WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

свердління отворів в місцях, передбачених кресленням. При переналадці зняті блоки закріплюють на плиті відповідно розмірам нової деталі на кресленні. Комбінуючи розміщення блоків, можна свердлити отвори на любій ділянці деталі, як на пласті, так і на кромці щита.
Для блочного методу були розроблені принципіальні схеми конструкції чотирьох- і двохшпиндельних блоків і плити. Плита складається з верхньої і нижньої опор (див. малюнок), з'єднаних стяжками. Доцільно мати плити як для невеликих щитів розміром 600?1200мм, так і для великих - 800?2500мм. В нижній опорі по всій поверхні є отвори з міжцентровою відстанню 64мм і діаметром, що перевищує діаметр шестерні. У верхній опорі знаходяться аналогічні отвори, зміщені відносно отворів нижньої плити на 32мм.
Всі ці отвори служать для кріплення до верхньої плити обойми, в якій на здвоєних радіально-упорних підшипниках обертається проміжкова шестерня. Остання передає зусилля від блока до найближчого блока чи заміняє його, якщо вони розміщені не поруч, при цьому обойма проміжкової шестерні кріпиться до нижньої опори. Чотирьохшпиндельний блок складається із корпуса і кришок. В корпусі розміщені чотири шпинделі і вал, нижня шестерня якого в зачепленні із шестернями шпинделів. Кришки кріпляться до корпусу гвинтами.
Блок центрований в отвори нижньої опори і приєднаний до неї двома гвинтами. Точні положення блока через кожні 900 повороту фіксує штифт. Зверху вала закріплюють шестерню. Січення блока являє собою квадрат зі стороною 62мм, в кутах якого на відстані 32мм знаходяться чотири шпинделі. На кінці шпинделя зроблена різьба для кріплення цангового патрона чи оправки для установки свердла. Всі шпинделі обертаються в одну сторону. Відстань між ближніми шпинделями поруч розміщених блоків складає 32мм. Аналогічний по конструкції і двохшпиндельний блок.
Крутний момент до блоків підводиться через проміжкові шестерні чи безпосередньо від електродвигуна на групу блоків (або через пасову передачу на групу блоків), але при цьому на подовжений вал однієї із проміжкових шестерень кріпиться шків.
Блочний метод, що пропонується, дозволяє виготовляти отвори в любих щитових деталях і одночасно свердлити любу кількість отворів в одній деталі. Слід також відмітити простоту конструкції виконавчого механізму (відсутність свердлильних головок супортів і т.д., що обертаються) і відпавши необхідність при підготовці до обробки нової деталі виготовляти додаткові вузли (кондукторні плити, несучі листи і т.п.). Ще одна важлива перевага блочного методу - простота переналадки для переходу з однієї оброблюваної деталі на другу. При цьому необхідно точної виставки ріжучого інструменту, як в свердлильному верстаті НПО "Узбекпроектмебель" та інших верстатах.
Поруч із позитивними сторонами блочний метод передбачує необхідність кратності міжцентрових розмірів, а також точності при виготовленні плит і шпиндельних блоків. Разом з тим він викликає невиробничий розхід потужності на обертання проміжкових шестерень і шпинделів без свердел. Цей розхід залежить від кількості діючих шпинделів і розміщення блоків.
У висновку можна сказати наступні виводи. У зв'язку із великою потребою підприємств меблевої галузі в різноманітних свердлильно-присадочних верстатах для оброки отворів деталей необхідно сконцентрувати увагу на розробці універсальних свердлильно-присадочних верстатів. Щоб полегшити створення такихверстатів, слід всі розміри центрів отворів, розміщених в одній площині, приймати кратними 32мм. Тому в технічному завданні на проектування меблів потрібно оговорювати кратність міжцентрових відстаней всіх отворів. Розглянутий блочний метод виготовлення отворів можу служити основою для створення універсальних свердлильно-присадочних верстатів.
