WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

висвердлювання і забивки пробки у верхнє початкове положення.
Подача рейки 4 (мал. 22,в) для отримання наступної пробки відбувається голкою 2, що закріплена на поперечині верстату і вільно повертається по годинниковій стрілці на осі 1. Голка, попадаючи в паз коробочки 3 механізму регулювання подачі рейки, що переміщується разом зі шпиндельним блоком, врізається в рейку, не даючи їй вернутися разом з блоком в початкове положення. Відбувається подача рейки на величину А для наступного циклу. Величина А встановлюється шляхом зміщення коробочки 3. При переміщенні шпиндельного блоку в позицію забивки пробки голка ковзає по рейці і не заважає її руху.
Робота клейового механізму показана на мал. 22,г. В початковому положенні I шпиндельного блоку важіль 2 припіднімає поршень 6 вверх і клей з бачка 5 заповнює порожнину над форсункою 7. При цьому також піднімається шток 3 і стискає пружину 4. Це положення механізмів фіксується защіпкою 9. При переміщенні шпиндельного блоку форсунка 7 проходить над висвердленим отвором (положення II). В цей момент защіпка 9 насувається на упор 11, що кріпиться на поперечині верстату, і звільняє важіль 2. Під дією пружини 4 шток 3 діє на поршень 6. Поршень, різко опускаючись під дією пружини 4, вприскує через форсунку 7 клей у висвердлений отвір. Під дією пружини 8 форсунка закривається.
При поверненні шпиндельного блоку в початкове положення I із положення III важіль 2, рухаючись по скосу 1, закріпленому на станині, повертається в початкове положення і фіксується защіпкою 9 за допомогою пружини 10. при цьому піднімається вверх поршень 6 і клей із бачка поступає до форсунки 7.
Мал. 23. Принципова гідравлічна схема верстата СВСА-3
Гідравлічна принципова схема (мал. 23). Насос пластинчатий Н призначений для подачі масла в гідросистему верстата. Тонка очистка масла здійснюється фільтром Ф, тонкість фільтрації - 25мкм.
Запобіжний клапан КП забезпечує стабільність циклу в системі і налаштовується на тиск 1,8 - 2,0МПа. Манометр МН призначений для періодичного виміру тиску в гідросистемі, він вмикається розподілювачем Р5 з кнопковим керуванням. Реле тиску РД забезпечує вимкнення електроапаратури при падінні тиску.
Реверсний гідророзподілювач Р2 трьохпозиційний з електроуправлінням, призначений для керування циліндром Ц1 затискача виробу столом, при середньому положенні забезпечує розвантаження гідросистеми. Гідророзподілювач Р1, Р3 і Р4 призначені для керування циліндром Ц2 механізму переміщення блоків; циліндру Ц3 механізму переміщення шпинделів лівого блоку; циліндру Ц4 механізму переміщення шпинделів правого блоку.
Дроселі ДР5 і ДР6 зі зворотними клапанами КО5 і КО6 призначені для регулювання швидкості робочого ходу шпинделів при висвердлюванні сучка і пробки.
Гідрозамки КОУ1 і КОУ2 призначені для пропускання масла з циліндрів Ц3 і Ц4, обминаючи дроселі (прискорена забивка пробки у висвердлений отвір).
Дроселі ДР1, ДР2 і ДР3, ДР4 призначені для регулювання швидкості переміщення шпиндельних блоків в обох напрямках і переміщення стола на затискання і відтискання виробу.
Початкове положення. Кнопкою вмикається електродвигун М і відповідно насос Н. Масло з насоса через фільтр Ф поступає:
через розподілювач Р3 і дросель ДР5 зі зворотнім клапаном у верхню порожнину циліндра Ц3;
через розподілювач Р4 і дросель ДР6 зі зворотнім клапаном КО6 у верхню порожнину циліндра Ц4;
через розподілювач Р1 і дросель ДР1 зі зворотнім клапаном КО1 в ліву порожнину циліндра Ц2;
