WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

з циліндричною передньою поверхнею (мал. 16,в) зміщують відносно торцевої поверхні круга на величину с:
с = D/2 - r(1-cos).
Для заточки торцевих ріжучих кромок кінцеві фрези встановлюють паралельно осі шліфувального круга. Вершини зубів повинні розміщуватись в площині осі фрези. Фрезу повертають в ділильній головці на кут ?н нахилу торцевих ріжучих кромок, і потім головку з фрезою - на величину кута загострення ?т торцевих ріжучих кромок. Шліфувальний круг повинен набігати на ріжучу кромку, розміщену трохи нижче осі круга.
Рекомендується в кінці заточки дати декілька робочих ходів без поперечної подачі (виходжування) до зникнення іскри. Після заточки ріжучі кромки слід заправити надфілем для видалення заусениць.
Мал. 10. Патрони для кріплення свердел і кінцевих фрез:
а - зі стопорним гвинтом; б - трьохкулачковий самоцентруючий; в - цанговий; г - хвостовик свердла для патрона типа а
Після заточки проводять контроль параметрів фрези. Стан поверхонь ріжучих кромок перевіряють шляхом детального огляду. Викришування, забої і сліди припікання на ріжучих кромках не допускаються. Зовнішній діаметр кінцевих фрез вимірюють мікрометром чи штангенциркулем з точністю до 0,05мм. Раціональне і торцеве биття ріжучих кромок перевіряють шляхом встановлення фрези на призмі чи в цанговому патроні ділильної головки, воно не повинно перевищувати 0,05мм. При контролі кутових параметрів у фрез з криволінійним затилком можна обмежитись визначенням тільки переднього кута. Відхилення величини кута від номінального значення не повинне перевищувати ±10. Шершавість заточених поверхонь простіше за все контролювати порівнянням з еталонами, отриманими шліфуванням.
При невідповідності якого-небудь показника інструмента значенню, що вимагається, інструмент повертають в заточну майстерню для усунення дефекту.
Закріплення свердел і кінцевих фрез. Свердла і фрези з циліндричними хвостовиками кріплять на шпинделі верстату патронами, з конічними хвостовиками - встановлюють в конічний отвір шпинделя. Останній тип свердел в деревообробних верстатах застосовують рідко. Різноманітні види патронів показані на мал. 10. Основні вимоги до установки свердел і кінцевих фрез: співвісність інструменту і шпинделя і необхідна надійність закріплення.
В патроні 3 (мал. 10,а) із гальмівним гвинтом 2 допускається установка свердел 1 ц циліндричним хвостовиком одного діаметра. Патрон компактний, що дозволяє зменшити відстань між центрами шпинделів 4 верстата до 32мм. Однак при такому способі не забезпечується точне центрування. Для забезпечення надійності закріплення на хвостовику свердла 1 (мал. 10,г) формують лиску, в яку впирається гальмівний гвинт патрона. В багатошпиндельних свердлильних головках присадочних станків при отриманні глухих отворів однакової глибини для вирівнювання ріжучих кромок декількох свердел в торець хвостовика 1 свердла вкручується регулюючий гвинт 3 із гальмівною гайкою 2. При встановленні такого свердла головку гвинта впирають в шпиндель верстата.
В трьохкулачковому патроні (мал. 10,б), що самоцентрується, можливе закріплення інструментів різного діаметру. При точному виготовленні і малому зносі патрона досягається потрібна точність установки ріжучого інструменту і надійність кріплення. На шпиндель верстату 1 насаджують корпус 2 патрона з втулкою 3 і кільцем 4. За допомогою знімного рифленого ключа 5 повертають втулку 3 і кільце 4 відносно корпуса 2. При обертанні кільця переміщуються розміщені з ним в зачепленні кулачки 7 патрона. Обертаючи за годинниковою стрілкою чи проти ключ, проводять закріплення або відкріплення ріжучого інструменту 6. Цей тип патрона широко використовується в універсальних свердлильних верстатах.
