WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

9 - цанга
Часто в деталях потрібно свердлити отвори з малою міжцентровою відстанню (32 - 40мм). Для цього розроблені спеціальні багатошпиндельні головки (мал. 3), в яких для забезпечення настільки малої міжцентрової відстані підшипники 5 шпинделів розміщуються по ярусах. В таких головках неможливо застосувати стандартні патрони через їх великий зовнішній діаметр, а кріплення свердла в пустотілому шпинделі стопорним гвинтом не забезпечує необхідної точності у взаємному розміщенні отворів, а також дає більші погрішності по діаметру.
Для таких багатошпиндельних головок розроблений спеціальний цанговий патрон із зменшеними зовнішніми розмірами і такої конструкції, що для свердла діаметром від 6 до 8мм необхідно змінити тільки один розмір в цанзі 9.
Всі виготовлені верстати оснащуються такими патронами.
Напівавтоматичний багатошпиндельний присадочний верстат
На комбінаті розроблений і втілений напівавтоматичний багатошпиндельний присадочний верстат на базі універсальних свердлильних супортів із вмонтованими пневматичними циліндрами (див. мал.). Верстат призначений для свердління отворів в кромках і пластях деталей, виготовлених із ламінованої плити і плити, облицьованої натуральним шпоном.
Станина верстата являє собою масивні стійки коробчатого січення, на яких закріплені направляючі траверси. Для переміщення свердлильних супортів і пневматичних притискачів в робоче положення направляючі траверси мають по всій довжин Т-подібні пази.
Свердлильні супорти виконані одно- і багатошпиндельними, що дозволяє в широких межах змінювати кількість робочих свердел і відстань між ними. Синхронність подачі свердлильних головок в робочому режимі регулюється дроселями, встановленими на кожній головці, глибина свердління - обмежувачем ходу на штоках поршня.
Схема півавтоматичного багатошпиндельного присадочного верстата:
1 і 3 - траверси; 2 і 12 - стійки; 4 і 5 - упори; 6 - пневматичний притискач; 7 - мікрогвинт; 8 - кронштейн; 9 - обмежувач ходу; 10 і 11 - свердлильні супорти
Верстат працює наступним чином. Щит укладають на дві горизонтальні опори з базуванням по боковому 4 і заднім 5 упорам. Всі операції на верстаті виконуються автоматично: після включення пневматичних циліндрів притискання деталі відбувається присадка отворів в деталі горизонтальними свердлильними супортами, після повернення їх у вихідне положення - присадка отворів вертикальними свердлильними супортами 11. Останні повертаються у вихідне положення, і деталь звільнюється від притискання. Оброблений щит виймають, закладають і цикл повторюється знову.
За один цикл обробки на верстаті висвердлюються отвори в кромках під шканти і гвинти стяжок і отвори в пластях під заглушки стяжок, петлі, скалки і поличкотримачі.
Технічна характеристика верстата
Розміри оброблюваних деталей, мм:
довжина 450 - 1400
ширина 300 - 600
товщина 16 - 50
Діаметри свердел, мм:
горизонтальних 8; 10,5
вертикальних 32
Кількість свердлильних головок, шт.:
горизонтальних 4
вертикальних 6
Пневматичні циліндри свердлильних головок:
діаметр, мм 100
хід штока, мм 55
кількість 10
Пневматичні циліндри притискача:
діаметр, мм 100
хід поршня, мм 100
кількість 2
Електродвигуни свердлильних головок:
частота обертання, хв.-1 2850
потужність, кВт 1,0
кількість, шт. 10
Габаритні розміри, мм 2000?1400?1000
Універсальний свердлильно-присадочний верстат
