WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

малих швидкостях робочої подачі переміщується не плавно, ривками Відпущені регулюючі гвинти планки стола Відрегулювати затискач регулюючих гвинтів і зафіксувати їх
Принципова пнемо-гідравлічна схема (мал. 15) верстата призначена для забезпечення притискання оброблюваних заготовок, робочої подачі і повернення столів у вихідне положення регулювання швидкості робочої подачі. Робоче середовище пнемо-системи - стиснуте повітря, гідросистеми - масло.
Пневматична система складається із вузла підготовки повітря, чотирьох розподілювачів Р1 - Р4 і чотирьох циліндрів Ц1, Ц2, Ц5 і Ц6. Гідравлічна система включає в скік два циліндри Ц3 і Ц4, два бака Б1 і Б2, два дроселі ДР1 і ДР2 і два зворотних клапани КО1 і КО2.
Мал. 15. Принципіальна пневмогідравлічна схема верстата СВПГ-2
Вузол підготовки повітря складається із вентиля ВН, вологовідділювача ВД, клапана редукційного (регулятора тиску) КР, манометра МН, маслорозпилювача МР і реле тиску РД. Вентиль ВН призначений для підключення верстата до цехової пневматичної магістралі, включається при роботі верстата і виключається при завершенні роботи і при ремонтах. Виділена із стиснутого повітря у вологовідділювачі вода подається в прозорий стакан, з якого по мірі його наповнення зливається через кран. Редукційний клапан КР має регулювальний гвинт, за допомогою якого в пневмосистемі верстата встановлюється тиск 0,5МПа по манометру МН. При підвищенні тиску повітря в магістралі в системі верстату він зберігається на заданому рівні, при падінні тиску повітря в магістралі нижче рівня настройки КР, тиск повітря в системі верстата однаковий із тиском в магістралі. Для змащування внутрішніх порожнин в розподілювачах і пневмоциліндрах встановлюється маслорозподілювач МР з прозорою ємкістю для масла. По мірі розходу масла його періодично добавляють в ємкість маслорозпилювача. Реле тиску РД настроєне на тиск 0,4МПа і забезпечує відключення апаратури при падінні тиску в магістралі, тобто забезпечує блокування приводу з електроприводом. Таким чином забезпечується безпека при роботі з верстатом.
Робоча подача столів і повернення їх у вихідне положення здійснюється за допомогою пневмоциліндрів Ц1 і Ц2, штоки яких жорстко зв'язані зі штоками гідроциліндрів Ц3 і Ц4 відповідно. Гідроциліндри призначені для регулювання швидкості подачі столів і швидкого відводу у вихідне положення. Пневмоциліндри Ц5 і Ц6 слугують для притискання заготовок до столів в процесі робочого і холостого ходів стола.
Пневмогідросистема включається в дію натисканням кнопки "Подача", при цьому включається електромагніт розподілювача Р1. В положенні, показаному на схемі, працює правий стіл. Стиснуте повітря через розподілювачі Р1 і Р2 поступає в порожнини циліндрів Ц2 і Ц6. Притискач Ц6 утримує оброблювану деталь, Циліндр Ц2 здійснює робочу подачу. Повітря зі штокової порожнини циліндра Ц2 витискається в магістраль. Циліндр Ц2 включений по диференціальній схемі. Зі штоком гідроциліндра Ц2 жорстко зв'язаний шток гідроциліндра Ц4. Поршень гідроциліндра Ц4 при подачі стола витісняє масло зі штокової порожнини гідроциліндра Ц4. Витіснене масло проходить через щілину дроселя ДР2, зміненням ширини якої регулюється величина робочої подачі стола. Зворотній клапан КО2 в цьому напрямку масло не пропускає. Для компенсації різниці об'ємів порожнин гідроциліндра Ц4 служить бачок Б2. При натиску упором стола на кулачок розподілювача Р4 останній переключається і повітря через розподілювач Р4 подається до розподілювача Р2 і переключає його (в роботу включається ліва позиція). В результаті цього поршнева порожнина циліндра Ц2 здійснює холостий хід. Масло із поршневої порожнини циліндра Ц4 витісняється в штокову через дросель ДР2 і зворотній клапан КО2. Основний потік масла проходить через КО2, чим забезпечується швидкий відвід стола. Правий стіл повертається у вихідне положення і притискач Ц6 відпускає заготовку.
