WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

заготовки ексцентриковий пневматичний
Габаритні розміри верстата, мм:
довжина 650 955
ширина 1240 1240
висота 1775 1775
Маса верстата, кг 450 520
Мал. 12. Схема наладки вертикального свердлильно-пазувального верстату:
а - установка направляючої лінійки; б - розміщення торцевих упорів; в - установка кондуктора
Є в наявності захисна огорожа ріжучого інструменту. Над головкою розміщений привод. Обертання шпинделя здійснюється від двох швидкісного електродвигуна 4 через клинопасову передачу. Ремінь натягується при переміщенні плити з електродвигуном по направляючим за допомогою гвинта і гайки. Клинопасова передача закрита кожухом. Верстат СВА-2 відрізняється від СВП-2 наявністю пневматичного механізму насування шпинделя і пневмопритискача заготовки в процесі обробки.
Наладки верстатів. Тип і діаметр свердла чи кінцевої фрези вибирають в залежності від типу процесу свердління. Свердла для свердління вздовж волокон неможна застосовувати для вибирання отворів перпендикулярно волокнам. Кут загострення спіральних свердел повинен відповідати напрямку свердління відносно волокон деревини. Діаметр свердла вибирають в залежності від розміру отвору. Діаметр отриманого отвору більше діаметра свердла на 0,2-0,35мм за рахунок розбивки отвору внаслідок биття свердла.
Стіл по висоті переставляють так, щоб при крайньому верхньому положенні шпинделя відстань від вершини свердла до робочої поверхні стола була на 20мм більша висоти оброблюваної деталі. Якщо потрібно свердлити отвір під нахилом до поверхні деталі, стіл повертають на певний кут. Положення стола регулюють маховичком чи рукояткою, а величину переміщення відраховують по шкалі. Упори, обмежуючі хід стола, виставляють в залежності від довжини гнізда. При свердлінні отворів стіл верстата фіксують стопорним пристроєм. Хід гільзи зі шпинделем обмежують упором, який встановлюють по висоті в залежності від глибини отвору чи гнізда. Торцеві упори, що базують заготовку, настроюють в залежності від заданого розміщення отворів.
Розрізняють свердління отворів по розмітці, по упорам та із застосуванням кондукторів (шаблонів).
При свердлінні по попередній розмітці торцеві упори не потрібні. Деталь орієнтують на столі відносно свердла, користуючись мітками. Якщо потрібно просвердлити по розмітці декілька отворів, розміщених на однаковій відстані від кромки деталі, користуються направляючою лінійкою 2 (мал. 12,а). Лінійку закріплюють на столі 1 так, щоб забезпечувалась потрібна відстань а від осі свердла 3 до робочої поверхні лінійки.
При обробці великої партії деталей, якщо потрібно висвердлити декілька отворів однакового діаметру в кожній з них, свердління слід виконувати по упорам (мал. 12,б). Упори 1 у вигляді пружинячих пластин закріплені в пазах направляючої лінійки 2. Відстань l1 і l2 рівні відстані між отворами в деталі. Деталь 3 базується торцем по наступному упору, а непотрібні упори втоплюються в пази лінійки. Кондуктори використовуються для свердління декількох отворів в щитових деталях (мал. 12,в). Розміщення отворів кондуктора відповідає потрібному розміщенню отворів в готовій деталі. В кондукторі 1 є упори 2, два з яких розміщені на поздовжній кромці, один на поперечній. Кондуктор накладають на щит, базуючи по упорах. Щит разом з кондуктором переміщують по столу і суміщають вісь свердла з черговим отвором в кондукторі. Надійно утримуючи деталь, послідовно свердлять всі отвори. Кондуктор оснащений кондукторними втулками 3, що слугують для направлення свердла. Кондукторні втулки гартовані, при зносі їх замінюють новими. Притискач на стійці встановлюють біля отвору, що висвердлюється, чи пазу і надійно закріплюють гвинтом.
Швидкість подачі шпинделя залежить від діаметра, глибини і розміщення отвору, що висвердлюється, по відношенню до волокон деревини і регулюється дроселем.
Після наладки на верстаті свердлять пробні отвори і контролюють їх діаметр та положення калібром чи вимірювальним інструментом.
8. Несправності і погрішності при обробці на вертикальних свердлильно-пазувальних верстатах
Несправність чи погрішність обробки Причина Спосіб усунення
Діаметр отвору не відповідає заданому Діаметр свердла вибрано неправильно
Надмірне биття свердла Замінити свердло
Правильно закріпити свердло, замінити патрон
Овальність отвору Неправильна заточка свердла Замінити свердло
Мохнатість поверхні отвору Неправильна заточка свердла, свердло затупилось Замінити свердло
Глибина отвору не відповідає заданій Неправильно встановлений обмежувач Відрегулювати положення обмежувача
Не перпендикулярність осі отвору базової поверхні деталі Шпиндель не перпендикулярний робочій поверхні стола Відрегулювати положення стола або шпинделя
Часті поломки свердла Велика швидкість подачі Зменшити швидкість подачі
Відхилення осі отвору базової поверхні деталі від перпендикулярності допускається не більше 0,15мм на довжині 100мм.
Несправності і погрішності обробки свердлильно-пазувальних верстатів, причини їх появлення і способи усунення показані в табл. 8.
ГОРИЗОНТАЛЬНІ СВЕРДЛИЛЬНО-ПАЗУВАЛЬНІ ВЕРСТАТИ
Основне призначення верстатів цієї групи - вибирання пазів і гнізд заокругленого перетину. Можна також свердлити отвори, але ця операція розглядається як допоміжна. В деревообробних виробництвах використовують одно- і двохсторонні верстати. Односторонні верстати випускають двох типів з гойдальним (СВПА-2) і зі зворотно-поступальним (СВПГ-3) рухом шпинделя, двохсторонні (СВПГ-1 і СВПГ-2) - зі зворотно-поступальним рухом шпинделя. На теперішній час базовою моделлю являється верстат СВПГ-2.
Принцип роботи верстата СВПГ-2. Верстат СВПГ-2 - двохсторонній, тобто на ньому обробляють заготовки поступово (з чергуванням) на двох столах. На двох столах вибирають пази однакової довжини в заготовках однакової ширини. Глибина паза може бути різною, досягається настройкою на глибину пазування (свердління). Обслуговує верстат одна людина.
Обробка заготовки га одному верстаті проводиться методом фрезерування з одночасними осьовою і радіальною подачами при пазуванні осьовою подачею при свердлінні. Верстат напівавтоматичний зручними установленням і зніманням заготовки. Подача столів починається при натисканні кнопки "Подача - Пуск", подача і повернення почергово обох столів проводиться в автоматичному режимі. При натисканні кнопки "Стоп" чи падінні тиску стиснутого повітря в сіті нижче 0,4Мпа привід верстата відключається і столи повертаються у вихідне положення незалежно від фази обробки встановленої заготовки. Стіл рухається в горизонтальному напрямку при подачі і поверненні і в вертикальному при настройці.
Інструмент здійснює рух обертання при свердлінні, обертання і зворотно-поступальний (гойдальний) в горизонтальній площині при обробці паза. Напрямок гойдального руху шпинделя перпендикулярний осі його обертання.
Технічна характеристика горизонтальних свердлильно-пазувальних верстатів
СВПА-2 СВПГ-1 СВПГ-2 СВПГ-3
Найбільший діаметр свердління, мм 25 16 25 25
Найбільші розміри отвору (паза), мм:
глибина 80 50 80 80
ширина 16 10 16 16
довжина 120 80 125 125
Найбільша відстань від осі

 
 

Цікаве

Загрузка...