WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації системи опалення на базі парового котла в товаристві з обмеженою відповідальністю “Консерваторія” - Дипломна робота

Проект автоматизації системи опалення на базі парового котла в товаристві з обмеженою відповідальністю “Консерваторія” - Дипломна робота

Сапфир - 22М, де перетворюється в електричний сигнал і поступає на вхід мікропроцесорного ПІД-регулятора МІК - 25. Регулятор формує вихідний імпульсний сигнал управління виконавчим механізмом типу МЕО і забезпечує регулювання вхідного параметру по ПІД закону відповідно із заданою логікою роботи.
Регулятор розрідження.
Регулятор розрідження призначений для повного видалення продуктів згорання незалежно від величини навантаження котла. Цього можна досягнути при відповідності виробництва димососа в кожний момент виробництва вентилятора і кількості палива. Показником такого відношення являється розрідження в паливній камері котла.
Залишковий тиск в паливній камері призводить до викиду газів і полум'я із камери в приміщення котельні. Із збільшенням розрідження в камері різко зросте присмоктування повітря, що знизить економічність роботи котла за рахунок втрат із газами, що виходять і збільшення витрат електроенергії на тягу.
На регулятор розрідження покладається задача підтримувати постійне розрідження - 30 Па ( 3мм вод.ст) із високою точністю 5 Па( 0,5 мм вод.ст). Конкретна величина розрідження залежить від конструкції камери і місця відбору імпульса. Справа в тому, що в різних по висоті зонах камери розрідження неоднакове. Відповідно заводські інструкції на котли ДКВР місце відбору розрідження в паливній камері повинно бути на боковій стінці камери, яке розташоване дальше від вихідного вікна, і знаходиться на відстані 1/3 ширини стінки від задньої стінки камери і 1/3 висоти бокової стінки від верха камери.
Основні вимоги до регулятора - це максимально можлива швидкодія, так як паливна камера як об'єкт регулювання розрідження практично безінерційна.
При збільшенні кількості повітря, яке подається в камеру, розрідження в камері зменшується, одночасно зменшиться подача повітря через нещільність обмуровки. Це говорить про значне самовирівнювання камери як об'єкта регулювання розрідження.
Імпульс розрідження подається із паливної камери на давач типу Сапфир - 22М, де перетворюється в електричний сигнал і поступає на вхід мікропроцесорного ПІД - регулятора МІК - 21. регулятор формує вихідний імпульсний сигнал управління виконавчим механізмом типу МЕО і забезпечує регулювання вхідного параметру по ПІД закону відповідно із заданою логікою роботи.
Завдяки наявності у своєму складі послідовного інтерфейсу від регуляторів передається на ЕОМ.
3.Конструктивна частина
3.1.Виготовити макет давача, або індивідуальне завдання
В якості виконавчого механізму використаємо виконавчий механізм типу МЕО-4/63-0,63 (механізм виконавчий електричний). Детальний опис даного приладу наведений в конструктивній частині. Він призначений для переміщення регулюючого органа в автоматичних системах в відповідності із командними сигналами, які поступають від регуляторів. Технічна характеристика МЕО наведена в таблиці 3.1.
Таблиця 3.1.
Технічна характеристика МЕО - 4/63 - 0,63
Показники Один вимір Величини
1 2 3
Номінальний крутний момент на вихідному валу.
Номінальний час повного ходу вихідного валу.
Номінальний повний хід вихідного валу.
Мінімальний робочий кут повороту вихідного валу.
Пусковий крутний момент.
Напруга живлення ( однофазний струм частотою 50 Гц).
Найбільша потужність в стопорному режимі.
Тип електродвигуна.
Габаритні розміри.
Вага виконавчого механізму.
кгс *м
с
обороти
2рад.
кгс*м
В
Вт
мм
кг
4
63
0,63
45
68
220
23
ДАУ - 4
234*234*213
10
Безконтактне управління механізмами здійснюється з допомогою підсилювача виконавчого тиристорного безконтактного типу УИТБ - 20. Механізм МЕО - 4 виконаний на базі однієї конструкції ( рис.3.1.), складається із електродвигуна, редуктора, вузла опорів, штепсельного роз'єму і важеля. В якості приводу використаний махоінерційний двохфазний асинхронний електродвигун ДАУ - 4, який допускає роботу на упор ( стопорний режим). Зубчаста передача редуктора складається із чотирьох прямозубних циліндричних і однієї планетарної ступені. Вхідний вал-шестерня зрівнюючої муфти зєдн'юється із валом електродвигуна.
Ручне управління механізмом здійснюється обертанням маховика ручного приводу без допомоги перемикань. Передаточне відношення від маховика ручного приводу до вихідного валу редуктора - 106,7. Зусилля на ручці маховика при номінальному моменті на виході валу механізму - не більше 5кг.
В виконавчих механізмах МЕО використовується індуктивний блок давача БДИ - 6. блок складається із двох індуктивних давачів переміщення, профільного кулачка, чотирьох мікровимикачів, чотирьох кулачків вимикачів, волика, шкали і стрілки. Всі елементи закріплені на корпусі блоку давача. При повороті вихідного валу механізму профільний кулачок діє на важіль, а той - на сердечник індуктивних давачів. Профільний кулачок виконаний по спіралі Архімеда в діапазоні 00 - 900 і 00 - 2250. всі кулачки можуть встановлюватись в будь-яке положення незалежно одне від одного.
Профіль кулачка дозволяє утримувати мікровимикач у включеному або відключеному положенні при подальшому повороті кулачка на 900 після опрацювання. На передньому торці блоку давачів закріплена шкала із поділками від 00 до 3600, в центрі якої обертається стрілка, закріплена на валику блоку давачів в довільному положенні.
Рис.3.1.Механізм виконавчий електричний одно оборотний МЕО-4
1-блок давачів;
2-корпус;
3-упори;
4-важіль регулюючого органу;
5-шкала;
6-стрілка;
7-маховик ручного приводу;
8-електродвигун;
9-електромагнітне гальмо;
10-штепсельний роз'єм.
4. Енергетична частина
4.1. Розрахунок витрат енергоносіїв на засоби автоматизації
В даному розділі енергетичної частини проведемо розрахунок витрат енергоносіїв на засоби автоматизації для того, щоб знати скільки електроенергії буде споживати система автоматики. Із паспортних данних нам відомо потужність кожного засобу автоматики, вона відображена в таблиці 4.1. разом із розрахунком загальної потужності.
Таблиця 4.1.
Розрахунок загальної потужності

п/п Назва обладнання Один.
вим. Кіл. Потужність,
Вт Заг. потужність,
Вт
1 2 3 4 5 6
1
2
3
4
5
6 Мікропроцесорний ПіД-регулятор МІК-21.
Мікропроцесорний ПіД-регулятор
МІК-25.
Давач Сапфір-22М.
Виконавчий механізм НЕО-4/63-0,63.
Блок живлення 8-и канальний 22 БП - 36~220/=36B.
Блок живлення 4-х канальний БП - 24 - 4-к~220=24В.
Разом
шт.
шт.
шт.
шт.
шт.
шт.
2
1
4
3
1
1
50
90
1
23
26
35
100
90
4
69
26
35
324
Річна витрата

 
 

Цікаве

Загрузка...