WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація процесів піднімання вантажів. Автоматичне керування ліфтами (курсовий проект) - Реферат

Автоматизація процесів піднімання вантажів. Автоматичне керування ліфтами (курсовий проект) - Реферат

немає, то піднята по команді і звільнена кабіна автоматично направляється на перший поверх, а при спуску другої кабіни або її стоянці остання залишається на поверсі закінчення рейсу або направляється до центру навантаження і використовується для роботи по викликах в основному напрямку опускання.
Реле стоянки кабіни на першому поверсі 1РС1 або 2РС1 включається
після прибуття кабіни па перший поверх від кінцевого вимикача 1КВН або 2КВН (встановлюються в шахтах на копірприладі). Ці реле взаємо-заблоковані, Тому включення одного з них вказує на те, що дана кабіна прибула на перший поверх раніше іншої, В цьому випадку реле 1РС1 або 2РС1своїм замикаючим контактом включає сигнальну лампу ЛС, а розмикаючим - розриває викликане коло свого ліфта, вимикаючи виклик на час стоянки кабіни на першому поверсі.
При відході кабіни з першого поверху її сигнальна лампа ЛС гасне, живлення викликових кіл цього ліфів після звільнення кабіни зразу ж підновлюється, а після приходу кабіни другого ліфта на перший поверх включається її реле РС. Ця кабіна залишається стояти на першому поверсі в очікуванні пасажирів (про що сигналізує
Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
її сигнальна лампа ЛС). При звільненні, піднятої по команді, кабіни і відсутності викликів в схему подасться сигнал, який включає розмикаючими контактами кінцевого вимикача 1КВН або 2КВН реле 1РУН або 2РУВ котушки реле 1РУН або 2РУВ, і кабіна направляється на перший поверх і т,д. Прилади керування двигунами типових ліфтів при одиночному, парному і груповому керуваннях розташовується на типових панелях, станціях і блокад керування, які встановлюються в машинних приміщеннях.
Рух кабіни пасажирського ліфта відбувається по оптимальному законі, якщо ліфт забезпечує максимальну роботу при дотриманні необхіднім умов
комфортності, мінімум початкових і експлуатаційних витрат і має обмежену по максимумі швидкість руху кабіни. В цьому випадку оптимальна діаграма руху кабіни має однакові по тривалості і інтервали пуску і уповільнення, на протязі яких прискорення і ривок швидкості не перевищують максимально допустимих значень, і інтервал рівномірного руху, на протязі якого швидкість руху кабіни не перевищує максимального значення.
Розглянемо оптимальну діаграму руху кабіни ліфта (рис. 1.3). В інтервалах пуску і уповільнення ривок швидкості змінюється стрибкоподібно на ділянках . Прискорення змінюється по трапеціедальному законі на ділянках і Швидкість має параболічні ділянки при зміні прискорення руху.
Розглянена діаграма являється оптимальною, якщо перехідні процеси вдасться здійснити за мінімально можливий час, так як на всіх стадіях перехідного процесу там, де це можливо, підтримуються постійними придільно допустимими значеннями ривків і прискорень. Однак на практиці в точності реалізувати такий графік руху важко.
Рис.1.2 Оптимальна діаграма руху кабіни ліфта
Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
1.3Вибір і обґрунтування видів і прийнятих методів контролю і регулювання основних параметрів.
Мікропроцесорна система управління ліфтом. Системи управління ліфтами виконуються із застосуванням релейно-контактної апаратури, безконтактної логіки і мікропроцесорної техніки. Перші два рішення в даний час практично не реалізуються, тому розглянемо побудову мікропроцесорної системи управління на прикладі ліфта фірми "Otis".
Система управління на базі контроллера MCS 220 (МCS 300) з управляючою платою ЬСВ-П виконана по модульній схемі (мал. 4.128) і включає наступні підсистеми: ОСSS - операційного управління, МСSS - контролю руху, ОВSS - управління основним приводом і гальмом, DСSS - управління приводом дверей.
Модулі забезпечують виконання системою управління певних функцій. Логічна платня LСВ-П спроектована для СУ ліфтами в будівлях великої поверховості (до 32 поверхів) і типів приводу з максимальною швидкістю до 1,75 м/с. Система МСS - LСВ-П може застосовуватися в сімплексному (один блок), дуплексному (два блоки) і тріплексному (три блоки) виконаннях.
Підсистеми ОСSS і МСSS об'єднані платнею LСВ-П, яка має два незалежні канали дистанційної послідовної лінії RSL передачі даних. Основу плати складають: процесор intel-8088 з тактовою частотою 8 Мгц; ЕРRОМ 128 Кбайт, ЕЕРRОМ 8 Кбайт, RАМ 3 Кбайт з живленням від батареї напругою 3 В; пристрій послідовного введення і висновку (частота 6 Мгц); 13-сегментний індикатор.
Модулі мікропроцесорної СУ сполучені один з одним послідовними лініями передачі даних. Кнопки наказів, викликів, сигнальні лампи,
Рис. 1.3
покажчики напряму руху, індикатори поверховості і додаткові ключі підключаються до видалених станцій, розташованих на зупинних майданчиках і в кабіні.
Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
Зв'язок між контролером і видаленими станціями здійснюється по послідовній лінії передачі даних. Така конфігурація системи забезпечує просту установку, виявлення, заміну несправних компонентів, а також захист від доступу в систему сторонніх. Вся системна інформація
Рис. 1.4
і сигнали системи можуть стати доступними тільки після підключення блоку обслуговування.
Роботу ліфтів в групі забезпечує спеціальний блок SOМ здійснюючий зв'язок між єдиною на два ліфти віткою визиваючих постів взаємозв'язаними підсистемами ОСSS ліфтів.
На рис. 1.4 представлена схема розміщення пристроїв контролю ліфта. Основна плата управління встановлена в шафі контролера. Послідовна лінія
передачі даних (RSL) підрозділяється на канали кабіни і шахти. Канал кабіни, до якого підключена клемна коробка кабіни, є підвісний кабель. На рис. 1.4 прийняті наступні позначення: 7 - шафа контролера, 2 - позиційний індикатор, 3 - поверхові кнопки, 4 - датчик положення.
На рис. 1.5, а представлена схема розміщення датчиків в кабіні (1LV, 2LV - датчики точної зупинки; IPU, IРD - датчики уповільнення при русі відповідно вгору і вниз; 1LS, 2LS - кінцеві датчики), а на рис. 1.5, б - магнітних шунтів в шахті ліфта. Датчики положення, дверні контакти і двигун електроприводу дверей підключаються до дискретних входів
Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
Рис. 1.5
плати LСВ-П через підвісний кабель. Блок обслуговування SТ (Service Тооl) використовується при монтажі і обслуговуванні для програмування і перепрограмує програмних областей управляючої плати.
До спеціальних модулів контролера МСS 220 поступають наступні сигнали:
від датчиків положення: дверної зони, уповільнення при русі вгору (вниз), режиму дотягування кабіни до рівня (рельовлінга) вгору (вниз); від ланцюга безпеки: режиму інспекції, контролю ланцюга безпеки, контролю дверей шахти, контролю кабіни, руху вгору (вниз) в режимі інспекції (управління з даху кабіни за допомогою консолі); до інтерфейсу: "Вгору", "Вниз", двері відкриті (закриті), малої швидкості,великої швидкості, заборони на відкриття дверей.
До складу системи управління входять постійні модулі і модулі, встановлювані за замовленням.
Режими роботи ліфта. Режими роботи ліфта задаються: програмно - вибором версії

 
 

Цікаве

Загрузка...