WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація процесів піднімання вантажів. Автоматичне керування ліфтами (курсовий проект) - Реферат

Автоматизація процесів піднімання вантажів. Автоматичне керування ліфтами (курсовий проект) - Реферат


Курсовий проект
Автоматизація процесів піднімання вантажів. Автоматичне керування ліфтами.
?
1. Загальна частина.
1.1 Вступ
Ліфти використовуються для вертикального переміщення пасажирів та вантажів, а підйомники - для переміщення вантажів з шахт або для переміщення пасажирів по нахиленому шляху. Оскільки підйомники не являються типовими загально промисловими механізмами, найбільша увага приділяється однокабінним ліфтам.
Основними елементами однокабінних ліфтів являються кабіна, Підйомна лебідка(при наявності редуктора), канати, противага(контр вантаж), електродвигун, гальмуючий пристрій і прилади керування. Живлення двигуна дверей і вентиляторів, освітлення кабіни, зв'язок приладів керування і сигналізації з яке знаходиться не в кабіні, обладнанням, тролеями.
Рис.1.1 Кінематична схема швидкісного пасажирського ліфта
Однокабінні ліфти бувають пасажирські, вантажні, вантажопасажирські та ін.
Пасажирські ліфти отримали найбільше поширення в житлових і службових будинках, більшою ніж 5 поверхів. Так наприклад в Чикаго 110-поверховий хмарочос висотою 443 м, обслуговується 103 ліфтами і 18 ескалаторами.
Загальний вид пасажирського електричного ліфта приведений на мал.1.1, де 7 - станція управління, 2 - обмежувач швидкості, 3 - механізм відкриття дверей, 4 - двері кабіни, 5-підлога кабіни, 6- підлога поверхового майданчика, 7- двері шахти, 8- канат обмежувача швидкості, 9 - натягач, 10 - пріямок, 11 - буфер, 72 - противага, 13 - спрямовуючі противаги, 14 - спрямовуючі кабіни, 75 - шахта, 16 - черевики, 77 - відведення, 18- кабіна, 19 - ловець, 20- підвіска, 27 - підйомні канати, 22 - підйомний механізм, 23 - машинне приміщення.
Характеристики ліфтів встановлені відповідними стандартами: звичайних пасажирських ліфтів - ГОСТ 5746-67, швидкісних - ГОСТ 13023-67, вантажних загального призначення - ГОСТ 8828-75 та ін. В залежності від кількості поверхів будинків і прийнятого за норму допустимого часу чекання, розрахункові швидкості руху кабіни пасажирських ліфтів по стандартизації СЕВ можуть бути від 0,5 до 5,6 м/с, а в деяких випадках і до 9 м/с.
При цьому ліфти розділяють на 4 види: тихохідні (0,5…0,65 м/с), швидкохідні (1,0…1,5 м/с), швидкісні (2,0…2,5 м/с) і високошвидкісні (3,5…5 м/с і вище).
Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
Грузові ліфти, в залежності від вантажопідйомності (від 320 до 2000 кг), по тій же стандартизації можуть мати швидкість руху від 0,25 до 2 м/с, а при вантажопідйомності 3200 і 5000 кг - до 0,5 м/с.
Однокабінні ліфти можуть бути як безредукторні (електродвигун безпосередньо з'єднаний з канатоведучим шківом ), так і редукторні, коли електродвигун і канатоведучий шків з'єднані між собою через редуктор. Без редукторний привід порівняно з редукторним більш надійний, мало шумний і застосовується головним чином в швидкісних і високошвидкісних ліфтах з тихохідними двигунами.
Сучасні пасажирські і вантажопасажирські ліфти виконуються з противагою - контрвантажем, маса якого вибирається такою, щоб він зрівноважував масу підйомної кабіни і тягового каната, а також частину підйомного вантажа:
, (1.1)
де - номінальний вантаж; =0,4…0,6 - коефіцієнт рівноваги.