Цанговий патрон (мал. 10,в) виконаний у вигляді втулки 4, в яку вставлена розрізна цанга 3. Гайка 2 при накручуванні натискає на торець цанги і переміщує її вздовж осі шпинделя, заклинюючи конус цанги між втулкою 4 і хвостовиком 1 ріжучого інструмента. Цангові патрони використовують в свердлильно-пазувальних верстатах, при цьому забезпечується висока точність положення кінцевої фрези при надійному її закріпленні.
КОНСТРУКЦІЇ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЯ СВЕРДЛИЛЬНИХ І СВЕРДЛИЛЬНО - ПАЗУВАЛЬНИХ ВЕРСТАТІВ
До цієї групи відносяться горизонтальні і вертикальні свердлильно-пазувальні верстати, свердлильні багатошпиндельні присадочні і верстати для висвердлювання і заробляння сучків.
ВЕРТИКАЛЬНІ СВЕРДЛИЛЬНО-ПАЗУВАЛЬНІ ВЕРСТАТИ
На цих верстатах можна виконувати два види операцій: свердління отворів і обробка пазів із заокругленими краями. Радіус заокруглення паза рівний радіусу кінцевої фрези. Характеризується великою трудоємкістю і малою продуктивністю, тому ці верстати застосовують в одиночному виробництві. Верстати випускаються з ручною (модель СВП-2) і механізованою подачею (СВА-2) інструмента на деталь.
Мал. 11. Схема вертикального свердлильно-пазувального верстата з ручною подачею СВП-2
На мал. 11 показана схема вертикального свердлильно-пазувального верстата з ручною подачею СВП-2. Основою верстата слугую чавунна відливка 14, на якій змонтована колона 1. Всередині основи знаходиться вісь, на якій закріплена педаль 13 подачі шпинделя 7 з патроном 8. Тяга 15 з'єднює важіль педалі з важелем 5 переміщення шпинделя в головці. На тязі знаходиться пружина для повернення шпинделя 7 у вихідне положення. Кронштейн 1 2може рухатись по колоні і повертатись навкруг неї. Приводиться в рух від маховичка 3 через передачу черв'як - шестерня - рейка, фіксується по висоті рукояткою 2 в залежності від висоти заготовки. На кронштейні є салазки, по направляючих яких за допомогою маховичка 11 і пари шестерня - рейка переміщується стіл 10. Стіл із салазками може повертатись в обидві сторони на 900 навкруг горизонтальної осі за допомогою рукоятки через черв'ячну передачу і фіксуватись затискним гвинтом. На столі є упорна лінійка і ексцентриковий притискач 9. На колоні кріпиться шпиндельна головка, являючи собою литий чавунний корпус, в якому розміщені гільза зі шпинделем 7, верхня опора шпинделя, важелі управління і обмежувач ходу шпинделя. В середній частині головки є ніша, в якій змонтована електроапаратура. Ніша закрита дверцятами з пультом управління. Рукоятка 6 пов'язана із віссю важеля 5 і призначена для переміщення шпинделя вниз і гальмування при піднятті рукоятки. Рукоятка при опусканні шпинделя педаллюфіксується шариковим замком.
Технічна характеристика вертикальних свердлильно-пазувальних верстатів
СВП-2 СВА-2
Найбільший діаметр свердління, мм 40 40
Найбільша глибина свердління, мм 100 100
Найбільші розміри паза, мм:
ширина 16 16
довжина 200 200
Хід шпинделя, мм 110 110
Виліт осі шпинделя від колони, мм 400 400
Частота обертання шпинделя, хв-1 6000/3000 6000/3000
Потужність електродвигуна, кВт 2,2/1,7 2,2/1,7
Найбільше переміщення стола, мм:
вертикальне 400 400
горизонтальне 200 200
Найбільший кут повороту стола, град:
навкруг горизонтальної осі 90 90
навкруг вертикальної осі 360 360
Найменший тиск в пневмосистемі, МПа - 0,3
Найбільша швидкість подачі свердла, м/хв - 3,0
Механізм закріплення

 
 

Цікаве

Загрузка...