WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації процесу розфасування та упакування цукру в закритому акціонерно-му товаристві „Чернівціцукор” - Дипломна робота

Проект автоматизації процесу розфасування та упакування цукру в закритому акціонерно-му товаристві „Чернівціцукор” - Дипломна робота

володіннями купив по міській ціні акції Буковинських цукрових заводів.
За період з 1930 по 1940 роки цукровий завод "Жучка" непрацював в 1930, 1933, 1935, 1937 роках.
В 1940 році після звільнення Буковини Чернівецький цукровий завод був націоналізований і став окремою одиницею.
В часи війни в 1941 році Чернівецький цукровий завод був частково зруйнований, але в часи окупації продовжив працювати з низькою потужністю.
Після великої Вітчизняної війни колектив Чернівецького цукрового заводу поставив перед собою мету по технічному вдосконаленню, механізації трудомістких процесів, охорони праці і за короткий час досягнув рівня передового підприємства цукрової промисловості.
Сировинна база та технічна характеристика заводу
Сировинна база Чернівецького цукрового заводу розміщена в 9 адміністративних районах Чернівецької області, 2 районах Хмельницької області 1 Івано-Франківської області і 2 районах Тернопільської області.
В даний час заготовку буряку на заводі забезпечують 3 стаціонарних бурякоприймальних пункти.
Середня площа посівів цукрового буряка за останні 10 років складає 5157 га. Середня урожайність за цей період становить 223 ц/га. Вихід цукру з одного га - 24,8 ц. Заготовка цукрового буряка в середньому за останніх 10 років складає 112470т.
85% заготовленого цукрового буряка забезпечує колективні сільськогосподарські підприємства, 5% фермери і 10% фізичні особи.
Доставка цукрового буряка з віддалених бурякоприймальних пунктів здійснюється в основному автотранспортом.
Виробнича потужність заводу по переробці цукрового буряка складає 3 тисячі тон за добу.
Норма добового виробництва по переробці цукрового буряка складає 2410 тон за добу.
Виробнича потужність по переробці цукрових тростин складає 500 тон за добу. Норма добової потужності по переробці цукрових тростин-сирця складає 480 тон за добу.
Коефіцієнт використання потужності складає 80%.
В 1976році проведена повна реконструкція заводу.
В процесі переробки цукрового буряка і виготовлення цукру-піску задіяно обладнання наступних основних цехів і ділянок:
1) бурякопереробне відділення;
2) сокоочисний цех;
3) продуктове відділення.
В процесі переробки цукрової тростини і виробництва цукру-піску задіяно обладнання наступних основних цехів і ділянок:
1) сокоочисний цех;
2) продуктове відділення.
Окрім того задіяно обладнання допоміжних цехів і ділянок:
1) електросилове хазяйство;
2) відділення опалення вапнякового каміння;
3) ТЕЦ;
4) засоби автоматизації і метрології;
5) водопостачання, водовикористання і каналізація;
6) складське приміщення (склад готової продукції загальною площею 5500кв.м, місткістю 18тисяч тон цукру; склад тари, склад насіння, матеріальний склад, склад збереження деталей, склад збереження паливно-мастильних матеріалів);
7) цех завантажувально-розвантажувальної техніки і автотранспорту (15 тракторних завантажувачів, 3 грейдерних крана, 1 автокран, 2 автонавантажувачі, 28 одиниць технологічного автотранспорту, 1 трактор-тягач);
8) цех залізно дорожнього транспорту (довжина шляхів становить 5,6 км; 2 тепловози);
9) столярна майстерня;
10) механічна майстерня;
11) відділення жомосушіння і грануляції жому (виробнича потужність - 52т в за добу);
12) відділення по розфасовці цукру-піску в 1кг пакети (виробнича потужність становить 4т за добу).
Окрім вище сказаних цехів і ділянок є в наявності незадіяна площа рафінадного відділення, цех по виробництву штучного меду.
Основні техніко-економічні показники роботи заводу і асортимент виготовлюваної продукції
В даний час Чернівецький цукровий завод може випускати наступний асортимент товарної продукції:
1) цукор-пісок з цукрового буряка;
2) цукор-пісок з цукрової тростини-сирця;
3) сухий жом;
4) гранульований жом;
5) свіжий жом;
6) потоку;
7) цукор-пісок, розфасований в 1кг пакети;
8) товарне вапно.
Окрім випуску товарної продукції надаються послуги по здачі складських приміщень в оренду з використанням заводських залізно дорожніх шляхів і тепловоза; надаються послуги по тепло забезпеченню житлового фонду; надаються послуги по здачі в оренду вантажного автотранспорту і механізмів.
1.3.Характеристика технологічного процесу до автоматизації
Під час процесу розфасування цукру, його подача здійснюється конвеєрним шляхом в бункер накопичення і подальшої подачі продукту, робітнику необхідно слідкувати за показами розфасовочної машини та вручну зупиняти та запускати її. При цьому потрібно слідкувати щоб подача цукру в машину відбувалась безперервно.
Упакування цукру здійснюється двома робітниками на упакувальній машині. Пакування відбувається шляхом формування пакета з рулонного полімерного матеріалу з наступним наповненням його продуктом, завершальної запайки поперечного шва і його відрізання вручну за допомогою відрізного приспосіблення.
1.4.Обгрунтування теми проекту
Після проведення детального вивчення існуючої схеми розфасування та упакування цукру і принципу її роботи та проаналізувавши всі існуючі процеси помічено наступні недоліки: регулювання подачі цукру здійснюється вручну, регулювання зважування також здійснюється вручну, що значно збільшує витрати часу і знижує ККД робочої гілки.
З метою усунення даних недоліків для покращення умов праці, зниження витрати часу і підвищення ККД робочої гілки можна запропонувати: встановити розфасовочну машину та встановити на ній автоматичний дозатор, який буде регулювати подачу цукру і дозувати його.
Запровадивши дані засоби автоматизації ми досягнемо: покращення умов парці, зниження витрати часу та підвищення ККД робочої гілки.
Метою даного дипломного проекту є вибір та економічне обгрунтування вибору системи автоматики, яку доцільніше буде використати для автоматичного регулювання процесу розфасування та упакування цукру.
2. Розрахунково-технологічна частина
2.1. Опис технологічного процесу із засобами автоматизації
Під час процесу розфасування цукру, його подача здійснюється конвеєрним шляхом на електронний дозуючий пристрій "Дискрет-41". Особливість режиму дозування - це циклічна робота коли в межах одного циклу набирається потрібна вага (доза) і відбувається її розвантаження.
Режим дозування вмикається натисканням клавіші "Пуск", при цьому вимикається світодіод "Очікування" і вмикається світодіод "Дозування". Вібратор вмикається на потужність грубого дозування. При досягненні ваги продукту в ковші значенню, що відповідає вазі грубого дозування ПДЕ, перемикає вібратор на потужність точного дозування. Точне дозування закінчується при досягненні ваги продукту нижнього значення точної ваги, що визначається негативним допуском. Після завершення точного дозування відбувається

 
 

Цікаве

Загрузка...