WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація процесів піднімання вантажів. Автоматичне керування ліфтами (курсовий проект) - Реферат

Автоматизація процесів піднімання вантажів. Автоматичне керування ліфтами (курсовий проект) - Реферат

збираюча при підйомі і опусканні кабіни, найбільша кількість можливих зупинок кабіни , її вмістимість чол. ( кг). Номінальна швидкість кабіни м/с, швидкість підходу її до поверху м/с, допустиме прискорення м/с , середня точність зупинки мм
Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
Основні вихідні дані: кінематична схема ліфта - де кг.; кг; кг; м.( м, м); розрахункові довжини для канатів: несучого м, компенсуючого м; обмеження м і довжина кабелю м; маса 1м канатів: кг/м, кг/м, кг/м; привід без редукторний з механічним к.к.д. ; розміри і махові моменти шківів: і , і , і , і , маховий момент гальмівного шківа .
2.1.1 Розрахунок відносної тривалості ввімкнення привідного електродвигуна. Визначаємо можливу кількість зупинок кабіни при підйомі ( ) і опусканні ( ) її:
; (2.1)
. (2.2)
Знаходимо час входу і виходу пасажирів при підйомі і опусканні кабіни:
; (2.3)
; (2.4)
Розраховуємо шлях і час при розгоні і гальмуванні кабіни, приймаючи прискорення , а виробниче прискорення :
(2.5)
(2.6)
Приймаючи , а і , визначаємо час циклу (кругового рейсу кабіни):
(2.7)
Знаходимо відносну тривалість ввімкнення двигуна:
(2.8)
Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
2.1.2 Розрахунок статистичної потужності. Не враховуючи втрат для вищої і вищої точок, розраховуємо діаграму неврівноваженості з номінальним вантажем кабіни ( і ) і без вантажу ( і ):
; (2.9)
; ;
По отриманій діаграмі знаходимо абсолютне середньозважене значення неврівноваженості:
(2.10)
Визначаємо втрати . Визначаємо абсолютне значення середньозваженої неврівноваженості із врахуванням втрат .
Розраховуємо необхідну статистичну потужність:
(2.11)
2.1.5 Розрахунок і вибір гальмівного приладу. Приймаючи коефіцієнт запасу і нехтуючи втратами, розраховуємо необхідний гальмівний момент при найбільшому неврівноваженому стані системи:
(2.12)
По отриманому моменті вибираємо гальмівний шків діаметром , радіальний відхід колодок і визначаємо нормальне зусилля на колодки гальма:
(2.13)
Приймаючи коефіцієнт використання ходу якоря електромагніта або елктрогідравлічного штовхача , знаходимо необхідну роботу, яку має виконати електромагніт або електрогідравлічний штовхач при розгальмовуванні системи:
(2.14)
По отриманій роботі вибираємо електрогідравлічний штовхач типу ТГ-160 із зусиллям і ходом . Вибраний штовхач провіряємо по розволоженій роботі:
(2.15)
Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
Основними частинами ліфта є: лебідка, кабіна, противага, спрямовуючі для кабіни і противаги, двері шахти, обмежувач швидкості, тягові канати і канат обмежувача швидкості, вузли і деталі пріямка, електроустаткування і електророзводка.
Рис. 1.2
Кінематична схема ліфта представлена на мал. 2. Ліфт має поліспастну підвіску з кратністю поліспаста 2, при якій тягові канати 8, що сходять з канатоведучого шківа 7, огинають поліспастні блоки 6 на кабіні 4 і противазі 9 і кріпляться до верхнього перекриття шахти в машинному приміщенні.
На ліфтах з висотою підйому більше 35 м передбачена установка компенсуючих ланцюгів 10, які кріпляться до підлоги кабіни і рами противаги. Компенсуючі ланцюги зменшують нерівномірність навантаження на привід при зміні маси тягових канатів в нижньому і верхньому положеннях кабіни.
Переміщення кабіни і противаги по спрямовуючих здійснюється лебідкою, встановленою в машинному приміщенні, за допомогою тягових канатів 8. Там же розміщені обмежувачі швидкості 5, контролер, ввідний пристрій, кронштейн з клином для кріплення підвісного кабелю 2, вимикачі освітлення кабіни і шахти, розетка на напругу 36 В. і пристрій натягнення 7 канатів 3. Ліфт комплектується спеціалізованим контролером.
При натисненні кнопки зухвалого апарату в електроапаратуру управління ліфтом подається електричний імпульс (виклик). Якщо кабіна знаходиться на зупинці, з якою поступив виклик, відкриваються двері кабіни і шахти на даній зупинці. Якщо кабіна у іншому місці, подається команда на її рух. В обмотку електродвигуна лебідки і котушку електромагніту гальма подається напруга, гальмо відпускає, і ротор електродвигуна починає обертатися.
При підході кабіни до необхідного посадочного майданчика система управління ліфтом по сигналу датчиків точної зупинки перемикає електродвигун лебідки на роботу із зниженою частотою обертання ротора. Швидкість руху кабіни знижується, подається команда на зупинку, і в мить, коли поріг кабіни поєднується з рівнем порогу дверей шахти, кабіна
Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
зупиняється, вступає в дію гальмо, включається в роботу привід дверей, і дверей кабіни і шахти відкриваються. На ліфті з системою управління від контролера походить безступінчате регулювання частоти обертання ротора двигуна за допомогою системи частотного регулювання, що забезпечує плавні зупинку і пуск кабіни.
При натисненні кнопки наказу на панелі управління, розташованій в кабіні, закриваються двері кабіни і шахти, кабіна відправляється на посадочний майданчик, кнопка наказу якого натискує.
Для екстреного відкриття дверей в зоні зупинки кнопковий пост забезпечений спеціальною кнопкою "Дверей". Кнопка дозволяє відкрити двері і тримати їх відкритими до тих пір, поки не буде відпущена.
Після прибуття на необхідний посадочний майданчик і виходу пасажирів дверей закриваються, кабіна стоїть до тих пір, поки не натискуватиме кнопка будь-якого зухвалого апарату.
Рух кабіни можливий тільки при справності всіх блокувальних і запобіжних пристроїв. Спрацьовування будь-якого запобіжного пристрою приводить до розмикання ланцюга управління і зупинці кабіни.
Приведена конструкція пасажирського ліфта не є єдино можливою. Залежно від призначення, швидкості пересування кабіни і типу приводу конструктивні рішення можуть відрізнятися великою різноманітністю. Так, для швидкісних ліфтів характерна наявність безредукторного приводу канатоведучого шківа (КВШ) від тихохідного двигуна постійного струму і вживання гидробуферов замість пружинних. Лікарняні ліфти монтуються глибокими кабінами і приводом, що забезпечує підвищену точність зупинки і плавність ходу кабіни.
Продуктивність ліфта залежить від вантажопідйомності, швидкості, висоти підйому,характеристик пасажиропотоку, схеми оргзанізації міжповерхових перевезень і т.п.; визначається кількістю пасажирів або масою вантажу, що транспортуються за 1 год роботи.
Разом з вказаними, до ліфтів пред'являються наступні додаткові вимоги: точність зупинки щодо рівня поверхової майданчики; плавність руху кабіни при розгоні і гальмуванні; комфортабельність умов транспортування пасажирів; загальнодоступність користування ліфтом; безшумність роботи; допустимий рівень електромагнітних перешкод при роботі систем радіозв'язку і телебачення.
Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата

 
 

Цікаве

Загрузка...