WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Капітальний ремонт верстату ЛМ-3 - Курсова робота

Капітальний ремонт верстату ЛМ-3 - Курсова робота

головок і транспортера подачі щитів застосувати змазку УС-2 (салідол). Перед змазкою ретельно очистити з шестерень забруднення і стару змазку.
5. Для змазки винтів підйому головок і подачі щитів застосовуєм масло індустріальне 20 ГОСТ 1707-51. Різьбу перед змащенням необхідно очистити від забруднень і старої змазки.
6. Недостаючі змащувальні матеріали замінять рівноцінними або якіснішими. Заміна масла яке застосовується для змащування машини проводиться по величині в'язкості. При цьому замінник масла повинен мати в'язкість таку саму або дещо більшу ніж в'язкість заміняє мого масла.
7. При несправності системи змащування будь-якого механізму верстат необхідно зупинити і усунути неполадки.
Специфікація до схеми змащування
№ п/п Назва змащувальних частин, механізмів Спосіб змащування Макка змащувального матеріалу по ГОСТ Періодичність змазки і заповнення резервуару
1 2 3 4 5
1.
2.
3.
4.
5. Установка насоса
Редуктор приводу транспортера подачі
Редуктор механізму підйому головок
Підшипники роликів транспортера подачі
Підшипники механічного підйому головок Заливка
Заливка
Закладка
Закладка
Закладка Масло турбінне 22 ГОСТ 32-53
Масло індустріальне 20 ГОСТ 1707-51
Салідол УС ГОСТ 1033-51
Салідол УС ГОСТ 1033-51
Салідол УС ГОСТ 1033-51 1 раз в 6 місяців
1 раз в місяць
1 раз в місяць
1 раз в місяць
1 раз в місяць
3. Випробування верстату після ремонту.
3.1. Перевірка на геометричну точність і наладка машини. Після ремонту важливо технологічною операцією є регулювання його частин для забезпечення правильної взаємодії.
Що перевіряється Метод перевірки Відхилення, мм
допустиме фактичне
Прямолінійність образуючих роликів На циліндричному поверхність ролика вздовж контрольної лінійки і його осі з мерними плитками.
Зазор між роликом і лінійкою заміряється щупом. 0,25 на довжині 1000 мм
?
Що перевіряється Метод перевірки Відхилення, мм
допустиме фактичне
Радіальне биття роликів Індикатор встановлюється на станину так, щоб його міряльний шліф торкався верхньої частини ролика. Ролик приводиться в обороти. Вимірювання проводиться посередині і по двох краях ролика. 0,15
?
Що перевіряється Метод перевірки Відхилення, мм
допустиме фактичне
Паралельність осей привідних роликів Штихмаслом заміряються відстані між шийками суміжних роликів 0,25 на довжині 1000 мм.
3.2. Випробовування на холостому ходу.
При випробовуванні на холостому ходу перевіряють всі системи верстату змазочних, гідравлічних і пневматичних і електричних систем, механізмів головного руху на всіх швидкостях починаючи з найменшої.
Провірять найбільшу потужність холостого ходу головного приводу після роботи не менше 1 год., а також потужність холостого ходу на всіх швидкостях головного привод. При цьому допустима температура підшипників виконавчого механізму при найбільшій частості обертів не повинна перевищувати встановлюваних величин вказаних в технічних умовах на верстат.
Провіряють дію систем по наладці верстату шляхом переміщення їх на настоюваний розмір, а також рух столів і інших механізмів, плавність ходу вузлів.
Для електрообладнання перевіряють безперебійність роботи кінцевих вимикачів, захисних блокувань, інших елементів електроавтоматики; роботу силових електроприводів і приводів нульової, теплові і максимального захисту.
Перевірка підшипників полягає в замінах температур нагріву підшипників в двох станах: до початку роботи і по пройдені 1 год. роботи в номінальному режимі. Температура нагріву не повинна перевищувати встановлених значень так як підвищення її призводить до погіршення властивостей змазки і швидко зношення підшипника.
Мертвий хід елементів ручного управління не повинен перевищувати 15...20°.
3.3. Випробовування під навантаженням.
Для випробовуванням під навантаженням верстат повинен бути повністю підготовленим до роботи. Випробовування передбачає перевірку при найбільшій силі різання короткочасну перегрузку на 25% номінального режиму. Перевірка включає в себе також перевірку найбільшої потужності і кутного моменту.
При проведенні випробовувань на верстатах поливають заготовки які обумовлені технічними умовами.
В результаті перевірки верстату в роботі фактичні показники - точність лакування, продуктивність верстату - повинні знаходитись в встановлених межах.
3.4. Випробовування на "вибіг".
Перевірка вибігу робочих валів, осей, коліс, і інших рухомих частин верстату складається з визначення часу на протязі якого буде знаходитись та чи інша рухома частина після її відключення від джерела електроенергії.
Встановлений час вибігу провіряється з часом таких самих нових або капітально відремонтованих верстатів на даному підприємстві. По результатах порівняння судять про стан закритих тертьових поверхонь і спряжень.
4. Техніка безпеки.
4.1. Техніка безпеки при виконанні ремонтних робіт.
Всі відкриті частини машин і механізмів (вали, пасові передачі, ланцюгові передачі) повинні бути огородженими а пускові електричні пристрої закриті кожухами або поміщені в спеціальні ящики і заземлені.
Зварювальні роботи проводяться у відповідні з інструкцією про міри техніки безпеки при проведенні вогневих робіт на промислових підприємствах.
Вантажно-розвантажувальні роботи слід виконувати під наглядом особи, відповідальної за дотриманням техніки безпеки. В небезпечній зоні не повинно бути осіб, які не мають відношення до роботи. Небезпечні зони біля проходу людей або проїзду машин повинні огороджуватись або охоронятись.
Працювати з інструмент під напругою 127:220 В необхідно працювати в рукавицях резинових і на ковбиках які пройшли випробування в встановлених строках.
Інструмент підключають до спеціальних розеток шланговим кабелем або гнучким дротом в шланзі.
4.2. Техніка безпеки при пуску верстату.
Підготовка верстату до пуску заключається в слідуючому:
1. Зняти антикорозійне покриття, протерти насухо зовнішні поверхні і змастити не зафарбовані рухомі деталі вузлів.
2. Змастити верстат згідно схеми змазки і показань по змазці.
3. Провірити стан електродвигуна. Видалити змазку з контактів і зачистити їх.
4. Включенням кнопки пуск перевірити чи електродвигун обертається в правильному напрямку. Якщо двигун обертається в зворотньому напрямку слід змінити напрям шляхом перез'єднання любої пари дротів на електродвигуні.
5. За допомогою натяжного пристою натягнути стрічкутранспортера подаючих щитів.
Література:
1. В.В. Амаліцький, В.І. Любченко "Верстати і інструменти деревообробного підприємства", М.: Лісова промисловість 1977 р.
2. І.І. Шейнов "Ремонт і монтаж обладнання деревообробних підприємств", - М.: Лісова промисловість 1967 р.
3. В.М. Тарасов "Ремонт деревообробного обладнання", - М.: Лісова промисловість 1986 р.
4. В.В. Амаліцький, В.І. Любченко "Верстати і інструменти деревообробного підприємства" - М.: Лісова промисловість 1977 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...