WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації системи опалення на базі парового котла в товаристві з обмеженою відповідальністю “Консерваторія” - Дипломна робота

Проект автоматизації системи опалення на базі парового котла в товаристві з обмеженою відповідальністю “Консерваторія” - Дипломна робота

регулюється з допомогою направляючого апарату, який встановлений на всмоктуючи патрубках димососа. Воно постійно повинне бути - 30 Па. Машиніст дивиться на покази тягоміру і відповіднозбільшує тягу в паливній камері.
Виходячи із вище сказаного можна зробити висновок, що регулювання процесу горіння на котлі ДКВР-10-13 здійснюється вручну, а це значно збільшує втрати палива і підвищує собівартість одержаного пару та знижує ККД парового котла.
1.4.Обгрунтування теми проекту
Після проведення детального вивчення існуючої схеми управління і принципу її роботи та проаналізувавши всі існуючі процеси на даному котлі помічено наступні недоліки: регулювання подачі палива і повітря здійснюється вручну, регулювання розрідження в паливній камері котла також здійснюється вручну, що значно збільшує витрати палива на котел і знижує ККД парового котла.
З метою усунення даних недоліків для покращення умов праці, зниження витрати палива і підвищення ККД парового котла можна запропонувати: на котлі встановити автоматичні регулятори, які будуть регулювати розрідження в паливній камері, та подачу палива і повітря в паливну камеру котла.
Запровадивши дані засоби автоматизації ми досягнемо: покращення умов парці, зниження витрати палива та підвищення ККД парового котла.
Метою даного дипломного проекту є вибір та економічне обгрунтування вибору системи автоматики, яку доцільніше буде використати для автоматичного регулювання процесу горіння на котлі моделі ДКВР-10-13.
2.Розрахунково-технологічна частина
2.1.Опис технологічного процесу
Котли ДКВР-10-13 (двохбарабанні вертикально-водотрубні реконструйовані) призначені для одержання пари для виробничих потреб заводу. Одержання пари із води проходить в трьох фізичних процесах: а)підігрів води до температури кипіння; б)кипіння води, коли рідка фаза переходить в насичений пар; в)перегріву пари до заданої температури.
Необхідне для цього тепло виділяється при згоранні палива в паливній камері. Передача тепла від продуктів згорання до поверхні нагріву проходить в результаті всіх видів теплообміну: радіаційного, конвективного і за рахунок теплопровідності.
Підігрів води проходить в економайзері, пароутворення - в екранах, перегрів пари - в пароперегрівачах. Теплообмін усіх цих елементів проходить при високих температурах стінок поверхонь нагріву, які знаходяться одночасно і під тиском води або пари. Тому і підвищуються вимоги до підтримання температури металу стінок труб в межах допустимих величин по умовам надійності. Це досягається шляхом створення стійкого руху води або пари всередині трубної системи котлоагрегату за рахунок різниці ваги даних компонентів.
Процес одержання пари проходить в наступному порядку. Центр обіжними або паровими насосами живильна вода подається в барабан котла. Її тиск більший від тиску виробляє мого пару. Перед тим як потрапити в барабан котла, живильна вода проходить через економайзер, підігрівається до температури на 400 нижче, ніж температура насиченої пари в котлі, а при наявності автоматичних пристроїв, регулюючих температуру підігріву води, на 200 нижче. Барабан котла служить розприділювачем котлової води і збірником пари, яка утворюється. З допомогою опускних (не обігріваючих) труб вода із барабана потрапляє в нижні колектори (збірники або розподільники), до яких приєднуються труби екранів, вертикально встановлені по внутрішніх стінках
Рис.2.1. Загальний вигляд парового котла моделі ДКВР-10-13
1-газова горілка;
паливні блоки: 2-передній; 5-задній;
3-виносні циклони;
4-клапани;
6-конвективні труби;
барабани: 7-верхній, 8-нижній;
9-задній екран
паливної камери. Іншим кінцем барабанні труби приєднуються до барабану котла. Як було сказано вище, екранні труби являються поверхнями нагріву котла і призначені для одержання пари, крім того, вони захищають стінки паливної камери від температури. В результаті радіаційного (променевого) нагріву екранних труб вода яка знаходиться в них, закипає, бульбашки пари, які утворилися, направляються вверх. По напрямку до барабану котла в трубах екрану утворюється потік пароводяної суміші. Так як гідростатичний тиск пароводяної суміші в екранних трубах менший, ніж тиск води в опускних трубах, то в замкнутій гідравлічній системі (барабан котла - опускні труби - нижні колектори - екранні труби - барабан котла) утворюється стійкий тиск (природна циркуляція).
Продукти згорання спочатку охолоджуються в паливній камері, віддають тепло радіаційним способом екранним трубам, потім охолоджуються за рахунок конвекції , проходять пароперегрівач і економайзер. Димові гази (продукти згорання) із паливної камери відсмоктуються димососом і викидаються через димову трубу в атмосферу. Для забезпечення нормального режиму горіння палива в камеру вентилятором подається повітря.
Таким чином, в паливну камеру котла подається паливо і повітря, а відсмоктуються димові гази; в барабан котла подається живильна вода, а відбирається водяна пара. Регулювання процесу горіння і живлення парових котлів зводиться до управління подачі палива, повітря і тяги. Спосіб регулювання процесу горіння визначається в першу чергу способом згорання палива і конструкцією паливної камери.
Подача палива в камеру регулюється так, щоб в кожний момент часу в ній згоряло стільки палива, скільки його необхідно для покриття витрати пари при незмінному тиску пари в барабані котла.
Якщо при згоранні палива виділяється більше тепла, ніж необхідно для виробництва споживаної пари, то зайве тепло акумулюється в котлі, що призводить до росту тиску. Навпаки, якщо палива подається мало, то потреба в паливі покривається за рахунок тепла акумулюючогося в котловій воді, що призводить до зменшення тиску.
Якщо врахувати, що калорійність палива (газу), тепломісткість пари і води та ККД котла в процесі експлуатації практично не змінюються, то зміна тиску пари буде в основному залежати від кількості палива, яке подається в паливну камеру і витрати пари. Із сказаного можна зробити висновок, що зміна тиску пари в барабані котла можна використати в якості імпульсу для регулювання кількості палива.
Технічна характеристика котла моделі ДКВР-10-13 наведена в таблиці 2.1., а загальний вигляд на рисунку 2.1.
Таблиця 2.1
Технічна характеристика котла моделі ДКВР-10-13
Показники Одиниці виміру Величини
Паро виробництво
Робочий тиск
Площа поверхні нагріву:
радіаційна
конвективна
Об'єм котла:
водяний
паровий
Діаметр труб:
екранних і кип'ятильних
передніх опускних
Кількість труб:
екранних
кип'ятильних
Витрата

 
 

Цікаве

Загрузка...