Свердлильно-присадочний 12-шпиндельний верстат Св12 (мал. 117) відноситься до групи верстатів із розсувними шпинделями і призначений для одночасного свердління до 12 отворів діаметром 10-16мм і глибиною до 65мм на горизонтальних площинах коробок і рамок різноманітних типів виробів. Верстат має змонтовані на рухомих салазках поперечин чотири групи вертикально розміщених свердлильних потужністю кожна 0,41кВт при n=2800об/хв., по три головки в кожній групі. Всі електродвигуни знаходяться в порталі 7, розміщеному над столом 3, на якому укладається оброблюваний виріб. Подача стола із виробом здійснюється за допомогою механізму подачі 1. Шпинделі можна пересувати разом із салазками по порталу, а також зсувати чи розсувати за допомогою зубчастих і рейкових передач 9 і 10.
Мал. 117. Кінематична схема свердлильно-присадочного 12-шпиндельного верстату Св12 із розсувними шпинделями:
1 - елементи механізму підйому і опускання стола; 2 - механізм синхронізації роботи; 3 - стіл; 4 - свердлильний патрон; 5 - шпиндель; 6 - електродвигун; 7 - портал; 8 - електродвигун механізму пересування стола по висоті; 9 - рейка; 10 - зубчасті передачі механізму настройки шпинделів по ширині
Свердлильно-пазувальний верстат СвПА з механічною подачею (мал. 118) обладнаний свердлильним електрифікованим шпинделем (електродвигун 9 і патрон 8), що має коливальний рух (число коливань 150 в хв.) в горизонтальній площині біля вертикальної осі (мал. 118,б), що забезпечує отримання продовгуватого отвору-пазу довжиною до 120мм (глибиною до 100мм). Величина амплітуди коливання свердла регулюється переміщенням кривошипного пальця шатуна 10 по пазу кривошипного диска.
Заготовку 12, притиснуту на столі 5 гідропритискачем 7 до упорного кутника 6, подають гідроприводом на свердло - кінцеву фрезу 11. Затискання виробу здійснюється автоматично на початку руху стола до свердла. Включення гідроподачі відбувається шляхом переключення золотника 3 при натисканні на педаль 1.
Мал. 118. Свердлильно-пазувальний верстат з механічною подачею СвПА:
а - загальний вигляд, б - схема роботи верстата; 1 - педаль включення механізму подачі стола; 2 - маховичок підйому стола; 3 - золотник; 4 - кронштейн; 5 - стіл; 6 - упорний кутник; 7 - гідропритискач; 8 - свердлильний патрон; 9 - електродвигун; 10 - механізм коливання; 11 - кінцева фреза; 12 - виріб; 13 - упор, що регулює глибину паза; 14 - гідроциліндр подачі; 15 - упор, що регулює вихідне положення стола.
На гідрокінематичній схемі (мал. 119), що зображує вихідні положення вузлів верстату перед обробкою деталі, показані електродвигун потужністю 3,2кВт на 6000об/хв. при 100пер/сек. шпинделя 6, електродвигун потужністю 1кВт для приводу гідронасоса і кривошипно-шатунного механізму з пальцем 9, шатуном 10 і зубчастими парами 3-4 і 7-8. Стіл 17 отримує рух від гідронасоса 2, який обертається електродвигуном 5 через зубчасті колеса 3-4.
Мал. 119. Гідрокінематична схема верстата СвПА:
1 - бак; 2 - гідронасос; 3,4 - зубчасті пари; 5 - електродвигун; 6 - шпиндель; 7,8 - зубчасті пари; 9 - палець кривошипно-шатунного механізму; 10 - шатун; 11 - манометр; 12 - кран; 13 - кулачок; 14 - притискачі; 15,16 - пересувні упори; 17 - стіл; 18 -шток; 19 - циліндр; 20 - рукоятка притискачів; 21 - пружина; 22 - лімб; 23 - золотник подачі; 24 - золотник притискачів; 25 - запобіжник; 26 - педаль
Подача масла в циліндр стола регулюється золотником 23 від

 
 

Цікаве

Загрузка...