WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

труться Зовнішнє витікання повітря із маслорозпилювача
Просочування повітря через дросель маслорозпилювача Підтягнути гвинти, з'єднуючі корпус із фланцем, гайку прозорого ковпачка чи пробки для заливки масла в залежності від того, де появилось витікання
Оглянути ущільнення дроселя маслорозпилювача і при необхідності замінити його
Столи верстата при малих швидкостях робочої подачі переміщуються не плавно, ривками Насичення повітрям масла в гідросистемі верстата
Засмітилась щілина дроселя регулювання швидкості подачі Злити масло з гідросистеми стола, викрутити пробку на дні бачка і, перегнавши поршень гідроциліндра декілька раз в крайнє положення, залити нове масло
Зробити 2 - 3 оберти регулюючого гвинта дроселя по годинниковій стрілці і вхолосту перемістити стіл вперед-назад декілька раз. Настроїти необхідну швидкість подачі. При повторенні зупинки стола замінити масло гідросистеми, попередньо промивши її
Наладка верстата (див. мал. 13,а). На верстаті використовують переважно одно- і двох різцеві кінцеві фрези. Діаметр фрези повинен відповідати ширині вироблюваного паза. Внаслідок биття фрези ширина гнізда на 0,1-0,2мм більша. Для встановлення фрези необхідно відкинути огородження 17 до упору в станину, вставити цанги в посадочні гнізда шпинделя 8 з кожної сторони і закріпити в них ріжучий інструмент. Верстат оснащений цангами 3 типорозмірів для затискання ріжучого інструмента з діаметром хвостовика 8, 10 і 12мм.
Для настройки верстата на необхідну відстань від робочої поверхні стола до осі шпинделя відвернути стопорний гвинт 11 з перекидною рукояткою на 2-3оберти, маховичком підйому-опускання стола 13 його на потрібну висоту, орієнтуючись по шкалі настройки. Гвинтом 11 зафіксувати стіл. В задане положення стіл встановлюють тільки при підйомі вверх, що виключає самовільне опускання стола внаслідок зазорів в механізмі підйому.
Глибина пазування (свердління) визначається величиною ходу стола і вильотом інструмента. Стіл настроюють і обмежують упором 12 для установки ходу і автоматичного переключення руху стола. Величина перебігу стола залежить від умов обробки. При цьому необхідно враховувати, що відстань між інструментом максимальної довжини і заготовкою - 12мм.
Довжина паза визначається амплітудою коливань шпинделя, яка встановлюється гвинтом 5 кривошипно-шатунного механізму. Величина амплітуди коливання встановлюється по шкалі і контролюється по пазу. Настроєну величину амплітуди коливання шпинделя фіксують гайкою.
При настройці необхідно поворотом рукоятки 2 розфіксувати механізм регулювання числа коливань шпинделя, потім повернути рукоятку 3 так, щоби ексцентрик на осі проміжного вала стикнувся зі шківом кривошипа і загальмував його. При цьому ремінь варіатора провисає і його необхідно зняти зі шківа варіатора.
Число коливань шпинделя встановлюють рукоятками 2,3. Для цього повертають рукоятку 2 проти годинникової стрілки на ? - ? оберти, потім повертаючи рукоятку 3 проти годинникової стрілки, збільшують число обертів шківа кривошипа (або повертаючи рукоятку 3 за годинниковою стрілкою, зменшують число обертів шківа кривошипа). Утримуючи рукоятку 3 у встановленому положенні, фіксують рукояткою 2 весь механізм поворотом її по годинниковій стрілці.
Швидкість осьової подачі регулюється дроселем 19. При виборі швидкості осьової подачі враховують матеріал оброблюваних деталей, розміри отворів, що висвердлюються і пазів що вибираються. Критерієм правильно вибраної подачі являється стійкість ріжучого інструмента при потрібній точності і максимальному виробництві.
