WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації системи опалення на базі парового котла в товаристві з обмеженою відповідальністю “Консерваторія” - Дипломна робота

Проект автоматизації системи опалення на базі парового котла в товаристві з обмеженою відповідальністю “Консерваторія” - Дипломна робота

електроенергії становить:
324?24?365?0,8=2270592 Вт ? год=2270,592 кВт х год.
5. Охорона праці
5.1. Аналіз виробничого травматизму
Дані про рівень травматизму на виробництві і його аналіз по видах робіт дають можливість створити на кожному виробництві заходи для створення безпеки умов праці. Для вивчення травматизму використовують різні методи, серед яких найбільш поширений: статистичний, топографічний і монографічний.
При статистичному методі для характеристики стану виробничого травматизму використовують відносні величини - коефіцієнт частоти і важкості травматизму.
Суть топографічного методу аналізу полягає в наступному. Збирання по окремих ділянках, агрегатах, механізмах і робочих місцях умовних знаків про фактичні нещасні випадки покаже, де конкретно за певний проміжок часу почастішали випадки виробничого травмування. На основі таких даних адміністрація проводить детальне слідство ділянок для встановлення причини нещасних випадків і розробки заходів по їх запобіганню.
Монографічний метод проводить детальне слідство нещасних випадків з аналізом причин кожного окремо взятого нещасного випадку. Аналіз причин складає основу монографічного методу аналізу травматизму. Цей метод даєможливість встановити ті причини, які могли привести до їх виникнення.
Аналіз виробничих причин травматизму на виробництві показує, що основне число нещасних випадків буває через недостатній технічний нагляд за правилами техніки безпеки.
Встановлення причин травматизму на виробництві, а також дані про рівень дають адміністрації можливість розробки заходів по зменшенню і ліквідації виробничого травматизму.
5.2. Заходи по техніці безпеки
Для нормальної і безаварійної роботи котелень і підтриманні у відповідному стані котло-агрегату і газового обладнання необхідно дотримуватись правил техніки безпеки.
Велике значення має правильна організація робочого місця обслужуючого персоналу: вони повинні бути добре освітлені; проходи перед фронтами котлів, між котлами і в усіх приміщеннях - вільні; електричні кабелі і проводи надійно ізольовані, а корпус електродвигунів і трансформаторів, рукоятки і кожухи пускових пристроїв - заземлені. В котельні повинна бути аптечка з усіма необхідними медикаментами. На видних місцях вивішуються виробничі інструкції, режимні карти і плакати по техніці безпеки, їхні вимоги такі:
- при роботі в котельні обслуговуючий персонал повинен бути в головних уборах і в акуратно заправленому робочому одязі, взуття - на низькому каблуку, гумовій підошві;
- не можна загромаджувати котельню посторонніми предметами, її треба підтримувати в чистоті;
- обслуговуючий персонал повинен бути забезпечений засобами індивідуального захисту(гумові рукавиці, діелектричні килимки і боти та інші );
- для пошуку місця витікання забороняється користуватися відкритим вогнем - необхідно користуватися мильним розчином;
- розпалювати газові горілки тільки після вентиляції паливної камери;
- перед відкриттям люків котла необхідно пересвідчитись в тому, що в котлі немає тиску, для цього відкривають повітряний кран або продувочний кран водопоказуючого скла;
- не можна підтягувати болти і гайки на працюючому обладнанні.
При обслуговуванні електрообладнання необхідно виконувати такі вимоги:
- слідкувати за тим, щоб освітлення котельні, особливо у манометрі, водопоказуючих приладів і інших контрольно-вимірювальних приладів і пристроїв автоматизації, завжди справним;
- ремонт електрообладнання потрібно проводити тільки після повного його відключення і обов'язково вивішувати попереджувальний плакат " Не включати! Працюють люди ". зняти його можна тільки після закінчення ремонту;
- при роботі в середині котла для його освітлення необхідно користуватися переносною електролампою не більше 12 В. Перед початком ремонту необхідно перевірити справність ізоляції електропроводки;
- все електрообладнання повинно бути заземлене - це захист обслуговуючого персоналу від пораження електричним струмом при несправному обладнанні.
5.3. Протипожежний захист
При пожежі в котельні машиніст зобов'язаний викликати пожежну команду по телефону 01, повідомити адміністрацію і приступити до гасіння вогню. При цьому необхідно слідкувати за роботою котла і якщо пожежа загрожує йому або газопроводом, відключити в аварійному порядку.
В котельні повинен бути протипожежний інвентар: ящик, щит із вогнегасниками, пожежними відрами, лопатами, багром і ломом, шланг для водопровідного крана.
Одним із найпоширеніших і ефективних засобів гасіння вогню являється вогнегасники - пінні, вуглекислотні і порошкові.
Пінний вогнегасник ОХП - 10( ОП - 5) складається із циліндричного корпусу з кришкою, через яку пропущений шток, на одному його кінці закріплений гумовий клапан для закриття, а на іншому - рукоятка для відкриття стакана із кислотною частиною. Для того щоб вогнегасник привести в дію необхідно глою прочистити сприск, повернути рукоятку в вертикальній площині на 180* і перевернути вогнегасник вверх дном. При цьому кислотна частина змішується із лужною, виділяється вуглекислий газ, який збирається, із силою викидає рідину із корпусу вогнегасника через сприск. Струмінь піни яка утворилася направляється в полум'я пожару. Довжина струменя піни досягає 8м. Продовження дії вогнегасника близько 1 хв, тому його потрібно як найближче по можливості піднести до полум'я пожежі.
Вуглекислотні вогнегасники ОУ - 2, ОУ - 5, ОУ - 8 служать для гасіння різних горючих матеріалів, в тому числі і таких, які не можна гасити водою або піною, а також електроустановок які знаходяться під напругою.
Ручний вуглекислотний вогнегасник ОУ - 2 представляє собою стальний балон, в горловину якого вкручений латунний кран із сильфонною трубкою і запобіжним пристроєм ( мембраною) балон заправляється рідиною вуглекислотою під тиском 60 кгс/см 2 (6 МПа). При виході в атмосферу вуглекислота переходить в газоподібний стан. Для того, щоб привести вогнегасник в дію необхідно відкрити вентиль. Вуглекислота по сильфоній трубці потрапляє в снігоутворювач, звідки викидається у вигляді газу. Час дії 25-30 с.,довжина струменю - 1,5 м.
При користуванні порошковим вогнегасником необхідно зняти його кришку рухом по напрямку стрілки, потім підійти якомога ближче до полум'я загорання. Взяти за нижню частину корпусу і направити порошок у вогонь.
Висновок
Розглянувши існуючу схему управління виявлено недоліки, які виникають під час регулювання процесу горіння. Для усунення даних недоліків запропоновано автоматизувати регулювання процесу горіння. При розборці проекту автоматизації розроблено структурну та функціональну схеми автоматизації. Вивчивши та проаналізувавши сучасні засоби

 
 

Цікаве

Загрузка...