WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

служить для забивки пробки. На нижньому кінці шпинделя є посадочний отвір, в якому за допомогою розрізної цанги і гайки затискається пробочник відповідного діаметру.
Механізми регулювання подачі рейки 4 і 14 являють собою зварені коробочки з пазами, кріпляться до пробкотримачів 3 і 15. По коробочкам подаються рейки для пробки. В паз коробочки подається голка, що подає рейку, механізму подачі рейки.
Пробкотримачі 3 і 15 служать для транспортування пробок на позицію забивки. Кожен пробкотримач закріплений на двох жорстко зв'язаних між собою штангах, що переміщуються в корпусі шпиндельних блоків. До штанг кріпиться огородження свердла і дашок, що забезпечує найбільш повне видалення стружки і пилюки зі свердлильного отвору.
Клейове пристосування 5 складається з бачка для клею і форсунки, через яку вприскується клей у висвердлений отвір, поршень форсунки приводиться в дію важелем вмикання клейового пристосування.
Увімкнення електродвигуна верстату здійснюється кнопками пульту керування 13. Лівий шпиндельний блок вмикається в робочий цикл натисканням на педаль 1, правий - на педаль 18.
Робота верстату СВСА-3 відбувається наступним чином (мал. 21). На стіл 2 кладуть заготовку 1 так, щоб сучок, який потрібно висвердлити, знаходився під свердлом 4. Напрямок волокон заготовки при цьому повинен співпадати з напрямком волокон рейки 17, з якої буде сформована пробка 25. Натиском на відповідну педаль вмикають той шпиндельний блок, під яким розміщена заготовка. На малюнку показана робота правого шпиндельного блоку 6. Технологічний процес заробки сучків складається з ряду операцій. Для ілюстрації їх на малюнку показана послідовність характерних положень механізмів верстату технологічного процесу, а також положення заготовки, рейки, з якої виготовляється пробки, і пробки.
Мал. 21. Схема роботи верстата СВСА-3:
а - вихідне положення механізмів верстата; б - нижнє положення шпинделів; в - свердлильний шпиндель у верхньому положенні, шпиндель висвердлювання і забивки пробки в проміжному положенні; г - шпиндельний блок в позиції забивки пробки; д - пробка забита
У початковому положенні (мал. 21,а) правий шпиндельний блок 6 знаходиться в крайньому правому положенні. Між заготовкою 1 і упором 3 є зазор. Гільза 5 свердлильного шпинделя і гільза 10 шпинделя висвердлювання і забивки пробки находиться у верхньому положенні під дією пружин 13 і 22. Важіль 7 механізму опускання шпинделів знаходиться у верхньому положенні над шпинделем 5. Штовхач 9 під дією пружини 11, що впирається в шайбу 12, опущений і його наконечник 16 виступає з пробочника 15. Між наконечником і рейкою 17 є зазор. Рейку 17 установлюють в механізм подачі 18, що закріплений на пробкотримачі 19. Пробкотримач під дією штанг 20 і пружини 24 припіднятий, так як важіль 23, закріплений на гільзі 10, знаходиться у верхньому положенні.
При натисканні на педаль відбувається ввімкнення верстату в автоматичний режим. При цьому одночасно приводиться в обертання ріжучі інструменти: свердло 4 і пробочник 15, заготовка 1 притискається до упору 3 за рахунок підйому стола 2, важіль 7 рухається вниз.
Свердлильний шпиндель опускається на заготовку і висвердлює отвір. Одночасно важелем 8 починає опускатися шпиндель висвердлювання і забивки пробки 10. При русі його наконечник 16 впирається в рейку 17, зупиняється і находиться в цьому положенні, доки формується пробка 25. Наконечник своїми торцевими виступами перешкоджає розвороту пробки відносно рейки, виштовхує пробку з пробочника і вставляє її в отвір пробкотримача 19 за допомогою пружини 11. В кінці руху шпинделів вниз упор 23 натискає на штанги 20 і опускає пробкотримач вниз, доки той не доторкнеться до заготовки, забезпечуючи їй додаткове притискання в момент закінчення висвердлювання отвору в заготовці. Замикач 14 займає робоче положення, переміщуючись вправо. Положення механізмів верстату в нижньому положенні шпинделів показано на малюнку 21,б.