Установка в потрібне положення притискача 15 проводиться вручну і фіксується рукояткою. Для зручності установки оброблюваних виробів зазор між заготовкою і притискачем у вихідному положенні повинен бути рівний 2-4мм. Не слід розміщувати притискачі з великим вильотом зі стойки, так як таке положення не забезпечує надійного кріплення деталі.
Торцевий упор 4 (див. мал. 13,б), що базує деталь, цстановлюють на штанзі 2 так, щоб відстань від упора до фрези в її середньому положенні була рівна відстані від центра оброблюваного паза до торця деталі.
11. Чистові режими обробки
Діаметр фрези, мм Осьова подача, м/хв Частота коливань шпинделя, хв-1
6 - 8 0,2 - 0,25 150 - 200
10 - 12 0,2 - 0,3 150 - 180
14 - 46 0,25 - 0,3 150 - 160
12. Дефекти обробки на верстаті СВПГ - 2, причини їх появи і способи усунення
Дефект обробки Причина появи Спосіб усунення
Не витримана ширина паза Діаметр фрези не відповідає розміру паза, що вимагається
Неправильно встановлена фреза в патроні Замінити фрезу
Правильно встановити фрезу. Биття перевірити індикатором, установленим на столі верстата
Не витримана довжина паза Неправильно встановлена довжина кривошипа Відрегулювати довжину кривошипа
Не витримана глибина паза Обмежувачі ходу стола встановлені невірно Відрегулювати положення обмежувачів
Не витримана відстань паза від торця деталі Торцевий упор встановлено неправильно Відрегулювати положення торцевого упора
Непаралельність стінок паза базовій пласті деталі Площина гойдання фрези непаралельна робочій поверхні стола Відрегулювати положення стола
Не перпендикулярність стінок паза базовій кромці деталі Стіл переміщується непаралельно осі шпинделя Відрегулювати положення стола
Рвані поверхні паза Інструмент затупився
Інструмент заточений неправильно
Більша частота коливань шпинделя Замінити інструмент
Правильно заточитиінструмент
Зменшити частоту коливань шпинделя
Режими роботи на верстаті вибирають в залежності від якості інструмента, твердості інструмента і в загальному випадку від технології. Швидкість осьової подачі регулюється безступінчасто в межах 0,1 - 3м/хв. Вибір величини робочої подачі обумовлюється розмірами паза, жорсткістю інструмента і твердістю деревини. При обробці твердих порід деревини подача повинна бути менша, ніж при обробці м'яких.
При обробці на свердлильно-пазувальних верстатах в залежності від типу кінцевих фрез забезпечується точність пазів в межах 14-15 квалітетів. Для отримання більш точних пазів (особливо при обробці деревини твердих порід) рекомендується формувати паз попередньо фрезою діаметром на 1 - 2мм менше потрібної ширини паза; а потім заключно на чистових режимах, приведених в табл. 11.
Закінчивши наладку, оброблюють на верстаті пробні деталі. Отримані деталі повинні відповідати наступним вимогам. Рівномірність ширини паза повинна відповідати 11 - 13 квалітету. Відхилення від паралельності стінок паза базової поверхні деталі допускається не більше 0,15мм на довжині 100м. Шершавість оброблюваної поверхні Rm max повинна бути не більше 200мкм. Після контролю якості пазів усувають несправності і приступають до обробки всієї партії деталей.
Дефекти обробки пазів, причини їх появлення і методи усунення на горизонтально-пазувальних верстатах наведені в табл. 12.
СВЕРДЛИЛЬНІ БАГАТОШПИНДЕЛЬНІ ПРИСАДОЧНІ ВЕРСТАТИ
Свердлильні багатошпиндельні присадочні верстати поділяються на горизонтальні (Св8), вертикальні (Св12) і горизонтально-вертикальні (СГВП-1 і СВГП-1А). В теперішній час базовою моделлю рахується

 
 

Цікаве

Загрузка...