WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розрахунок показників роботи сушильного цеху на базі сушильної камери ВКА-2 - Курсова робота

Розрахунок показників роботи сушильного цеху на базі сушильної камери ВКА-2 - Курсова робота

характер розприділення вологи по товщині матеріалу для цього необхідно порівняти положення зубців секції форми А і Б, якщо положення зубців секції форми А і Б не змінилось то волога в матеріалі роз приділена рівномірно. Якщо має місце додаткова деформація зубців секції Б то волога в матеріалі розприділена нерівномірно.
8.9.Показники якості сушіння.
Залежно від призначення висушених пиломатеріалів і заготовок встановлено чотири категорії якості сушіння.
Нульова (0) - сушіння до транспортної вологості пиломатеріалів і заготовок в тому числі експортних (8-25%).
І - сушіння пиломатеріалів і заготовок до експлуатаційної вологості (6-12%) яка забезпечує механічну обробку (збирання деталей точного машинобудування і приладобудування, деталей інструментів, клеєні несучі конструкції і виробництво моделей, лиж, креслярських приладів).
ІІ - сушіння пиломатеріалів і заготовок до експлуатаційної вологості (6-12%), які забезпечують механічну обробку і збирання деталей відповідальних складових частин меблевого виробництва, елементів
телерадіоапаратури, елементів вагоно, авто, суднобудуванні.
ІІІ - сушіння пиломатеріалів і заготовок до експлуатаційної вологості (6-12%), які забезпечують механічну обробку і збирання деталей менш відповіда-льних складових частин меблевих, будівельних виробів, товарне вагонобудування.
До показників якості сушіння відносять:
1.Середня вологість пиломатеріалів (заготовок) в штабелі.
2.Величина відхилень вологості окремих дошок або заготовок від середньої вологості в стосі.
3.Перепад вологості по товщині пиломатеріалів або заготовок.
4.Залишкові деформації у висушених матеріалах або заготовках.
Конкретні значення середньої та кінцевої вологості, допуск, позначення у відповідності з технічними умовами на вироби і продукцію.
Для визначення середньої вологості в пиломатеріалі чи в партії з стосу який підлягає контролю з різних його зон при розформовуванні відбирають не менше трьох дошок або заготовок з кожної відібраної дошки на відстані не менше 300мм від торців, перпендикулярно до довжини заготовки врізають дві поперечні секції з розміром вздовж волокон 10…12мм і визначають їх вологість ваговим або електричним методом відповідно до стандарту. Вологість пиломатеріалів стосу визначають як середнє арифметичне із значень вологості відібраних дошок. Вологість пиломатеріалів у стосі при їх товщині не більше 40мм, допускається контролювати електровологоміром. Якщо товщина заготовки перевищує 40мм то вологість визначають ваговим методом. вологість окремих дошок в стосі від середнього значення враховують з точністю 0,1%.
Для пиломатеріалів І і ІІ категорії якості сушіння відносне відхилення зубців від нормального положення не повинно перевищувати 1,5…2% довжини зуба, це відхилення вимірюють при допомозі - індикаторної скоби або штангельциркулем (±0,1мм).
8.10.Розформовування висушених стосів матеріалів
та зберігання сухих матеріалів.
Висушені пиломатеріали (заготовки) призначені для тривалого зберігання (більше 15діб) укладають у пакетні стоси. Для зберігання сухих
пиломатеріалів (заготовок) за призначенням укладають у пакетні стоси під навіс або спеціально призначеному приміщенні. Стоси що укладають на відкритому складі покривають знімними дахами вогнезахисним паперем з завісами на висоту стоса. Кожен стос повинен бути укладений на фундаменті або на переносних залізобетонних, дерев'яних опорах. Висота опори або
фундаменту в неопалюваних приміщеннях не менше 300мм в опалюваних приміщеннях не менше 100мм. Розміри стосу сухого матеріалу залежать від
розмірів вантажо-транспортних засобів та розмірів самого приміщення, при цьому ширина повинна бути не більше 12мм, а висота залежить від
можливостей вантажо-транспортних засобів. При укладанні стосів кронами вони можуть бути секційними або суцільними, в суцільному стосі всі вертикальні ряди пакетів зв'язують між собою між пакетними прокладками, в секційному стосі не менше з вертикальних рядів зв'язують загальними між пакетними прокладками, в стос укладають пакети сформовані з пиломатеріалів (заготовок) однакової породи, сорту, розмірів, в секційний стос допускається укладати пиломатеріали (заготовки) декількох сорторозмірних груп. На сторонах стосів повернутих до проїздів, закріплюють табличку в якій вказують породу, сорт, розміри, кількість пиломатеріалів (заготовок), середня вологість з допустимим відхиленням і дата укладання стосу. Горизонтальний ряд пакетів у стосі відділяють пакетними прокладками квадратного січення, не менше як 100?100мм, вологістю не більше 22% без будь яких забруднень. Довжина міжпакетних прокладок в стосах які формуються автонавантажувачем дорівнюють ширині пакета; при формуванні кронами - із розрахунку перекрити прокладками три суміжних пакети, кожен пакет має опиратися не менше ніж на дві покладки. На складах сухих матеріалів пакетні стоси укладають групами з розривами, між стосами і від частин будівлі повинні бути не менше 0,8м, ширина проїзду не менше 6м. На відкритих складах висушені пиломатеріали укладають у пакетні стоси окремими групами з врахуванням параметрів піднімальних транспортних засобів і відповідно до вимог пожежних норм проектування складів лісоматеріалів.
Стоси у групі відділяють один від одного розривами шириною не менше 1м. Закінчений вертикальний ряд пакетів закривають одно або двоскатним секційним рахом. В опалювальному складі пиломатеріалів (заготовки), температура і відносна вологість не менше t=10°С, W=60%, підтримують опалювально-вентиляційною системою. Період зберігання матеріалів залежить від степені гарантування стабільності всіх показників.
При тривалому зберіганні висушених пиломатеріалів (заготовок), на відк-ритому складі вологість може змінюватись в межах 1%.
9.Техніко-економічні показники сушильної камери ВКА-2

п/п Показник
ВКА-2
1 Внутрішні розміри: довжина, ширина, висота, м 7,1?5,7?4,3
2 Кількість штабелівпри їх довжині 6,5м, шт 2
3 Ширина і висота штабеля, м 1,8?2,6
4 Тип калорифера Пластинчаті+ребристі труби КФС-11
5 Поверхня нагріву, м2 Пластинчаті -273, ребристі труби -224
6 Тип і номер вентилятора Осьові У-12, № 10
7 Число обертів об/хв 1450/980
8 Кількість вентиляторів, шт. -
9 Розрахункова швидкість циркуляції агента сушіння через штабель, м/с 3-4
10 Встановлена потужність ел./дв, КВт 14
11 Річна програма 12000
12 Кількість сушильних камер, на задану річну програму, шт. 16
13 Продуктивність сушильної камери в умовному
матеріалі, в м3/рік 2984,8
14 Тривалість сушіння розрахункового матеріалу клена, год. 143,6
Список використаної літератури.
1. В.М.Гербей "Основи проектування сушильних цехів в деревообробної промисловості" Л.1996р.
2. В.П.Дутчак "Гідротермічна обробка деревини" 1992р.
3. А. .Расєв "Сушка деревини" Вища школа 1991р.
4. Е.С.Богданов "Справочник по сушці деревини" М.1991р.
5. Методичний посібник по використанню курсового проекту.

 
 

Цікаве

Загрузка...