WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

довжині щита; установка столиків 12; установка правої горизонтальної головки 9; установка гілок конвеєра 1; установка задніх упорів 5; установка бокових доставщиків 8; установка фронтальних доставщиків 2; установка притискачів 11 по ширині щита; установка додаткових насадок 7; установка горизонтальних свердлильних насадок 4 і 9 по висоті і на глибину свердління в торець і пласти щита; установка свердел.
Мал. 19. Схема наладки свердлильного багатошпиндельного горизонтально-вертикального верстата СГВП-1А
Після налагодження верстата проводять пробне свердління в налагоджувальному режимі, контроль якості і підналадку, пробне свердління в автоматичному режимі і контроль якості.
Ліва горизонтальна головка 4 при зборці на заводі-виробнику закріплена нерухомо так, що робоча площина базової лінійки 3 збігається з початком шкали відліку переміщення горизонтальних головок. При необхідності ліва головка може переміщуватись, але потім її необхідно повернути в початкове положення так, щоб нульовий штрих на візирі співпадав з початком шкали відліку.
Установка вертикальних головок 6 по довжині щита відбувається наступним чином. За допомогою рукоятки переміщують вертикальні головки для суміщення ліній центрів шпинделів свердлильних насадок з лінією центрів отворів по ширині щита. При цьому нульовий штрих візира головок суміщають із поділкою шкали налагодження, що відповідає відстані даного ряду отворів від лівої кромки щита. Вертикальні головки, що не беруть участь в роботі, можуть бути виведені із робочої зони, для цього в конструкції верстата передбачена можливість проходження вертикальних головок під правою горизонтальною головкою 9. При цьому вісь шпинделів горизонтальної насадки повинна бути підняти над рівнем стола не менше 30мм.
Притискачі 11 установлюються по довжині щита так, щоб ряд отворів, що висвердлюються, був віддалений від притискних колодок не більше ніж на 20мм. Якщо висвердлюють менше 4х рядів отворів, то невикористані притискачі потрібно розмістити рівномірно по довжині щита. Якщо щит невеликої довжини і при свердлінні не потрібні всі притискачі, то лишні притискачі потрібно зняти з верстата, для чого передбачена знімна планка на верхньому брусі.
Столики 12 установлюють під притискачами по центру притискних циліндрів.
Праву горизонтальну головку 9 пересувають за допомогою маховичка вздовж верстата і встановлюють нульовий штрих візира на поділці шкали відліку переміщення горизонтальних головок, яка відповідає довжині щита. Праву направляючу лінійку 10 установлюють від лівої 3 на відстані, рівній довжині щита плюс 5мм.
Гілки конвеєра 1 повинні бути встановлені на відстані не меншій чим 5мм від шпинделів вертикальних насадок. Гілки конвеєра переміщуються разом з горизонтальними головками завдяки наявності зачіпок. Для точної установки гілок конвеєра можна переміщувати їх вручну або встановити за допомогою головки в потрібне положення, а після того установити в потрібне положення саму головку. Після установки гілки конвеєра 1 фіксують за допомогою фіксатора.
Задні упори 5 установлюють спільної лінії задніх шпинделів свердлильних насадок, прийнятої за базу. Положення задніх упорів відносно лінії задніх шпинделів визначається шириною щита. Для відліку переміщення упорів є в наявності візири з шкалою на планках ластівчиного хвоста горизонтальних головок. Поділка шкали, навпроти якої потрібно встановити нульовий штрих візира, щоб отримати потрібну відстань від поздовжньої кромки щита до першого отвору, визначають в загальному випадку по формулі:
а = (В - 32П1) + 80,
де а - число поділок від початку шкали, що відповідає місцю встановлення візира; В - відстань від кромки щита до першого отвору, мм; П1 - кількість проміжків по 32мм між базовим шпинделем і шпинделем, що проводить свердління. П1 = В/32 без урахування остачі.
Відстань по ширині щита між іншими отворами в даному ряді повинна бути кратна 32, кількість проміжків П2, через яке потрібно установити наступне свердло, визначається як П2=А/32, де А - відстань між отворами, мм.
Свердління щитів шириною ?650мм рекомендується виконувати шпинделями, розміщеними ближче до середини насадки, для цього потрібно взяти за базу третій від задніх упорів шпиндель. Підрахунок числа поділок по шкалі буде виконуватись по формулі а = (В - 32П1) + 144.
Бокові доставщики 8 установлюються симетрично відносно поздовжньої осі щита. Відстань від задньої поздовжньої кромки щита до фронтальних доставщиків 2 повинна складати 50 - 65мм.
Для встановлення притискачів 11 по ширині щита верхній брус пересувається по ширині верстата, щоб центри притискних циліндрів розмістились вздовж щита на відстані, рівній половині ширини щита. Після цього колодки притискачів пересуваються по коромислам так, щоб центри колодок не виходили за кромки щита.
Додаткова насадка 7 установлюється на потрібний шпиндельпісля підрахунку координати її розміщення по ширині щита.
При установленні горизонтальних свердлильних головок 4 і 9 по висоті для свердління отворів в торці деталі необхідно сумістити нульовий штрих візира із відповідною поділкою шкали вертикального підйому насадок. Це здійснюється обертанням маховичка вертикального підйому насадок з наступним стопорінням вала рукояткою.
Для встановлення глибини свердління в торцях і пласті щита шляхом обмеження ходу циліндрів подачі на кожній головці є регульований упор РУ з візиром і шкалою. РУ діє на кінцевий вимикач ВК. Для підрахунку числа поділок, що встановлені візиром на шкалі, можна застосувати наступну формулу:
а = Н+х,
де а - число поділок, на яке слід встановити візир; Н - відстань від засвердлюваної поверхні щита до торців свердел при вихідному положенні свердлильних насадок (вимірюється після встановлення свердел); х - потрібна глибина свердління.
Якщо потрібно висвердлити отвори різної глибини в одному ряду, то слід застосовувати свердла різної довжини. Після установлення глибини свердління гвинт упору необхідно законтрити гайкою. Свердла встановлюють в шпинделі, положення їх визначають шляхом підрахунку в даному розділі. Слід мати на увазі, що напрямок обертання шпинделів повинен співпадати з напрямком обертання гвинтової канавки свердла (правим або лівим). Якщо глибина свердління всіма свердлами однієї свердлильної насадки одна і та ж, то потрібно встановлювати свердла рівної довжини.
Пробне свердління в налагоджувальному режимі, контроль якості і підналадка. Після настройки агрегатів необхідно запустити верстат, поставити перемикач на пульті режимів в режим "наладка", установити щит вручну і провести пробне свердління. При цьому тумблери і кнопки на пульті управління вмикають в наступній послідовності: висування упорів; робота доставщиків; робота притискачів; обертання шпинделів горизонтальних насадок; подача горизонтальних насадок; відвід горизонтальних насадок і вимкнення обертання; обертання шпинделів вертикальних насадок; подача вертикальних насадок; відвід вертикальних насадок і припинення обертання; відвід притискачів; відвід доставщиків; відвід упорів.
Потім проводиться контроль точності свердління. Якщо точність не відповідає потрібній, то необхідно провести

 
 

Цікаве

Загрузка...