунок параметрів приймальної апаратури для супутникового цифрового телевізійного мовлення - Дипломна робота

зв'язку і їхнє пере-профілювання для цифрового ТМ мовлення. При цьому система багатопрограмного ТМ мовлення повинна бути вбудована в існуючий частотний план розподілу ТМ каналів, що передбачає смугу пропускання 8,0 МГц для ефірного і кабельного ТМ мовлення, 27,0 МГц для безпосереднього ТМ мовлення (БТМ) зі супутників і 30; 33; 36; 40; 46; 54; 72 МГц для фіксованих служб супутникового зв'язку.
При цьому необхідно враховувати взаємозв'язок, що склався між супутниковими і наземними системами телемовлення, при якій ТМ канали кабельних і ефірних мереж мовлення використовуються також для доведення супутникових програм до теле-глядачів.
При цифровому мовленні взаємний обмін телепрограмами між наземними і супу-тниковими мовними службами істотно спрощується, якщо число цифрових ТМ програм в кожному стандартному по смузі пропускання супутниковому, кабельному і ефірному радіоканалі буде однаковим. Ця вимога була врахована при розробці міжнародних стан-дартів на засоби модуляції і канального кодування в цифрових супутникових і наземних каналах зв'язку - DVB-S, DVB-C і DVB-T (Digital Video Broadcasting - Satellite, Cable, Terrestrial) шляхом застосування для більш вузькополосних радіоканалів більш складних і більш ефективних по щільності передачі інформації (біт/с)/Гц засобів модуляції.
При закупці імпортної апаратури треба мати на увазі, що окрім зазначених кана-льних кодеків і модемів по стандарту DVB-S, призначених для оснащення мереж ТМ мовлення, також випускаються канальні кодеки і модеми по специфікації SNG (Satellite News Gathering), призначені для оснащення мереж рухомих супутникових станцій збору телевізійних новин. Ці два види апаратури несумісні і не можуть працювати в загальній мережі, так як в них використовуються різні засоби мультиплексування сигналів декількох ТМ програма.
Апаратура по стандарту DVB-S призначена для передачі транспортного потоку по стандарту MPEG-2, в якому мультиплексування сигналів декількох ТМ програм виробляється на рівні відео- і звукових сигналів, а отриманий груповий (транспортний) потік передається на одній радіонесучій. При цьому найкращим образом викори-стовується потужність передавача бортового ретранслятора і досягається максимальне значення відношення сигнал радіонесуча/шум.
Однак такий засіб мультиплексування цілком не підходить для пересувних супу-тникових станцій збору телевізійних новин, що за характером своєї роботи повинні зна-ходитися в різних містах і країнах. В цьому випадку кожна пересувна станція передає цифровий потік своєї ТМ програми на індивідуальній радіонесучій і груповий сигнал від декількох пересувних станцій мультиплексується частотним способом безпосередньо в антенно - фідерній лінії бортового ретранслятора.
Зі сказаного ясно, що при закупці канальних кодеків і модемів треба чітко пред-ставляти для створення якої мережі - телебачення або збору ТМ новин - вони потрібні мовній організації і в відповідності з цим правильно вибрати тип апаратури.
1.6 Швидкість передачі відео - і звукоданих
При організації багатопрограмного цифрового ТМ мовлення надто важливо правильно вибрати швидкості передачі відео- і звукоданих, оскільки від цього без-посередньо залежить якість ТМ зображення і звукового супроводу.
Суб'єктивні експертні оцінки якості ТМ зображення показали, що для одержання ТВ зображення зі студійною якістю, необхідно передавати відеодані зі швидкістю біля 9 Мбіт/с. При цьому декодований відеосигнал буде придатний для наступної цифрової обробки. Для одержання ТМ зображення з якістю, відповідною ТМ зображенню на екрані побутового телевізора систем ЦТ ПАЛ або СЕКАМ буде достатня швидкість передачі відеоданих біля 6 Мбіт/с. При цьому декодований відеосигнал буде мало-придатним для наступної обробки і повторного кодування з інформаційним стиском.