Однак остаточну масу противаги треба приймати з умов отримання оптимальної діаграми неврівноваженості, при якій абсолютні значення неврівноваженості при верхній і нижній відмітці зупинки кабіни, приблизно однакові. В цьому випадку необхідна встановлена потужність двигуна буде найменшою. Крім цього ліфти при висоті більше 50 м іноді постачаються урівноважуючими канатами. Високі вимоги безпеки користування ліфтом викликають необхідність застосування спеціального механічного обладнання, діючого при різному виді пошкоджень і аварій. На валу двигуна знаходиться
електромеханічний прилад, який загальмовує привід при знятті напруги з двигуна як при нормальній роботі, так і в аварійних режимах. Важливою конструктивною частиною в кабіні є підлога, яка може бути рухомою або нерухомою. Перший варіант виконання застосовується для здійснення контролю заповнення кабіни і відключення кола зовнішніх викликів при вході пасажирів у кабіну. Перемикаючий прилад рухомої підлоги має спрацьовувати при масі більш ніж 15 кг. Нерухома підлога зустрічається а ліфтах, в яких передбачено автоматичне відкривання дверей. В цьому випадку привід дверей має спеціальну конструкцію, яка забезпечує безпечне користування ліфтом.
Спеціальними приладами, які оберігають кабіну і противагу від удару у підлогу шати при відмові роботи кінцевих вимикачів, являються гідравлічні буфера, на які сідає кабіна і противага. Застосовуються гідравлічні і зовнішні буфера. Останні встановлюються при відносно невеликих швидкостях руху. При тиску на верхню частину буфера всередині нього масло із одного резервуара перетікає в другий, в результаті чого удар пом'якшується. Посадка кабіни на буфера відбувається дуже рідко. При обриві канатів і перевищення швидкості спрацьовують спеціальні піймачі, які встановлені в нижній частині конструкції кабіни.
1.2 Опис і технічна характеристика технологічного процесу.
В якості прикладу, який відображає основні властивості схем керування ліфтами, розглянемо схему керування одним ліфтом без попутних зупинок.
Ліфт обслуговує 4 поверхи, в якості виконавчого двигуна тут використаний
Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
двигун М. Включення на малу (Мл) або велику (В) частоту обертання двигуна проводиться відповідними контакторами Мл і В. Напрямок обертання двигуна визначається контакторами В і Н, уповільнення - додатковим резистором R, гальмування - електромагнітним гальмом ЕГ. В якості поверхових перемикачів використані безконтактні безконтактні індуктивні датчики(ДТС, ДТОВ і ДТОН), які включені послідовно з котушками реле(РИС, РИТОВ, РИТОН). Датчики ДТС служать для включення привода ліфта на високу частоту обертання і подачі імпульса на його уповільнення, а датчики ДТОВ і ДТОН передбачені для точної зупинки ліфта на рівні підлоги відповідного поверху і розміщені на кабіні; магнітні шунти для них встановлюються в стволі шахти.
Призначення інших елементів схеми і її роботу розглянемо на прикладі
переміщення кабіни з пасажирами з 1-го на 3-й поверх, розраховуючи при цьому, що автомат А. розділював Р і кінцеві вимикачі КВ, які обмежують хід кабіни вверх і вниз в аварійних режимах, замкнуті, а кабіна знаходиться на першому поверсі. В цьому випадку котушки реле РИС, крім реле першого поверху, обтікаються номінальним струмом. При натисканні кнопки "3-й поверх" утворюється наступне електричне коло: фаза мережі - полюс розділювача Р - запобіжник 3 - кінцевий вимикач КВ - кнопка "Стоп" - блокування дверей шахти Дв1...Дв4 - контакти натягування каната КК - кінцевий вимикач піймача, КЛ - дверні вимикачі кабіни ДК- контакти кнопки "Стоп" - розмикаючий блок-контакт Н - котушка реле РУВ - замикаючі контакти реле РИС4 і РИСЗ (котушки цих реле

 
 

Цікаве

Загрузка...