WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

свердел в головці 13
В гідравлічну систему включені запобіжник і манометр. Основні частини гідравлічної системи змонтовані всередині корпусу верстата.
Гідропривід стола включається золотником 9 при натисканні педалі 10. Управління притискачами здійснюється краном 11.
Багатошпиндельний свердлильно-присадочний верстат призначений для свердління отворів в брусках і кромках меблевих щитів.
Модернізація свердлильно-присадочного верстата Св - 12
Модернізований свердлильно-присадочний верстат Св-12 застосовується для висвердлювання отворів під шканти в деталях меблевих виробів. Верстат має розсувні шпинделі.
На типовому свердлильно-присадочному верстаті Св-12 всі свердлильні головки з електродвигунами розміщені над столом, на якому укладається оброблювана деталь. Подача стола із виробом здійснюється за допомогою механізму подачі. Свердління проводиться тільки при русі стола вверх. Оскільки отвори, як правило, висвердлюються з обох сторін щита, свердлильні операції повинні проводитися в два прийоми, між якими необхідна наладка свердлильних головок, що в значній мірі знижує продуктивність верстата. В результаті модернізації здійснена перестановка поперечних салазок із дванадцятьма свердлильними головками і змінений механізм подачі стола. Модернізований свердлильно-присадочний верстат має змонтовані на рухомих салазках поперечин три групи вертикально розміщених електродвигунів над столом і три групи - під столом. Шпинделі можуть бути розміщені в потрібному порядку в межах технічних параметрів верстата, при чому число шпинделів зменшено до двох в кожній групі.
На фундаментній плиті 1 закріплені чотири колони 2, котрі несуть верхній портал 3 з граничними направляючими для трьох поперечин салазок. На кожних верхніх салаках змонтовані дві вертикальні свердлильні головки з електродвигунами.
Нижній портал 8 розміщений під столом. На поздовжніх направляючих додаткового порталу змонтовані три поперечини салазок з двома вертикальними свердлильними головками і електродвигунами.
Стіл 9 переміщується вертикально по направляючих колон. Він отримує поступальний рух від механізму подачі (що складається з рейкових механізмів 11, конічних 12, черв'чних 13 і циліндричних 14 передач, що приводяться від електродвигуна 15), а також ручного механізму 16 для доводки.
Шпинделі 6 з патронами 5 і електродвигунами 7, змонтованими на поперечинах 4, пересуваються над рухомим столом при настройці за допомогою гвинтів 17. Така ж група шпинделів знаходиться і на нижньому порталі, розміщеному під рухомим столом.
Оброблювана деталь до рухомого стола притискається за допомогою гідроциліндрів 10.
При роботі стіл з нейтрального положення піднімається вверх до встановленої межі. В цей час свердлять верхні групи шпинделів, після чого стіл повертається в нейтральне положення і опускається вниз до встановленої нижньої межі. В цей час проводиться свердління нижніми групам шпинделів.
Завдяки такому розміщенню свердлильних головок і модернізованій подачі отвори з обох сторін щита висвердлюються за один прийом.
Технічні дані верстата Св-12
Найбільші розміри оброблюваних деталей, мм:
довжина 2000
ширина 700
висота 20 - 400
Діаметр свердління, мм 10 - 16
Глибина свердління, мм 25
Мінімальна відстань між осями шпинделів, мм:
в поперечному напрямку 130
в поздовжньому 155
Потужність електродвигуна свердлильних головок, кВт 0,41
Потужність електродвигуна механізму подачі, кВт 0,41
Досвід конструювання нестандартного обладнання
У виробничому меблевому об'єднанні "Чернігівмебель" розроблена серія вертикально-свердлильних багатошпиндельних верстатів із використанням уніфікованих вузлів і деталей власного виробництва. Виготовлено і втілено сім таких верстатів. Досвід в експлуатації на протязі кількох років підтвердивїх надійність і відповідність технологічним параметрам.
Всі верстати мають однакове конструктивне рішення і відрізняються тільки масою, габаритними розмірами і кількістю шпинделів як загальною, так і в кожній із багатошпиндельних головок.
На мал. 1 зображений 11-шпиндельний вертикально-свердлильний верстат такої серії.
Мал. 1. Схема 11-шпиндельного вертикально-свердлильного верстата:
1- станина; 2 - пневмоциліндр з гідро- сповільнювачем; 3 - кран управління; 4 - електродвигун; 5 - притискач; 6 - багато-шпиндельна свердлильна головка; 7 - пульт управління; 8 - регульований упор; 9 - направляюча; 10 - робочий стіл; 11 - оброблювана деталь; 12 - обмежувач підйому стола; 13 - підпружинений упор
Зварна станина 1 рамочної конструкції з'днана у верхній частині опорною плитою, на яку встановлюються багатошпиндельні свердлильні головки із фланцевими електродвигунами 4. Робочий і холостий хід стола 10 проводиться пневмоциліндром 2 з гідросповільнювачем. Швидкість робочого ходу регулюється дроселем, встановленим на перепускній трубі гідросповільнювача, і обмежуючою гайкою 12. Для фіксації деталі в заданому положенні передбачені регульовані упори 8, 13, а також притискачі 5. Частини патрона і свердла, що обертаються, закриті пружинним обмежувачем. Стіл від розвороту застерігається направляючими 9.
Основні технічні дані 11-шпиндельного вертикально-свердлильного верстата
Частота обертання шпинделів, хв.-1 2800
Діаметр оброблюваних отворів, мм 6 і 8
Загальна потужність електродвигунів, кВт 1,6
Швидкість робочого ходу (регулюється), м/хв. 20 - 80
Величина робочого ходу (максимальна), мм 75
Габаритні розміри, мм 1450?1500?500
Маса, кг 380
Мал. 2. Схема пневмоциліндра:
1 - плита; 2 - верхня ступиця; 3 - шпилька;
4 - гільза; 5 - поршень; 6, 9 - манжети; 7 -
нижня ступиця; 8 - резинове кільце; 10 -
шток; 11 - поршень; 12 - фланець; 13, 15 -
крани; 14 - дросель; 16 - зворотній клапан;
17 - опорний фланець
Певний інтерес для ряду підприємств, що не мають розвинутих ремонтно-механічних цехів чи ділянок, являє конструкція пневмоциліндра, для виготовлення кого необхідно виконати тільки токарні і слюсарні роботи.
Як правило, при виготовленні пневмо- і гідроциліндрів основною проблемою являється доводка внутрішньої (робочої) поверхні. В запропонованій конструкції в якості циліндра використана без будь-якої обробки гільза тракторного двигуна із внутрішнім діаметром 105мм (мал. 2).
В пневмо- і гідроциліндрі використовується по половині гільзи. Для направлення штока, подачі повітря в робочі порожнини, з'єднання об'ємів гідросповільнювача, а також для зборки циліндра застосовуються ступиці 2, 7, виготовлені із відливків сірого чавуна, і фланець 12. Циліндр складається на стяжних шпильках 3.
Конструкція поршня - традиційна, з резиновими самоущільнюючимися манжетами 6 (тип I, ДСТУ 6678-72). В якості ущільнювачів штока застосовані стандартні резинові манжети 9 (тип II, ДСТУ 6678-72). Швидкість робочого регулюється пропускною здатністю пробкового крана 13, а холостого ходу - краном 15 через зворотній клапан.
Мал. 3. Схема вертикально-свердлильно головки:
1 - електродвигун; 2 - перехідник; 3 - шестерня;
4 - корпус; 5 - шарикопідшипник; 6 - шпиндель;
7 - плита; 8 - затискна гайка;

 
 

Цікаве

Загрузка...