WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

підналадку агрегатів. Точність розміщення отворів по ширині щита забезпечується точним розміщенням шпинделів по довжині свердлильної насадки. Так як установка свердлильних насадок по довжині щита контролюється візуально за допомогою візира, то точність розміщення свердел буде в межах 0,5 - 0,6мм. Для більш точної установки насадок необхідно застосовувати спеціальні шаблони для свердління кожного щита. Контроль установки по шаблону може проводитись за допомогою оправок, насаджених на робочі шпинделі.
Пробне свердління в автоматичному режимі і контроль якості. Перед автоматичною роботою необхідно, щоб всі агрегати були у вихідному положенні. Ставлять перемикач режимів на пульті управління в потрібний режим, натискають на кнопку "Пуск" і проводять свердління 1 - 2 щитів. Перевіряють якість свердління і, якщо вона задовільна, починають обробку всієї партії щитів.
Регулювання. Регулювання верстата проводиться на заводі-виробнику, але в процесі роботи може виникнути необхідність в регулюванні тиску повітря в пневмосіті, швидкості подачі горизонтальних і вертикальних насадок і натягу клинових ременів конвеєра.
Регулювання тиску повітря в пневмосіті проводиться обертанням маховичка регулятора тиску, розміщеного в лівій тумбі станини. На манометрі встановлюється тиск 0,5МПа.
Швидкість подачі вертикальних насадок відрегульована на заводі-виробнику в межах 2м/хв. для збільшення швидкості необхідно викручувати гвинт дроселя. Дросель розміщений під поперечною вертикальною головкою на планці, що з'єднює штоки циліндрів подачі. Швидкість подачі горизонтальних насадок регулюється дроселями, розміщеними на панелі підключення головок до загальної пневмокомунікації верстата.
При ослабленні натягу клинових ременів конвеєра слід підтягнути гвинти натягу ременів.
Характерні несправності верстата СГВП-1А і методи їх усунення наведені в табл. 13.
13. Характерні несправності СГВП - 1А та методи їх усунення
Несправність Імовірні причини Метод усунення
Підвищений нагрів підшипників шпинделів насадок Включення в змазці
Зношення підшипників Розібрати шпиндель і замінити змазку
Замінити підшипники
Проковзування клинового ременя на приводі конвеєра Слабкий натяг ременя Провести натяг ременя
Верстати для висвердлювання і заробляння сучків
В деревообробних виробництвах застосовують верстати для висвердлювання і заробляння сучків трьох моделей: з механічним приводом всіх робочих рухів і одним шпиндельним блоком (СВСА) з гідравлічним приводом основної частини механізмів і одним шпиндельним блоком (СВСА-2) і з гідравлічним приводом і двома шпиндельними блоками (СВСА-3). Остання модель являється більш досконалою.
Верстат для висвердлювання і заробляння сучків моделі СВСА-3 призначений для висвердлювання сучків і інших пороків деревини в дошках і брусах з наступним зароблянням отворів пробками на клею. Заробляння пороків деревини можлива у виробах товщиною не менше 8мм на глибину 6, 9 і 18мм.
Лівий шпиндельний блок верстата налаштований на висвердлювання сучків і забивку пробок діаметром 25мм, а правий - діаметром 35мм. При натисканні на відповідну педаль включається в роботу лівий і правий шпиндельний блок. При цьому операції на верстаті відбуваються в наступній послідовності: одночасне висвердлювання сучка і пробки, установки пробки в пробкотримач, переміщення шпиндельного блоку на позицію забивки пробки і вприскування клею у висвердлений отвір, забивка пробки у висвердлений отвір, повернення шпиндельного блоку в початкове положення і подача планки для вирізання наступної пробки.
Технічна характеристика верстатів для висвердлювання та заробляння сучків
СВСА СВСА - 2 СВСА - 3
Діаметр висвердлюваного отвору, мм 25 або 35 25 або 35 25 і 35
Найбільша глибина свердління, мм 20 18 18
Товщина оброблюваного матеріалу, мм 8 - 150 8 - 150 8 - 150
Виліт шпинделя, мм 850 600 600
Число шпиндельних блоків, шт. 1 1 2
Розміри стола, мм 1100?1100 800?600 600?600
Хід шпинделя, мм 85 45 45
Частота обертання шпинделів, хв-1 2680 2860 2860
Час одного циклу, с 4,85 3,8 3,2
Потужність електродвигуна, кВт 2,2 2,2 2,2
Тиск в гідросистемі, МПа - 2,5 6,3
Габарити верстата, мм:
довжина 1940 800 975
ширина 1200 1490 1455
висота 1700 1650 1650
Маса верстата, кг 1100 1050 1020
Мал. 20. Верстат для висвердлювання і заробки сучків СВСА-3
Компоновка верстата (мал. 20). Усі складові частини верстата змонтовані на станині.
Станина верстата складається з двох частин: нижньої (основи) 19 і верхньої (поперечини) 20. В нижній частині станини є порожнина, яка являється резервуаром длямасла, а також ніші для розміщення електроапаратури керування верстатом. Поперечина має направляючі для переміщення по ним шпиндельних блоків 6 і 12. Обидві частини станини з'єднані між собою проміжноою плитою, на якій на підмоторній плиті установлений електродвигун.
На поперечині збоку розміщена гідропанель, кришка якої зблокована з електродвигуном, тобто при відкритій кришці гідропанелі двигун не вмикається. До нижньої частини поперечини кріпиться механізм подачі планки для вирізання пробок, упор 16 для притискання виробу, пристрій 22 для видалення стружки і пилюки, пилоприймач, що під'єднується до ексгаустерної установки.
Стіл 21 верстата виконаний із чавуна. Підйом стола для настройку на відповідну товщину виробу відбувається за допомогою маховичка 17 через гвинтову і рейкову передачі і фіксується рукояткою 2. Стіл має гідравлічний циліндр, що притискає виріб до упору 16, що закріплений на поперечині верстата. По закінченні циклу стіл опускається і виріб звільнюється від затискача.
Шпиндельні блоки - лівий 6 і правий 12 - призначені для встановлення шпинделів: свердлильних 9 і 10 та для висвердлювання і забивання пробки 7 і 11. В шпиндельних блоках міститься електромагнітна муфта для вмикання, а також шестерні і шківи для передачі обертання шпинделям. Там же розміщені механізми запирання шпинделів, висвердлювання і забивання пробки. Рух шпиндельного блоку на позицію забивки пробки і повернення в початкове положення відбувається за допомогою гідроциліндра.
Механізм переміщення шпиндельних блоків являє собою циліндр, корпус якого закріплений на лівому шпиндельному блоці 6. Шток циліндра кронштейном зв'язаний з правим шпиндельним блоком 12. Обидва шпиндельні блоки зафіксовані фіксаторами, установленими на поперечині верстата. Керування фіксаторами відбувається за допомогою електромагнітів. При розфіксуванні одного із шпиндельних блоків і подачі тиску в циліндр відбувається переміщення відповідного шпиндельного блоку. Над кожним блоком розміщено важіль 8 механізму опускання шпинделів для свердління отворів і пробки і забивки пробки.
Шпинделі свердлильні 9 і 10 на шарикових підшипниках змонтовані в гільзах. В нижньому кінці шпинделя розміщено розміщений посадочний отвір, в якому за допомогою цанги і гайки затискається свердло відповідного діаметру.
Шпинделі висвердлювання і забивки пробки 7 і 11 трубчатого січення також на шарикових підшипниках змонтовані в гільзах. В середині шпинделя проходить підпружинений товкач з наконечником, який

 
 

Цікаве

Загрузка...