WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

упори для обмеження ходу лівого шпиндельного блоку вправо і правого - вліво, на штоку циліндра переміщення шпиндельних блоків - гвинт з гайкою, за допомогою яких можна відрегулювати хід шпиндельних блоків.
Пробкотримач 8 встановлений так, щоб отвір в ньому, призначений для утримання пробки, був співвісний із віссю шпинделя 2. Для цього шпиндель 2 з раніше встановленим в ньому калібром вручну опускається в отвір пробкотримача. Пружина 20 за допомогою кільця 19 встановлюється таким чином, щоб при ході вниз штанга 1 з пробкотримачем 8 мала можливість притискатися до заготовки 23. Одночасно пружина 20 повинна забезпечувати підняття штанг 9 і 1 і пробкотримача 8 до жорсткого упору 13.
За допомогою регулюючого гвинта 13 встановлюється постійний розмір 38мм між обмежувачем ходу 12 і коронкою 14 шпинделя 10. Гвинт 13 фіксується гайкою 11. В патрон 3 шпинделя 2 висвердлювання і забивки пробки вставляється пробочник 4 на відстані 36мм від пробкотримача 8. При забезпеченні розмірів 38,3 і 36мм виключається небезпека затуплення пробочника 4 об пробкотримач 8, що важливо враховувати при установці пробочника.
Потім, в залежності від товщини пробки, по таблиці 14 вибирається розмір А і відповідна йому втулка 6, яка разом з наконечником 7 вкручується в штовхач шпинделя 2. Різьба на наконечнику ліва. Наконечник необхідно вкручувати в штовхач до упору так, щоб між ними не було зазору.
14. Розмір втулки при встановленні наконечника
Товщина пробки, мм 18 9 6
Розмір А (мал. 32), мм 20 29 32
Розмір втулки 6 (мал. 32), мм - 9 12
Установка стола. На стіл верстата кладуть заготовку 23 (див. мал. 25), а стіл встановлюється таким чином, щоб між заготовкою в закріпленому стані і пробкотримачем 8 була відстань 4мм. Потім стіл стопориться важелем. Рейка 17, з якої вирізається пробка, повинна мати чисто відшліфовані поверхні і бути на 2мм ширшою від пробки, що вирізається. Товщина рейки вибирається рівною глибині пороку, що висвердлюється, на яку налаштований верстат, з допуском в межах ±0,3мм. Довжина рейки не більше 1м.
Регулювання механізму подачі рейки. Регулюючими гвинтами 16 необхідно притиснути рейку 17 до торців коробочки 15 механізму регулювання подачі рейки. Рейка повинна лежати в ньому таким чином, щоб пробки вирізались без лисок, тобто вісь шпинделя 2 висвердлювання і забивки пробки повинна знаходитись посередині рейки 17 по її ширині. Це досягається за рахунок правильного положення механізму регулювання подачі рейки відносно пробкотримача 8, в пазах якого цей механізм кріпиться гвинтами 18.
В залежності від діаметру пробки регулюється подача рейки шляхом переміщення механізму регулювання подачі рейки вздовж пробкотримача. Для цього відпускаються гвинти 18 і механізм 15 регулювання подачі рейки зміщується в пазах до упора вправо (при діаметрі пробки 25мм) або вліво (при діаметрі пробки 35мм). Потім гвинти 18 затягуються. В першому випадку величина подачі рейки дорівнює 27мм, в другому - 37мм.
Закінчивши наладку, проводять пробну заробку сучків. Пробка у висвердленому отворі повинна бути посаджена концентрично із рівномірним зазором 0,1мм між пробкою і висвердленим отвором. Зазор визначається як різниця діаметрів пробки і отвору, виміряних до забивки пробки.
Характерні неполадки в роботі верстату, вірогідна причина їх появи і методи усунення наведені в табл. 15.
15. Характерні несправності верстата СВСА - 3 іметоди їх усунення
Несправність чи порушення Імовірна причина Метод усунення
