WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

шпинделя до стола, мм 100 80 120 120
Частота обертання шпинделя, хв-1 6000 1000 10000 10000
Частота коливань шпинделя, хв-1 100-250 150-300 150-300 150-300
Число робочих столів, шт. 1 2 2 1
Швидкість подачі стола, м/хв. 0-3 0,7-3 0,1-3 0,1-3
Кут нахилу стола, град - - - ±15
Привід стола гідравлічний пневматичний пневматичний пневматичний
Притискання деталі до стола гідравлічне пневматичне пневматичне пневматичне
Розхід повітря, м3/год - - 2 -
Тиск в пневмогідросистемі, МПа 1,5 - 6 0,4 - 0,63 0,4 - 0,63 0,4 - 0,63
Потужність електродвигуна, кВт:
шпинделя 3,2 1,5 2,2 2,2
гідронасоса 1,7 - - -
Габаритні розміри верстата, мм:
довжина 1475 975 1350 1000
ширина 940 750 1000 1100
висота 1350 1500 1400 1185
Маса верстата, кг 700 650 660 600
Компоновка верстата. Верстат має литу станину 1 (мал. 13,а), на якій змонтований привід, проміжковий вал 4 на важільній підвісці, кривошипно-шатунний механізм, опора шпинделя 7 і блок підготовки повітря із пневмопанеллю. Проміжків вал зі шківом кривошипа 6 являє собою клинопасовий варіатор з перемінною міжцентровою відстанню. Кривошипно-шатунний механізм перетворює обертальний рух варіатора в гойдальний рух опори шпинделя.
Мал. 13. Схема горизонтального свердлильно-пазувального верстата СВПГ-2:
а - загальний вигляд; б - схема базування деталі на столі верстата; в - схема огородження інструмента
Гойдальний рух перетворюється в зворотно-поступальний, близький до прямолінійного руху шпинделя 8, за рахунок установки ?-подібного прямила Чебишева (опора шпинделя). При використанні прямила Чебишева пари ковзання повністю замінені парами кочення, що забезпечує збільшення міжремонтних періодів.
До станини кріпляться два столи: лівий 13 і правий 18. Столи здійснюють рух подачі і повернення від пневмогідравлічного приводу. Заготовка 14 закріплюється на робочій поверхні стола пневматичним притискачем 15, встановленим на рухомій частині стола. Поздовжньою кромкою заготовка повинна бути притиснута до нерухомих упорів 5 (мал. 13,б) стола 6. Торець заготовки впирають в регульований упор 4, закріплений на штанзі 2 гвинтом 3. Дві штанги встановлюють в отвір стола і закріплюють гвинтами 1.
В ніші станини розміщена панель електрообладнання, що включається ввідним автоматом 9 (мал. 13,а) і кнопками пульта управління 16. Обидві ніші станини закриті дверцятами. Огородження шпинделя 17 відкривається при заміні інструмента. Вікна станини, необхідні при збиранні і обслуговуванні верстата, закриті кришками. Для забезпечення безпечної роботи на верстаті передбачено огородження. Воно виконано з 3х частин: закріпленого на станині петлями литого кожуха 1 (мал. 13,в) і двох рухомих щитків 5, що втоплюються в огорожу при обробці деталі і повертаються у вихідне положення пружиною 3. Огородження може повертатися на 900, в робочому положенні фіксується гвинтом, взаємодіючим з кінцевим вимикачем, який блокую включення верстата. Блокування верстата на огородженні виконане таким чином, що доступ до рухомих деталей механізму можливий не раніше, ніж через 6 секунд після зупинки двигуна. Вихідне положення щитка настроюється гвинтом 2. при наладці необхідно слідкувати, щоб щиток повністю закривав інструмент і передня стінка щитка закривала торець інструмента не менше ніж на 5мм. Потік стружки формується щитом 5, вона під дією власної маси падає в стружкоприймач 4 і в цехову ексгаустерну систему. При пазуванні (свердлінні) напрохід необхідні додаткові міри захисту інструменту і пристрою для видалення стружки, наприклад приймач-огородження 6.
