WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

педалі 26, а в циліндри притискачів 14 - золотником 24. Золотник 24 діє від кулачка 13, закріпленого на столі і регульованого при наладці притискачів рукояткою 20. Золотник повертається у вихідне положення пружиною 21. При подачі масла, що поступає в циліндр 19 під тиском до 10ат, відбувається подача стола 17. Швидкість подачі масла регулюється дросельною щілиною при повороті золотника 23 відповідно до поділок лімба 22. Величина ходу стола регулюється пересувними упорами 15 і 16. В гідросистему включені запобіжник 25 і манометр 11, розрахований на тиск 30кг/см2; останній під час роботи відключається краном 12.
Експлуатація верстата СвПА. Верстат повинен забезпечувати рівномірність ширини обробленого наскрізного паза по всій його довжині (допуск 0,15мм на довжині 100мм). Перевірка проводиться по наскрізному пазу шириною від 12 до 14мм, довжиною 120мм і глибиною 100мм.
Змащування верстата. Солідолом УС-2 змащуються підшипники шатуна редуктора один раз в 3 місяці, підшипника вертикального вала редуктора і гвинт механізму підйому - один раз на зміну, підшипники редуктора, шестерні і рейки механізму пер6міщення стола - один раз в місяць, а індустріальним маслом 30 шестерні редуктора (заливка), підшипники кронштейна, направляючі супорта, направляючі і гвинт механізму підйому 1-2 рази на зміну.
Для гідроприводу застосовується масло індустріальне 30 чи турбінне 22. Кількість масла, що заливається в бак - 24 літри.
Наладка верстата на розмір паза здійснюється:
встановленням стола по висоті за допомогою маховичка з гвинтовим пристроєм;
встановленням ексцентриситету пальця 9 механізму коливання на довжину паза;
встановленням упорного кутника по розміру деталі;
настройкою кінцевих упорів на довжину ходу стола (глибину свердління).
При роботі на верстаті СвПА необхідно:
не включати насос без масла;
не допускати витікання масла;
не застосовувати для очистки бака кінці;
не допускати нагрів масла в гідросистемі вище 400;
підтримувати в гідросистемі нормальний тиск в 10 ат.
Раніше на верстаті СвПА передбачувалось горизонтальне переміщення стола із закріпленою заготовкою на довжину паза, а патрон зі свердлом мав ручне осьове переміщення на глибину паза. По висоті стіл також мав ручне вертикальне переміщення. Верстати нової моделі СвПА мають іншу технологічну схему свердління і вибірки гнізд. На них заготовка, закріплена на столі, здійснює разом зі столом рух на глибину гнізда. Амплітуда коливань інструмента визначає довжину паза. При свердлінні отворів супорт нерухомий.
Верстат СвПА має ряд суттєвих недоліків. Недостатня швидкість різання (3000об/хв.) не забезпечує високої продуктивності. Гідравлічна схема працює незадовільно, результатом чого при підвищенні швидкості осьової подачі (більше 0,5м/хв.) виходить значний перекіс гнізда. До недоліків відноситься також встановлення стола вище нормального на 130см, що погіршує обслуговування верстату.
На малюнку А знаходиться загальний вигляд і органи керування верстатом СвПА. Положення мембранних притискачів фіксується маховичком 11, а установка по висоті здійснюється згідно оброблюваної заготовки маховичком 4 і фіксується гвинтом 9.Потрібний рівень стола відносно осі шпинделя встановлюється по шкалі 14. При настройці верстату стіл рухається на свердло вручну за допомогою штурвала 3, а при роботі верстата гідросистемою в автоматичному режимі, пусковою кнопкою 16. Двигун механізму різання включається кнопкою 1. Блокування двигунів дозволяє першим включати двигун механізму різання, а потім двигун подачі. Швидкість подачі встановлюють обертанням головки золотника керування 5, головку фіксують гвинтом 12. Величина швидкості показана на розграфленому лімбі, закріпленому на золотнику. Педаль 6 служить для переміщення поршня золотника. При натисненні педалі стіл переміщується в зону різання з раніше заданою швидкістю подачі, а при опусканні педалі повертається у вихідне положення з постійною швидкістю.
Для зрівноваження зусилля натискання передбачається вантаж 10. Вантаж вибирається такої маси, щоб зусилля було мінімальним, але педаль самовільно могла б повертатись в початкове положення. Крайнє положення стола визначається упорами 7,8. Число двійних коливань шпинделя не регулюється. Коливання шпинделя включається одночасно із приводом подачі кнопкою 16. При свердлінні супорт фіксується в середньому положенні гайкою 13, при цьому ексцентриситет кривошипа повинен дорівнювати нулю. Кнопка 1 служить не тільки для включення механізму різання, але й для перетворювача частоти струму. Кнопкою 15 включаються одночасно двигуни головного приводу і подачі. Включення електросхеми верстату або відключення від мережі здійснюється пакетним вмикачем 2.
Охорона праці
1. Вимоги техніки безпеки при роботі на свердлильних верстатах
Техніка безпеки - це система організаційних і технічних заходів і засобів, що запобігають дії на працюючих небезпечних виробничих факторів. Будь-яке виробниче обладнання, в тому числі свердлильне і свердлильно-пазувальне, повинне бути безпечним при монтажі, експлуатації і ремонті. Безпечність роботи верстата забезпечується застосуванням раціональної конструкції верстата, застосуванням в конструкції засобів механізації і захисту, утриманням верстату в дієздатному, що задовольняє потреби техніки безпеки, стані на протязі всього строку служби.
Небезпечні виробничі фактори можуть діяти на людину постійно або періодично в визначеному просторі, що називається небезпечною зоною. Знаходячись в цій зоні, робочий повинен бути особливо обережним і суворо дотримуватись правил техніки безпеки.
Роботу по техніці безпеки на підприємстві очолює головний інженер, а в цехах, на ділянках і в змінах цим займаються начальники цехів, ділянок і майстри змін відповідно. Вони ж відповідають і за безпеку праці на робочих місцях і випадки виробничого травматизму. Щоденну практичну роботу по техніці безпеки на підприємстві проводить відділ техніки безпеки.
Правила і норми техніки безпеки ефективні, якщо вони засвоєні і виконуються всім персоналом підприємства. Навчання робочих проводять у вигляді ввідного інструктажу при поступленні на роботу, первинного інструктажу на робочому місці, щоденного інструктажу в процесі роботи, повторного інструктажу, курсового навчання.
Правила техніки безпеки при роботі на свердлильних і свердлильно-пазувальних верстатах
1. Патрони для свердел і кінцевих фрез повинні бути гладкими і мати обтічну форму.
2. Для обробки пазів і гнізд необхідно застосовувати кінцеві фрези.
3. Свердла і кінцеві фрези повинні бути огороджені, причому по мірі заглиблення інструмента в деревину огородження повинне закривати залишену зверху частину інструменту, а по мірі виходу із отвору чи паза - огороджувати весь інструмент.
4. Оброблюваний матеріал повинен бути міцно закріплений за допомогою спеціального притискача.
5. Невеликі деталі рекомендується свердлити на верстатах з механічною або пневматичною подачею.
6. Всі рухомі частини привідного вузла верстату повинні бути огороджені.

 
 

Цікаве

Загрузка...