Відзначимо також, що при передачі "живих" ТМ репортажів вимагається більш висока швидкість передачі відеоданих, ніж при передачі кінофільмів. Для передачі кінофільмів може бути допустима навіть швидкість передачі відеоданих біля 4 Мбіт/с, хоча краще використовувати 5 Мбіт/с.
Необхідно також відзначити, що суб'єктивна якість ТМ зображення при однаковій швидкості передачі відеоданих буде вище в системах телебачення з частотою розгортки полів 50 Гц, ніж в системах телебачення з частотою розгортки полів 60 Гц. Це слідує враховувати при зіставленні результатів, що публікуються європейськими, амери-канськими та японськими фірмами-виробниками кодеків MPEG-2.
Корисно також мати орієнтири при виборі швидкості передачі звукоданих. В нинішній час зазвичай еталоном вищої якості звуку є звук одержаний при відтворенні компакт-дисків. Тому в стандарті MPEG-2 припускається, що в системах цифрового ТМ мовлення якість звукового стереосупроводження суб'єктивно не повинно відрізнятися від звуку з компакт-диску.
Ця умова виконується для прийнятої в стандарті MPEG-2 системі інформаційного стиску звукоданих МЮЗИ-КАМ при швидкості передачі звукоданих по 128 Кбіт/с на кожний моноканал звукового супроводу. Таким чином, для самого низького рівня двох-канального стереозвукового супроводу - потрібний цифровий потік рівний: 128 Кбіт/с х2 = 256 Кбіт/с.
Відзначимо, що зарубіжні кодеки MPEG-2 мають 4 канальний звуковий супровід, при якому для передачі звукоданих вимагається цифровий потік 128 Кбіт/с х4 = 512 Кбіт/с.
Цифровий потік для передачі додаткової інформації вибирається розробником системи в залежності від передбачуваного обсягу даних додаткової інформації.
1.7 Особливості передачі даних при цифровому телевізійному
мовленні
При організації багатопрограмного цифрового ТМ мовлення надто важливо пра-вильно вибрати швидкості передачі даних, оскільки від цього безпосередньо залежить якість ТМ зображення і звукового супроводу. Суб'єктивні експертні оцінки якості ТМ зображення показали, що для одержання ТВ зображення зі студійною якістю, необхідно передавати відеодані зі швидкістю біля 9 Мбіт/с. При цьому декодований відеосигнал буде придатний для наступної цифрової обробки. Для одержання ТМ зображення з якістю, відповідною ТМ зображенню на екрані побутового телевізора систем ПАЛ або СЕКАМ буде достатня швидкість передачі відеоданих біля 6 Мбіт/с. При цьому декодований відеосигнал будемалопридатним для наступної обробки і повторного кодування з інформаційним стискуванням.
Відзначимо також, що при передачі "живих" ТМ репортажів вимагається більш висока швидкість передачі відеоданих, ніж при передачі кінофільмів. Для передачі кіно-фільмів може бути допустима навіть швидкість передачі відеоданих біля 4 Мбіт/с, хоча краще використовувати 5 Мбіт/с.
Необхідно також відзначити, що суб'єктивна якість ТМ зображення при однаковій швидкості передачі відеоданих буде вище в системах телебачення з частотою розгортки полів 50 Гц, ніж в системах телебачення з частотою розгортки полів 60 Гц. Це слідує враховувати при зіставленні результатів, що публікуються європейськими, американсь-кими та японськими фірмами-виробниками кодеків MPEG-2.
Корисно також мати орієнтири при виборі швидкості передачі звукоданих. В нинішній час узвичаєним еталоном вищої якості звуку є звук, одержаний при відтво-ренні компакт-дисків. Тому в стандарті MPEG-2

 
 

Цікаве

Загрузка...