При русі важеля 7 вверх шпинделі 5 і 10, пробкотримач 19 за рахунок пружин 13, 22 і 24 відповідно також рухається вверх. Шпиндель 5 повертається у своє початкове верхнє положення, в цей момент зупиняється обертання ріжучих інструментів і в такому стані вони будуть находитись до початку наступного циклу. Шпиндель 10 зупиниться в проміжковому положенні завдяки замикачу 14. Замикач являє собою важіль, установлений на осі. Таке положення забезпечує контакт торця штовхача 16 з пробкою 25. Положення механізмів верстату в цей часпоказано на мал. 21,в.
Наступний етап - переміщення шпиндельного блоку 6 вліво на позицію забивки пробки. При цьому русі, коли форсунка 21 клейового приспосіблення знаходиться над висвердленим отвором, відбувається вприскування в нього клею. Робота клейового апарату розглядається нижче. В положенні, показаному на мал. 21,г, шпиндель висвердлювання і забивки пробки займе положення над висвердленим отвором і проти важеля 7.
Мал. 22. Схема кінематична принципіальна верстата СВСА-3:
а - привід шпинделів; б - запирання шпинделя висвердлювання і забивки пробки; в - подача планки; г - вприскування клею
При повторному опусканні важеля 7 штовхач 9 рухається вниз і наконечником 16 пробка 25 із пробкотримача 19 буде забита в отвір заготовки (мал. 21,д). При опусканні штовхача гільзи 10 вниз замикач 14 перемістися вліво і не буде заважати поверненню гільзи 10 в крайнє верхнє положення. Після повернення важеля 7 вверх, а разом з ним і гільзи 10, шпиндельний блок починає переміщуватись вправо на початкову позицію. При цьому русі клейовий апарат буде підготовлений до нового циклу, а також відбудеться подача рейки 17 вліво відносно шпиндельного блоку, і вона займе положення, показане на мал. 21,а. Цикл закінчується опусканням стола.
Кінематична принципова схема (мал. 22) відбиває наступний рух у верстаті: обертання шпинделів шпиндельних блоків; запирання шпинделя висвердлювання і забивки пробки в проміжковому положенні; подачу рейки для виготовлення наступної пробки; вприскування клею у висвердлений отвір.
На одному кінці вала електродвигуна 12 (мал. 22,а) встановлена еластична муфта, через яку передається обертання насосу Н, а на другому - шків 10 клинопасової передачі 11 приводу шпинделів правого шпиндельного блоку і клинопасової передачі 9 - лівого. Зі шківа через електромагнітну муфту 7 і зубчасту передачу (зубчасті колеса 3 і 5) обертання передається на подовжені зубчасті колеса 1 і 6, які жорстко закріплені відповідно на свердлильному шпинделі 2 і шпинделі для висвердлювання і забивки пробки 4. Завдяки наявності електромагнітних муфт 7 можливе при постійно включеному електродвигуну 12 вмикати в роботу тільки один з блоків. При цьому шпинделі блоку обертаються не на протязі цілого циклу, а тільки в період обробки отворів і формування пробки. В початковому положенні шпиндельного блоку 1 (I положення на мал. 22,б) замикач 4 пружиною 3 притискається до гільзи 5 шпинделя висвердлювання і забивки пробки. Процес замикання показаний на мал. 28 (поз. 14). В положенні II, коли шпиндельний блок знаходиться в позиції забивки пробки, важіль 4 насувається на упор 2 і пружиною 1 повертається в положення, що не заважає поверненню гільзи 5 шпинделя

 
 

Цікаве

Загрузка...