До універсального верстата висувають наступні основні вимоги. Повинна бути забезпечена обробка отворів на щитових деталяхмеблів довжиною 250 - 2500мм, шириною 80 - 1200мм. Свердла повинні розміщуватися перпендикулярно до деталі в площині деталі (для обробки отворів в кромках щитів) і забезпечувати обробку всіх чи майже всіх отворів в деталі, як наскрізних, так і глухих. Повинна бути забезпечена зручна виставка свердел на необхідну глибину свердління. Подача свердла на деталь чи деталі на свердло повинна здійснюватися від електро- чи пневмоприводу без застосування ручної праці. Обертання всіх шпинделів повинно бути правим, що виключає застосування свердел із лівою навивкою. Одночасно повинно оброблюватися до 50 отворів. Необхідно, щоб міжцентрова відстань поруч розміщених шпинделів безступінчато регулювалась в межах 80 - 100мм з граничними відхиленнями між центрами любих присадочних отворів ±0,18мм, не говорячи вже про те, що верстат повинен бути простий по конструкції, легко переналагоджуватися.
Схема чотирьохшпиндельного блоку:
1 - стяжка; 2 - верхня опора; 3 - нижня опора; 4, 18 - шестерні; 5, 9, 11, 23 - кільця; 6 - обойма; 7, 17 - підшипники; 8 - проміжна шестерня; 10, 12 - кришки; 12, 13, 14, 16 - гвинти; 15 - верхня кришка; 19 - корпус; 20 - гайка; 22 - вал; 24 - шпиндель; 25, 26 - шпонки; 27 - штифт
При звичайному методі свердління (свердлильна головка - шпиндель - свердло - деревина) через великий зовнішній розмір свердлильних головок міжцентрова відстань у шпинделів сусідніх головок перевищує практично досяжні мінімальні міжцентрові відстані у шпинделів однієї головки. Уникнути цього можна шляхом розміщення головки і шпинделя в різних корпусах (при цьому свердлильну головку точніше буде назвати роздаточною коробкою). Зусилля на шпиндель можуть передавати силові гнучкі вали чи шарнірні (карданні) вали. Конструкцією верстатів передбачено застосування змінних кондукторних плит, на яких кріпляться корпуси шпинделів. Це потребує нових, виконаних з великою точністю, кондукторних плит чи лінійок.
Зараз у вітчизняному і закордонному верстатобудуванні міжцентрові відстані витримуються в 32мм чи кратними цій величині. Тому ряд свердлильних головок нараховує 5; 7 (Електрогорський меблевий комбінат) і навіть 9 шпинделів, розміщених по одній лінії. При загальних малих розмірах і компактності таких головок їх суттєвий недостаток полягає в тому, що поруч розміщені шпинделі обертаються в різні сторони. Необхідність установки на цих головках свердел з правою і лівою навивкою вимагає підвищеної уваги наладчиків і обслуговуючого персоналу. Свердлильні головки з двома-п'ятьма шпинделями, що обертаються в одну сторону, мають більші міжцентрові відстані. Так, у свердлильної головки 39-01 до верстата СВПГ-2 цей показник складає 60мм.
Для економії електроенергії необхідно враховувати розрахункову потужність електроприводу свердлильних головок. Зазвичай для одно-, двошпиндельної головки застосовують електродвигун потужністю 0,6кВт і вище, однак розрахункова потужність для свердління отвору діаметром 10мм зі звичайною подачею рівна 0,15кВт.
На Іванівському меблевому комбінаті в 16-шпиндельному свердлильному верстаті використовуються 16 електродвигунів потужністю 0,6кВт кожен, що в сумі більш ніж у два рази перевищує необхідну норму.
Примінимо до конструкції універсального свердлильно-присадочного верстата пропонований нами блочний (модульний) метод виготовлення отворів в деталях меблів можна використовувати при розмірі між центрами всіх отворів деталі, кратних 32мм.
Основа верстата - плита, по всій поверхні якої можуть бути закріплені шпиндельні блоки. При настройці блоки надійно закріплюють, щоб забезпечити

 
 

Цікаве

Загрузка...