WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація процесів піднімання вантажів. Автоматичне керування ліфтами (курсовий проект) - Реферат

Автоматизація процесів піднімання вантажів. Автоматичне керування ліфтами (курсовий проект) - Реферат

індикацією напряму руху і положення кабіни; отримання інформації від інших підсистем ОСSS групи.
Підсистема містить в пам'яті адреси видалених станцій, параметри їх входів і виходів, а також інші параметри і режими роботи ліфта, які встановлюються на заводі-виготівнику, але можуть бути змінені на місці монтажу.
Підсистема контролю рухом МСSS є елементом модульної системи управління ліфтом. Ця підсистема з'єднується через послідовний зв'язок з наступними підсистемами: операційного управління ОСSS, приводу дверей DСSS, управлінь приводом і гальмом ліфта DBSS.
Програмне забезпечення підсистеми МСSS призначено для видачі команд, в підсистему управління приводом і гальмом DВSS, необхідних для управління рухом кабіни ліфта за заданою програмою після запиту, що поступає від операційної підсистеми управління ОСSS і від різних інтерфейсів ручного управління.
Ця підсистема подає команди в інтерфейсну підсистему приводу дверей
дверному оператору на переміщення дверей після запиту, що поступає від ОСSS.
Підсистема МCSS виконує наступні функції: управління рухом - управління послідовністю логічних стані руху, забезпечення функцій підготовки до руху і rорекції по висоті, генерація графіків розподілу швидкості прискорення, забезпечення управління гальмом електроприводу в процесі нормальної роботи, визначення гальмівного шляху і точки зупинки, передача інформації про стан кабіни в підсистему ОСSS; визначення положення - визначення швидкості і напрями переміщення кабіни, параметрів абсолютного положення, положення кабіни по відношенню до наступного заданого поверху, незалежне визначення положення кабіни для забезпечення нормальної зупинки на кінцевих посадочних майданчиках в нормальному режимі і режимі аварійного обмеження швидкості; забезпечення безпеки - забезпечення поточного контролю за пристроями безпеки і екстреного гальмування, гарантування безпеки при роботі дверей і виконанні операцій в зоні дверей, гарантування безпеки при зупинці, визначення режимів управління рухом; установка і технічне обслуговування - поточний контроль даних, введення настановних параметрів, реєстрація подій, діагностика.
Для відстежування кабіни в шахті застосована двох трекова система стеження (мал. 4.131). Один трек відповідає за рух вгору, а інший - вниз. На кожному поверсі встановлюється пара магнітів. Система побудована на базі датчиків з магнітоуправляючими контактами (герконов), що герметизуються, встановлених на кабіні, які видають сигнали в підсистему МСSS. На кабіні встановлюється дві пари таких датчиків.
Датчики 1LV і 2LV сполучені послідовно і видають сигнал DZ (зона дверей).
Підсистема МСSS здатна генерувати профілі розподілу швидкості в наступних межах: швидкість О... 2,5 м/c; прискорення 0,01...1,2 м/ ; ривок 0,01 ...2,4 м/ .
Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
Підсистема управління приводом і гальмом DВSS призначена для забезпечення управління рухом кабіни ліфта після надходження команд від підсистеми управління рухом. DВSS виконує наступні функції: сполучення з лебідкою, управління гальмом, сполучення з шифратором швидкості РVT, сполучення з підсистемою МСSS, точне відстежування заданого профілю розподілу швидкості, незалежна перевірка швидкості.
Ця підсистема, будучи системою частотного регулювання швидкості асинхронного електроприводу на основі ШИМ, має фірмову марку ОVF 20 (Otis Variable Frequence) і складається з двох основних вузлів - управляючої плати МСВII і силової частини.
Функціональна схема ОVF 20 представлена на мал. 4.132. Силова частина складається з схеми підключення до електричної мережі і перетворювача, що
складається з некерованого трифазного двохпівперіодного випрямляча, лінії зв'язку по постійному струму і трифазного інвертування.
Рис. 1.6
комутації IGBT- транзисторів перетворить напругу постійного струму за допомогою ШИМ в трифазну змінну напругу із змінною частотою. Транзистори забезпечують високу швидкість перемикання (з несучою частотою 10 кГц).
Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
Інформація про вихідні значення приймається з датчика швидкості ВК, що знаходиться на валу електродвигуна. Застосовується двохканальний (трековий) енкодер із зсувом фаз сигналів на 90 електричних градусів GВА633А1 (по 1024 імпульси на кожний трек). Контроллер МСS 220 обмінюється сигналами з ОVF 20 (сигнал управління VI ...У4, кодований чотирма бітами; UIB, DIB, NOR - сигнали, кодовані одним бітом кожний; сигнали поточного стану ліфта DS1 ...DS3, кодовані трьома бітами). Сигнали UIB, DIВ, NOR є даними, що визначають початковий стан системи ОVF 20 перед роботою, тобто ліфт працює в режимі навчання "вгору-вниз" або у нормальному режимі.
Рис. 1.7
Замкнутий контур контролю швидкості гарантує точну і комфортну поведінку приводу в кожний момент роботи. Зміряна швидкість електродвигуна вводиться в регулятор швидкості типу ПІ-регулятора. Динамічна точність регулювання швидкості (час усунення системою регулювання помилки по швидкості) висока.
Система забезпечує режим рекуперативного гальмування електродвигуна. Енергія, що виділяється, розсівається в ланці постійної напруги на гальмівному резисторі, який підключається через транзистор, що входить в конструкцію інвертування. Резистор має зовнішнє підключення до перетворювача частоти.
Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
Рис. 1.8
Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
Рис. 1.9
Алгоритми управління рухом ліфта. Алгоритми управління реалізують роботу ліфта в різних режимах.
Алгоритм роботи системи управління складається з основного алгоритму, алгоритму підпрограм, що реалізовують різні режими роботи системи управління (ревізії, деблокування, управління з машинного приміщення, нормальної роботи, пожежної небезпеки), і алгоритмів додаткових підпрограм, реалізовуючих типові дії, вироблювані в режимі нормальної роботи (рух ліфта за наказом, зупинка кабіни на поверсі).
Схема алгоритму основної програми роботи ліфта приведена на мал. 4.133. Алгоритм починається з включення ліфта в роботу (блок 7), після чого починається постійний контроль ланцюги безпеки (2). Якщо ланцюг розімкнений, відбувається аварійна зупинка ліфта (3). Залежно від причини аварійної зупинки або застосовується режим деблокування (5), якщо кабіна ліфта встановилася на ловці або кінцеві вимикачі, або проводиться визначення і усунення іншого роду збоїв в системі (6). Блоки 7... 9 визначають необхідність включення того або іншого режиму роботи ліфта, блоки 10... 12 реалізують відповідніпідпрограми. Програма продовжує свою роботу до тих пір, поки не буде виконана примусова зупинка ліфта. Схема алгоритму підпрограми, що реалізовує режим нормальної роботи, приведена на мал. 4.134. В цьому режимі проводяться контроль пожежної безпеки (7, 2),
Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
реєстрація і виконання всіх викликів і наказів, контроль завантаженості кабіни. Цей

 
 

Цікаве

Загрузка...