WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація процесів піднімання вантажів. Автоматичне керування ліфтами (курсовий проект) - Реферат

Автоматизація процесів піднімання вантажів. Автоматичне керування ліфтами (курсовий проект) - Реферат

обтікаються струмом) - котушка поверхневого реле ЄРЗ - кнопка "3-й поверх" - розмикаючі блокконтакти контакторів У, В, Н - кінцевий вимикач КВ - запобіжник 3 - полюс рочділювача Р - фаза мережі.
Після спрацювання реле РУВ і ЄРЗ включаються контактор руху вперед В, контактор швидкого руху Ш (по колу котушки Ш - блок контакт Мл - вимикач великої частоти обертання ВВ - контакти реле РИС4 і ЄРЗ). При замиканні контактів В і Ш двигун підключається до мережі, включаються контактор Г, який розторможує канатоведучий шків, і контактор відводу КВ, який вмикає електромагніт відводу МВ і підготовлює до включення коло котушки контактора малої частоти обертання Мл. Відвід втягується, звільнюючи важіль замка, і кабіна приходить в рух.
При підході кабіни до третього поверху феромагнітний шунт замикає котушку датчика ДТСЗ, її опір збільшується і реле РИСЗ відпадає, вимикаючи реле ЄРЗ і РУВ. В результаті цього контактор Ш відпадає, замикаючи свій контакт, вмикає контактор малої частоти обертання Мл, а контактор В залишається ввімкненим, так як під час руху кабіни ще не замкнуте магнітне коло датчика точної зупинки вверх, тому і контакт РИТОВ ще не розімкнений. Двигун приторможує до малої частоти обертання, працюючи в генераторному режимі із введеним в одну фазу статора резистором К. Тривалість часу гальмування задається маятниковим реле РМ, який працює при включенні контактора Мл. Як тільки підлога кабіни вирівнюється з підлогою поверхового перекриття, магнітний шунт замикає магнітне коло котушки датчика точної зупинки ДТОВ, реле РИТОВ відпадає і відбувається відключення контакторів В, потім КВ і, нарешті, Мл. В результаті двигун і гальмівний електромагніт відключаються від мережі, накладається
Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
механічне гальмо і кабіна зупиняться.
Для того, щоб отримати збиральну схему управління ліфтом з попутними зупинками тільки при опусканні кабіни або повністю збиральну схему, тобто при попутних зупинках під час руху кабіни вверх і вниз, необхідно в схему ввести деякі доповнення. Наприклад, в схемі з дво швидкісними двигунами, індуктивні датчики ІД, реле РИС і кнопки виклику і команд на кожному поверсі включаються так, як показано на схемі "Схема доповнення до збиральних схем управління ліфтом(для одного поверху)".
В схемі з попутними зупинками, при опусканні кабіни виклики і команди
подаються роздільними залипаючими кнопками і тому можуть регіструватись в любий час, а передаватись в схему зразу же, крім періоду руху кабіни з
пасажирами вверх, коли шина живлення контактів передачі викликів в виконавчу схему підключається вибраними контактами від плюсової шини.
В повній збиральній схемі управління додатково знаходиться викликові кола для підйому ( ШДВ ) і опускання ( ШДВ ) кабіни, контакти блокуючих реле напрямку РБВ і РБН з'єднані з контактами виборчою секціонованого кола виконавчої схеми.
В схемах "Принципова схема управління одним ліфтом без попутних зупинок" і "Схема доповнення до збиральних схем управління ліфтом(для одного поверху)", при відсутності кабіни на поверсі, котушки індуктивного датчика ІД і реле РИС збуджені. Тому при натисненні кнопки команди КК або виклику КВ (вони утримуються в включеному вигляді утримуючими магнітами УМ до тих лір, поки їх не зашунтують контакти дверей шахти даного поверху ДШ) утворюється коло, яке включає в себе реле управління вверх РУВ, якщо поверх призначення вище поверху стоянки кабіни, або реле управління вниз РУН. якщо поверх призначення нижче стоянки кабіни. Після прибуття кабіни на поверх виклику обезструмлюється індуктивний датчик ІД вимикається реле РИС. Розмикаючи свої контакти, які вимикають реле РУВ або РУН і лампу ЛС (кабіна зупиняється), а замиканням контакту РИС4 готується коло для виконання команди, яка поступає з кабіни.
В повній збиральній схемі, секціоноване контактами РИС1 і РИС2 коло, на поверсі стоянки кабіни, розривається не тільки цими контактами, але й
контактами реле блокування вверх РБВ або вниз РБН, а викликові кола підйому, спуску і кола команд відокремлюються один від одного розділюючими діодами Д1...Д2. Перед натисненням кнопки виклику або команди, якщо напрямок руху кабіни ще не вибрано, всі контакти в колі вибору напрямку замкнені, крім контактів РИС4 на поверсі стоянки кабіни.
Тому при натисненні одної з цих кнопок сигнали викликів з поверхів, розміщених вище поверху стоянки кабіни, підключаються до котушки реле РУН, а сигнали викликів з поверхів нижче стоянки кабіни включають реле РУВ. Після вибору напрямку одночасно з реле РУВ або РУН вмикається одне із реле блокування протилежного напрямку РБВ або РБН, які розривають своїми контактами вихід через секційне коло сигналів виклику не попутного напрямку.
В схемі з попутними зупинками, для опускання пасажирів кабіна без зупинок проходить до самого вищого поверху виклику і потім опускається з
Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
попутними зупинками, а в повній збиральній схемі управління, при необхідності підйому пасажирці кабіна проходить до самого нижчого поверху виклику, після чого піднімається з попутними зупинками. В розглянутих схемах копірприлади-селектори виконані на релейних елементах. Поряд з цим застосовуються і інші копірприлади: кулачкові, фотоелектричні, щіточні неперервного слідкування, кроковім на статичних елементах і т.д.
При невеликих пасажиропотоках в одному холі встановлюють декілька ліфтів, які для підвищення комфортності і поліпшення електроенергетичних показників мають об'єднане парне або групове керування. Кількість ліфтів, з'єднаних в групи, зазвичай не перевищує чотирьох, а частіше трьох, хоча відомі системи, які містять у групі до восьми ліфтів. При груповому керуванні зазвичай розрізняють три основних режими роботи ліфтів: пік підйому, пік спуску і зрівноважений рух в обох напрямках. Включення ліфтів на той чи інший режим здійснюється диспетчером або автоматичним запрограмованим таймером який встановлюється на кожну групу ліфтів, В високих будівлях кожна група ліфтів закріплюються для обслуговування визначеної зони поверхів, інші поверхи нею не обслуговуються.
При наявності декількох ліфтів в групі, обслуговуючих одну зону або невисоку будівлю, в цілях підвищення середньої швидкості руху шляхом зменшення числа зупинок, окремі ліфти можуть виділятись для обслуговування парних і непарних поверхів.
Для здійснення парного або групового керування ліфтами, схеми керування ними мають бути збиральними, а виклики їз кожного поверху в обох напрямках мають регіструватись окремо в кожному напрямку відповідними запам'ятовуючими приладами, які містять реле, транзистори і г. д. В якості прикладу, відображуючого специфіку роботи при парному керуванні ліфтами з додатковим реле стоянки першого ліфта 1РС і другого ліфта 2РС. Розглянемо схему "Частина принципової схеми парного керування ліфтами". В цьому випадкукабіна, яка опустилася з пасажирами на перший поверх, не відповідає на виклики з інших поверхів і очікує пасажирів. Якщо ж кабіни на першому поверсі

 
 

Цікаве

Загрузка...