Одночасно з поверненням правого стола починається аналогічний цикл роботи лівого стола. Різниця в швидкостях робочої подачі і повернення дозволяє провести заміну заготовки.
При натисканні на кнопку "Стоп" електромагніт розподілювача Р1 відключається від сіті і розподілювач і розподілювач займає положення, показане на схемі. При цьому обидва столи розходяться в різні сторони (вихідне положення), так як штокові порожнини циліндрів Ц1 і Ц2 з'єднуються з магістраллю, а поршневі - з атмосферою через розподілювачі Р1 і Р2.
Експлуатація пневмогідравлічної системи верстата. Вологовідділювач і маслорозпилювач встановлюються тільки у вертикальному положенні прозорим стаканом вниз. Перед кожним пуском необхідно перевірити:
наявність масла в маслорозпилювачі;
наявність масла в компенсаційних бачках Б1 і Б2, розміщених на корпусі столів;
чи закритий краник вологовідділювача (ВД);
тиск повітря (не нижче 0,4МПа) на виході редукційного пневмоклапана КР.
Заливка масла в маслорозпилювач проводиться через один із двох різьбових отворів, що закриваються пробками. Перед заливкою необхідно припинити доступ стиснутого повітря в цей апарат.
Заливку масла в пневмогідравлічну систему необхідно проводити наступним чином. На одному зі столів, з якого починають заливку, від'єднати трубку на штуцері від фланця гідроциліндра і підвести поршень гідроциліндра впритул до фланця, від якого від'єднана труба. Знявши кришку із заливочного отвору компенсаційного бачка на столі, залити в нього профільтроване масло до заповнення ним від'єднаної трубки. Під'єднати трубку до фланця циліндра. Від'єднати трубку на другому фланці гідроциліндра і після заповнення її маслом отвір трубки закрити, запобігши доступу в неї атмосферного повітря. Поршень гідроциліндра повільно переміщувати до фланця, відякого була від'єднана труба, доливаючи масло в бачок і слідкуючи за показником його рівня в порожнині циліндра. Під'єднати трубку до фланця циліндра. Перегнати поршень декілька разів із одного крайнього положення в інше. Долити масло в бачок по показнику рівня і закрити кришку, при цьому стіл знаходиться в крайньому задньому положенні. Таким же чином залити масло в циліндр і бачок на іншому столі. Рекомендовані масла: "Індустріальне И-20А" чи "Індустріальне И-30А" по ДСТУ 20799-75. Наявність масла в бачках контролювати через маслопоказник у стінці бачка. Рівень масла в бачку визначається візуально. При роботі верстата необхідно один раз за зміну зливати накопичений у вологовідділювачі для очистки і промивки, по мірі необхідності доливати масло в маслорозпилювач і бачки.
Характерні несправності пневмогідравлічної системи верстата СВПГ-2 і методи їх усунення показані в табл. 10
10. Характеристика несправностей гідросистеми і методи їх усунення
Несправність Імовірна причина Метод усунення
При обертанні регулюючого гвинта редукційного клапана тиск на виході клапана відсутній Закритий кран ВН
Відкритий краник вологовідділювача ВД Відкрити кран ВН
Закрити краник вологовідділювача ВД
Редукційний клапан не забезпечує нормального тиску на виході Зносилась резинова вставка редукційного клапана Замінити резинову вставку редукційного клапана
Маслорозподілювач не забезпечує змазку поверхонь в пневмоциліндрі, що

 
 

Цікаве

Загрузка...