через розподілювач Р2 в двох напрямках: через дросель ДР3 зі зворотнім клапаном КО3 у верхню порожнину циліндра Ц1 і в стічну магістраль в бак Б, що призводить до розвантаження гідросистеми.
В початковому положенні шпиндельний блок правий знаходиться в крайньому правому положенні, лівий шпиндельний блок - в крайньому лівому положенні. Важелі механізму опускання шпинделів знаходяться в початковому верхньому положенні.
Робочий цикл. При натисканні на педаль лівого шпиндельного блоку вмикається розподілювач Р2 (включається електромагніт Е3) і масло під тиском поступає в нижню порожнину циліндра Ц1. Відбувається затискання виробу і ввімкнення електромагнітної муфти лівого шпиндельного блоку. Коли тиск масла досягне заданого значення, реле тиску РД вмикаєрозподілювач Р3 (вмикається електромагніт Е4), масло під тиском поступає в нижню порожнину циліндра Ц3, з верхньої порожнини через ДР5 зливається в бак. Шток циліндру Ц3 піднімається через важіль механізму опускання шпинделів, діє на шпинделі і вони опускаються, здійснюючи робочий хід. Відбувається висвердлювання сучка і пробки.
По закінченню висвердлювання кінцевим вимикачем ВК6 відключається розподілювач Р3, подається команда електромагніту на роз фіксацію третього блоку. Шпинделі повертаються в початкове верхнє положення. Вмикається кінцевий вимикач ВК5, який виключає електромагніту муфту обертанням шпинделів і вмикає розподілювач Р1 (електромагніт Е1), і циліндр Ц2 переміщує шпиндельний блок на позицію забивки пробки. При цьому масло під тиском поступає в гідро замок КОУ1 і відкриває його.
В кінці ходу вверх шпиндель натискає на кінцевий вимикач ВК3, вмикається розподілювач Р3. Відбувається забивка пробки із прискореним ходом, так як масло вільно переливається в бак з верхньої порожнини циліндра Ц3 через гідрозамок КОУ1. В кінці ходу вниз шпиндель натискає на кінцевий вимикач ВК6, вмикається розподілювач Р3 (відключається електромагніт Е4). Відбувається повернення шпинделя забивки пробки у верхнє положення, закривається гідро замок КОУ1, одночасно вимикаються розподілювачі Р1 і Р2, при переключенні яких циліндром Ц2 повертається лівий шпиндельний блок в початкове положення і циліндром Ц1 відпускається заготовка.
Шпиндельний блок при поверненні в початкове положення натискає на кінцевий вимикач ВК1 і шпиндельний блок фіксується електромагнітом. При переключенні розподілювача Р2 (електромагніти Е2 і Е3 вимкнені), він встановлюється в нульове положення, яке забезпечує розвантаження гідросистеми. Цикл завершено. Аналогічно відбувається робочий цикл правого шпиндельного блоку при натисканні на відповідну педаль. В цьому циклі в роботі беруть участь циліндр Ц4, розподілювач Р4, дроселі ДР6, гідрозамок КОУ2 замість Ц3, Р3, ДР5 і КОУ1.
Налагодження верстата. Установка важеля натискного механізму. Важіль 3 (мал. 24) натискного механізму повинен знаходитись в початковому положенні на 3мм вище коронки 4 свердлильного шпинделя 5. положення важеля 3 відносно шпинделів регулюється за допомогою сережки 2 і фіксується гайкою 1.
Мал. 24. Установка важеля натискного механізму верстата СВСА-3
Установка свердла 22 (мал. 25). Відстань В між свердлом 22 і заготовкою 23 в закріпленому стані залежить від товщини пробки і складає 36; 33 і 24мм при товщині пробки 6; 9 і 18мм відповідно. Свердло закріплюється гайкою 21 цангового патрона.
Мал. 25. Розміщення механізмів верстата СВСА-3 при наладці
Установка пробкотримача і наконечника. Спочатку перевіряють, чи співпадає відстань між шпинделями 10 і 2 і величиною ходу шпиндельного блоку, так як при недотриманні цієї умови пробку в отвір забити неможливо. На станині є два регульованих

 
 

Цікаве

Загрузка...