Глибина свердління недостатня, менша глибини сучка Малий тиск в напірній магістралі Клапан тиску настроїти на більший тиск
Глибина свердління більша глибини сучка Оброблюваний виріб не знаходився під додатковим притискачем навкруг свердла Слідкувати за положенням додаткового притискача
Непорізані волокна деревини навкруг отвору, що висвердлюється Затуплення підрізаючої кромки свердла. Ріжуча кромка свердла розміщена нижче підрізаючої Свердло замінити чи заточити його підрізаючу кромку. Ріжуча кромка свердла повинна бути вище підрізаючої на 0,8…1мм
Пробка з планкивисвердлена не повністю Затупився пробочник
Ріжуча кромка пробочника нижче підрізаючої
Пробочник знаходиться високо над пробкотримачем Заточити пробочник
Ріжуча кромка пробочника повинна бути вище підрізаючої на 0,8…1мм
Пробочник необхідно виставити так, щоби при доторканні коронки шпинделя з обмежувачем пробочник не доторкався пробкотримача, зазор - 1мм
Пробка не утримується наконечником Пробкотримач розміщений відносно наконечника низько
Тріснула пружина механізму запирання Регулюючим гвинтом підняти штангу з пробкотримачем на відстань 38мм між обмежувачем ходу шпинделя і коронкою
Замінити пружину
Пробка не забивається в отвір Пробка не утримується наконечником
Пробочник захоплює пробку і піднімається з нею перед забивкою Заточити пробочник
Замінити планку, якщо вона зі смолистої деревини. Прочистити наконечник
Волокна пробки непаралельні волокнам деревини виробу Пробка не утримується наконечником
Затупились підрізаючі кромки пробочника, пробка вирізається не повністю Див. вище
Заточити пробочник
Подача планки проходить не систематично Планка заклинюється внаслідок нерівностей планки чи несправності її форми Замінити планку
Припинилась подача клею Вихідний отвір форсунки забито
Клей густий і не проходить у форсунку Зняти клейове пристосування і, висунувши шток, різко вдарити дерев'яною частиною молотка по штоку
Якщо подачі клею не буде після кількох ударів по штоку, вилити клей, промити гарячою водою бачок для клею і форсунку, залити новий клей потрібної консистенції
Багатошпиндельний свердлильно-присадочний верстат
Верстат являє собою модифікацію горизонтального свердлильно-пазувального верстата СвПА з механічною подачею.
У горизонтального свердлильно-пазувального верстата були демонтовані супорт з двигуном, що гойдаються в боковому напрямку, кривошипно-шатунний механізм і черв'ячний редуктор.
Був використаний і корпус верстата СвПА з гідравлічною системою і всіма іншими агрегатами.
До корпусу 1 болтами кріпиться монтажна плита 2, на якій змонтовані основні вузли свердлильно-присадочного верстата.
Свердлильна головка 3 прикріплена до монтажної плити в передній частині верстата. Паралельно головці до корпусу верстата приварені направляючі 4 для електродвигуна 5 свердлильної головки.
Стіл 6 оснащений двома гідравлічними пружинами 7 для закріплення оброблюваної деталі. Притискачі вступають в дію, коли стіл з деталлю починає насуватись на свердлильну головку. Висота установки стола регулюється гвинтом при допомозі маховичка 8.
Стіл отримує рух від гідронасоса, що в свою чергу приводиться в обертальний рух електродвигуном через зубчасті колеса. Хід стола регулюється пересувними упорами.
Технічна характеристика верстата
Найбільший діаметр свердління, мм 20
Глибина свердління, мм 50
Швидкість насування стола, м/хв. 0,5 - 0,15
Потужність електродвигуна приводу насоса, кВт 1,7
Число обертів в хвилину 950
Потужність електродвигуна свердлильної головки, кВт 4,5
Число обертів в хвилину 2800
Кількість

 
 

Цікаве

Загрузка...