WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розрахунок параметрів приймальної апаратури для супутникового цифрового телевізійного мовлення - Дипломна робота

Розрахунок параметрів приймальної апаратури для супутникового цифрового телевізійного мовлення - Дипломна робота

відновлюється як середнє значення відповідних відліків попередньої і наступних рядків. Далі різницеві сигнали кольору поступають через демультиплексор (12) також надходять на фільтр низьких частот (14; 15) з частотою зрізу біля 3 МГц. Матриця (16) здійснює обробку відеосигналів в форму R G B.
Відзначимо, що в стандарті D2-MAC значно легше здійснюється кодування і декодування програм і підтримуються два формати екрану: 43: і 169:. Також передбачене 3 види звукового супроводу:
1. Високоякісний стереофонічний звук: 40…15000 Гц (2 канали, частота дискре-тизації 32 МГц).
2. Високоякісний монофонічний звук: 40…15000 Гц (4 канали, частота диск ре-тизації 32 МГц).
3. Монофонічний звук середньої якості: 40…7000 Гц (8 каналів, частота диск ре-тизації 16 МГц).
1.3 Види кодувань телевізійного сигналу
При обміні інформацією ретранслятором між приймальною і передавальною антенами є помітними деякі недоліки: спотворення сигналу при передачі, запізнення сигналу та ін.
Найкращим способом для передачі аналогових повідомлень використовують циф-рові методи передачі. Для передачі аналогових повідомлень цифровими методами, перш за все потрібно дискретизувати повідомлення в часі, тобто перетворити неперервну в часі напругу, яка відповідає початковому повідомленню в послідовність дискретних сиг-налів. Це можна виконати з допомогою АІМ. Кожний з отриманих таким чином диск-ретних сигналів кодують, тобто перетворюють в цифровий сигнал з допомогою приладу, який називається кодеком. У приймачі прийнято послідовність цифрових сигналів спочатку перетворюють в послідовність дискретних сигналів з допомогою декодеру, а потім в неперервний сигнал, який відповідає початковому повідомленню.
1.4 Кодування D2-MAC
Для початку буде не зайвим нагадати, що D2-MAC є власно не системою кодування, а системою передачі зображення, тому для перегляду платних програм теле-глядачу необхідно мати спеціальний декодер, що відновлює свідомо зруйноване зобра-ження. Найбільше розповсюдження при кодуванні сигналу в стандарті D2-MAC отри-мала система EuroCrypt, що має декілька різновидностей EuroCrypt M, EuroCrypt S, EuroCrypt S2.
Ідеологія EuroCrypt полягає в розірванні яркості і (або) кольору складової, кожна з яких ділиться на дві частини, а після цього обидві половинки міняються місцем. Коду-вання сигналу може здійснюватися декількома способами коли кодується тільки пакет яскравості або тільки пакет кольору, або обидва цих пакети водночас. Місце розірвання змінюється по псевдовипадковому закону незалежно для кожного з каналів. Передбачене також кодування звукового каналу, що здійснюється шляхом перетворення в цифрову форму з допомогою дельта-модуляції.
Для прийому нормального зображення необхідно мати спеціальний декодер, що проробляє цю роботу в зворотному порядку. Для цього він використає інформацію з двох джерел прийомного телевізійного сигналу і спеціальної картки (smart card), без якої його робота неможлива. Зашифрований алгоритм розкодування передається разом з сигналом і надходить в декодер, який передає його в картку. Якщо підключена офіційна картка тільки для цього телеканалу, то зворотно в декодер вертаються дані для відно-влення зображення.
Кожна картка здатна розуміти набір команд, що передаються в телесигналі. В зале-жності від її типу ви можете дивитися один або декілька каналів або певне число пере-глядів окремої програми (система оплати per view, картка містить лічильник числа пере-глядів, що поступово обнульовуєтся). Регулярно в ефірі передаються команди відклю-чення карток, термін роботи яких вже вийшов, після чого вона стає цілком даремною.
