WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація процесів піднімання вантажів. Автоматичне керування ліфтами (курсовий проект) - Реферат

Автоматизація процесів піднімання вантажів. Автоматичне керування ліфтами (курсовий проект) - Реферат

алгоритм складений з урахуванням роботи системи із збірним управлінням вниз, тобто виконуються попутні виклики при русі кабіни вниз (якщо завантаження менше 90 % номінальної).
Таким чином, в підпрограмі реалізуються очікування і реєстрація виклику (3, 4), перевірка знаходження кабіни ліфта на поверсі виклику (5). Залежно від цього здійснюється відкриття дверей кабіни з подальшою роботою ліфта за наказом (6, 7) чи перевіряється умова зайнятості кабіни (8). Якщо кабіна вільна, то блоки 9... 20 здійснюють вибір напряму руху кабіни і залежно від цього після отримання наказу виконуються попутні виклики при русі вниз (якщо вони зареєстровані) (14. ..20) або рух кабіни на щонайвищий з поверхів, з яких поступили виклики, а потім після отримання наказу збірне управління для руху вниз.
Якщо при реєстрації виклику кабіна зайнята, виклик виконується при попутному проходженні кабіни за умови, що вона завантажена менш ніж на 90 % номінального завантаження. В осоружному випадку чекають, поки кабіна не звільниться або не пройде в попутному напрямі, завантажена менш ніж на 90% (21...29).
1.4 Вибір і обгрунтування вибору контрольно-вимірювальних приладів,
регуляторів і апаратури управління.
В залежності від швидкохідності пасажирських ліфтів прийняті наступні
різновиди силових схем керування ними: тихохідні ліфти мають двигуни з
короткозамкнутим або з фазним ротором і кнопкове або важільне керування;
швидкохідні ліфти - дво або одно швидкісні двигуни. керовані магнітними
станціями або тиристорними станціями керування (ТСК- Р) з кнопковими
командуючими приладами; швидкісні і високошвидкісні ліфти - двигуни
постійного струму, керовані по системі "генератор - двигун з різними схемами збудження або по системі ..тиристорний перетворювач - двигун" з кнопковими командуючими приладами: можуть використовуватись також схеми асинхронно-вентельних каскадів (АВК), застосування яких дозволяє збільшити к.к.д. установки.
Пасажирські ліфти в залежності від пасажиропотоку, висоти підйому і кількості ліфтів які обслуговують пасажирів, поділяються на одиничні і з груїшвни керуванню. До одиночних відносяться: а) ліфти, працюючі на одиничних командах і викликах без ПОПУТНИХ зупинок при опусканні і підйомі пасажирів; б) ліфти зі збиранням пасажирів при спусканні, але із забороною викликів при підйомі в) те саме, але з регістрації викликів на спусканні з послідуючим їх виконанням. До ліфтів з груповим керуванням відносяться: а) ліфти з одною кнопкою виклику на посадочних ділянках незалежно від кількості встановлених ліфтів (частіше в й кори стовусті, ся парне керування) і зі збиранням пасажирів при опусканні б) те саме, але з повним збиранням пасажирів на проміжних поверхах на підйом і спуск (зазвичай встановлюються в адміністративних, навчальних та інших будівлях). Крім цього, в зв'язку зі збільшенням кількості пасажирських
Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
ліфтів стала використовуватись диспетчеризація ліфтів ряду будинків і цілих районів, коли з одного диспетчерського пульта виконується контроль стану схем виконується керування декількох ліфтів.
Незалежно від швидкохідності ліфтів, одиничного або групового керування ними необхідними елементами більшості їх схем являються слідкуючи: кнопки з самоповерненням, залипаючі або западаючі кнопки для виклику і подачі команди з кабіни - різноманітні датчики селекції і точної зупинки - позиційно узгоджуючі пристрої (ПУП) для рсгістрації місця знаходження кабіни і стану, електричних кіл; датчики і блокування стану підйомних кантів, стану дверей шахти і кабіни (відкриті чи закриті); кінцеві вимикачі обмеження швидкості і степеня завантаження кабіни; показники напрямку руху кабіни і в деяких ліфтах наявність вантажу в кабіні. Із перерахованих елементів більш докладно зупинімось на ПУП, які позначають місце де має зупинитись кабіна в шахті при появ; виклику або команди і руху її вверх або вниз. Решта елементів зазвичай представляє собою різноманітні модифікації кінцевих вимикачів, відомих із інших курсів.
Конструктивно ПУП викопують у вигляді набору трьох позиційних електромеханічних або індивідуальних магнітних(геконових) датчиків
розміщених в шахтах, з виводом сигналів на релейний аоо безконтактний ,
селектор або копірприлад в машинному приміщення (ПУП деколи виконують у вигляді центральних поверхових приладів, розміщених в машинному приміщенні).
Датчики, розміщені в шахті, взаємодіють зі встановленими на кабіні виводами (при електромеханічних) або магнітними шунтами (при індуктивним або геконових датчиках) і видають сигнали до центрального поверхового приладу (кроковий копірнрилад або релейний селектор), встановлений в машинному приміщенні, а останній передає в схему керування сигнал на виконання отриманої команди. Датчики сигналів про рух кабіни вверх або вниз доцільно розміщувати на кабіні (використовується менше проводів), а магнітні шунти встановлювати в шахтах в потрібних точках. В цьому випадку при цифровому керуванні число стовпців, встановлюючих шунтів по шахті, рівне числу розрядів передаючого номера поверху в двійковому або іншому коді.
Трьохпозиційні електромеханічні перемикачі фігурного виводу переводяться в одне з положень, відповідаючи рухові кабіни вверх або вниз, або її зупинки. В цьому випадку при русі кабіни контакти перемикачів пройдених поверхів вмикаються в один в крайніх режимів, підготовлюючи до дії кола викликів і команд, а при зупинці кабіни перемикач переводиться в середній режим, відключаючи коло керування від контакторів напрямку І виключаючи тим самим відхід кабіни з поверху при помилковому натисненні кнопки виклику або команди.
Для забезпечення відносно точної зупинки кабіни ліфта, в схемах керування ними останнім часом стали використовувати безконтакні індуктивні (наприклад, типу ІКВ - 22) або контактні герметичні магнітокеровані (герконові) датчики (наприклад, типу ДПЄ - 101 ).
Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
Ці датчики встановлюють як в шахті, так і на кабіні: в шахті - датчики селекції (заземлення), а на кабіні - датчик точної зупинки. Для взаємодії з датчиками, на кабіні розташовую гь феромагнітний шунт селекції, а в шахті (па кожному поверсі) - феромагнітні шунти точної зупинки.
Індуктивні датчики складаються з розімкнутого 11 - подібного магнітопроводу з котушкою, поміщеною в кожух, послідовно з нею вмикається котушка виконавчого реле, і на них подасться напруга змінного струму. При розімкнутому магнітопроводі магнітний потік, який перетинає котушку, малий.
Тому е.р.с і струмсамоіндукції в провідниках котушки, а також обумовлений ним індуктивний опір практично відсутні, так що опір котушки носить активний характер. Струм в послідовно включених котушках відносно великий:
він як би імітує замикання контактів в контактній системі (реле вмикається).
Розрахунок механізму підйому ліфта.
По прийнятій в ліфтобудуванні термінології розрахунок механізму підйому називається тяговим . Він включає три характерні частини: статичний і

 
 

Цікаве

Загрузка...