Кінематична принципіальна схема (мал. 14). Шпиндель XII із закріпленим на ньому шківом 13 отримує обертальний рух від шківа 3, закріпленого на валу I двигуна сумісно зі шківом 2, через плоский ремінь 21. При гойдальному русі шпинделя XII по лінії А - А міняється міжцентрова відстань між валами I і XII (при максимальній амплітуді приблизно на 2мм). Працездатність пасової передачі в цих умовах забезпечується застосування плоского безкінечного паса 21 з переплетінням, що просвічується. Одночасно зі шківа 2 обертання передається на шків 4 клиновими пасами 20. Шків 4 жорстко закріплений на валу II, з яким зв'язаний підпружинений варіатор ний шків 18. Вал II важелями 5 і 17, шарнірно з'днаних між собою на осі II, з'єднаний з валом IV. Важіль 17 жорстко закріплений на валу IV, який може повертатися на станині.
Зі шківа 18 зубчастим ременем 19 обертання передається на шків 16, шарнірно закріплений на осі V. Зі шківом 16 рухомо зв'язаний повзун 15, несуча вісь VI (кривошип), при цьому можливе регулювання ексцентриситету е за допомогою гвинтової пари 6. На осі VI шарнірно закріплений шатун 7, який також шарнірно зв'язаний через вісь XI зі чотирьох ланцюговим механізмом Чебишева, несучим шпиндель XII.
Механізм Чебишева складається із ланок 12, 11 і 14, шарнірно з'єднаних між собою валами X, IX і зі станиною валами VIII і VII. При зміненні ексцентриситету е міняється кривошипа VI міняється амплітуда коливань шпинделя А - А (довжина паза). При повороті вала IV міняється міжосьова відстань варіатора (відстань між осями валів II і V, за рахунок чого змінюється передаточне число варіатора і, відповідно, частота коливань шпинделя (150 - 300 хв-1).
Мал. 14. Принципова кінематична схема верстата СВПГ-2
Переміщення стола у вертикальній площині здійснюється гвинтовою парою 8 через черв'ячну пару 9 і 10 від маховичка, закріпленого на валу ХIII.
Регулювання механічної частини верстата: при експлуатації верстата, періодично, приблизно 1 раз в 3 місяці, необхідно регулювати основні механізми верстата.
Регулюванню піддаються направляючі типу ластівчин хвіст вертикального і горизонтального переміщення стола. Зазор в направляючих повинен бути не більше 0,04мм і однаковий на обох кінцях направляючих. Регулювання проводять регулювальними гвинтами планки з наступною фіксацією їхконтргайками.
Регулювання осьового зазору в підшипниках опори шпинделя проводять послідовно натискними гвинтами з одночасним випробуванням легкості ходу опори шпинделя від руки покачуванням. Перетиск підшипників не допускається. По закінченню регулювання зазору в підшипнику натискний гвинт потрібно зафіксувати контргайкою.
Характерні несправності механічної частини верстата і методи їх усунення приведені в табл. 9.
9. Характерні несправності і методи їх усунення
Несправність Імовірна причина Метод усунення
Підвищений нагрів підшипників шпинделя Включення в змазці
Зношення підшипників
Перетягнутий привідний ремінь Розібрати шпиндель і замінити змазку
Замінити підшипники
Послабити натяг ременя
Проковзування ременя на шківі шпинделя Слабкий натяг привідного ременя Підтягнути ремінь обертанням рукоятки гвинта натягу плоскопасової і клинопасової передач
Проковзування клинового ременя для варіаторів при великому радіусі розсувного шківа Мала міжосьова відстань варіатора
Слабкий натяг пружини замикання розсувного шківа варіатора Поворотом рукоятки установки числа коливань шпинделя збільшити міжосьову відстань
Обертанням гайки збільшити попередню деформацію пружини
Стіл верстата при

 
 

Цікаве

Загрузка...