В нинішній час існує 3 варіанти даної системи кодування сигналу EuroCryptS; EuroCryptS2 і EuroCryptM. Вони відрізняються один від одного різноманітними протоколами спілкування з картками і мають альтернативний алгоритм дешифрації даних для відновлення зображення. EuroCryptS зараз вважається застарілим і практично не використовується. Йому на зміну прийшов EuroCryptM, стандартний для більшості D2-MAC каналів, а також нещодавно що з'явився М-сумісний EuroCryptS2.
Декодери які випускаються EuroCrypt повинні підтримувати всі модифікації кодування, однак інколи цього не відбувається. Причина полягає в неналагодженому внутрішньому програмному забезпеченні декодерів, які кожна фірма-виробник нама-гається змінити згідно своєї концепції.
На сьогоднішній день ринок декодерів і ресиверів зі вбудованим декодером D2-MAC дуже різноманітний NOKIA, ECHOSTAR, RACE, PHILIPS і інші - всі вони мають свої переваги і нестаток.
1.5 Передача цифрових телевізійних програм в стандарті MPEG
Стандарт MPEG-l призначений для запису відеосигналів на компакт-диски (CD-ROM) і передачі ТВ зображень по низькошвидкістним каналам зв'язку (швидкість циф-рового потоку 1,5 Мбіт/c і менше). В стандарті MPEG-l використовується стандарт Розо-ртки з чіткістю в 4 рази меншою, ніж в мовному телебаченні: 288 активних рядків в ТМ кадрі і 352 відліки в активній частині ТВ рядка.
Суб'єктивна оцінка якості ТМ зображення в залежності від швидкості передачі відеосигналів показала, що стандарт MPEG-l можна ефективно використовувати при кодуванні відеосигналів до швидкості 3,5 Мбіт/с, так як в інтервалі швидкостей від 1,5 до 3,5 Мбіт/с збільшення швидкості передачі відеосигналів супроводжується адекватним покращенням якості ТМ зображення. Однак подальше підвищення швидкості передачі відеосигналів вже не веде до адекватного покращення якості, і при швидкості передачі відеосигналів 3,5 Мбіт/с краща якість зображення одержується при кодуванні відео-сигналів по стандарту MPEG-2.
Стандарт MPEG-2 був спеціально розроблений для кодування ТМ сигналів мовного телебачення, і він дозволяє отримати повну чіткість декодованого ТМ зображення. При швидкості передачі відеосигналів 9 Мбіт/с якість ТМ зображення відповідає студійному.
Пакет стандартів MPEG передбачає також можливість переходу до телебачення високої чіткості. Первісно для цієї мети призначався стандарт MPEG-3. Однак на наступних етапах робіт він був об'єднаний зі стандартом MPEG-2, після чого стандарт MPEG-3 як самостійний стандарт перестав використуватися.
Наступний напрям - стандарт MPEG-4, призначений для передачі відеосигналів в низькошвидкістних системах мультимедіа і відеоконференцій по цифровим телефонним каналам. В цьому випадку використовується стандарт розгортки з чіткістю в 4 рази мен-шою. Стандарт MPEG-4 не призначений для кодування програм мовноготелебачення.
Застосування стандарту MPEG-2 в мовному телебаченні дозволяє істотно знизити швидкість передачі відео- і звукових сигналів і за рахунок цього передавати декілька цифрових програм в стандартній смузі частот радіоканалів ефірного, кабельного і супут-никового телевізійного мовлення. Наприклад, в супутниковому радіоканалі зі смугою пропускання 27 МГц, як показали розрахунки, можна передавати 4 цифрові ТМ про-грами з мовною якістю зображення замість однієї аналогової ТМ програми ЦТ СЕКАМ.
В загальному випадку перехід до цифрового багатопрограмного ТМ мовлення припускає поступовий вихід з експлуатації аналогових систем мовлення: СЕКАМ, ПАЛ, НТЦТ, звільнення за рахунок цього існуючих радіоканалів і ліній

 
 

Цікаве

Загрузка...