WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

Верстати для свердління деревини - Дипломна робота

то візир в загальному випадку повинен бути установлений на початок шкали.
Головка горизонтальна права 6 служить для свердління отворів в правому торці щита. Конструкція її аналогічна конструкції лівої головки. Права лінійка 17, яка кріпиться так само, як і ліва, коротка і служить для початкового направлення щита. Головка має візир для відліку величини переміщення по довжині верстата. На планці типу ластівчиного хвоста, що з'єднює корпуса головки, установлені фронтальний доставщик 19, боковий доставщик 16 і правий задній упор 15.
Мал. 17. Принципіальна кінематична схема верстата СГВП-1А
Кожна вертикальна і горизонтальна головки мають основну насадку 14. Насадка закріплюється за допомогою колодок на штоках пневмоциліндрів подачі. В корпусі насадки змонтовані 21 шпиндель і привідний вал-шестерня. Обертання шпинделів відбувається через зубчасту передачу. Свердла вставляються в отвори патронів і закріплюються гвинтами. Сусідні шпинделі мають різний напрям обертання, в зв'язку з чим використовуються свердла правого і лівого обертання. На кожну вертикальну головку любого шпинделя основної насадки може бути установлена додаткова насадка 20. Вона складається з корпуса, 6и шпинделів, веденої і ведучої шестерні, остання посаджена на хвостовик шпинделів.
Упори 15 служать для зупинення щита в робочій позиції. Вони встановлені на лівій 2 і правій 6 горизонтальних головках, що переміщуються по ширині верстата. Упор складається з пневмоциліндра, корпуса колодки і візира. Він може підніматись і опускатись за допомогою пневмоциліндра. На верхньому брусі станини установлено чотири притискачі 3, які служать для закріплення щита зверху на столах 4. Притискач має пневмоциліндр, на штоку якого закріплений кронштейн з притискною колодкою.
Схема кінематична принципова верстата СГВП-1А (мал. 17). Щит в робочу зону подається конвеєром, який приводиться в рух мотор-редуктором 1. На валу I посаджені два шківа 2, які з'єднані клиновими ременями 6 з холостими шківами 27. Натяг ременя відбувається шляхом переміщення валів холостих шківів. На валу I установлені також два шківа 5, з'єднані клиновими ременями 4 з натяжними шківами 3 конвеєра розвантаження. Двома шківами 26, з'єднаними клиновими ременями 25 з натяжними шківами 24, передається обертання на приймальну гілку конвеєра. Гілка приймальної частини конвеєра і гілка зони розвантаження можуть повертатися на 900. Цим забезпечується зручність обслуговування верстата, установленого в автоматичній лінії.
На валу I установлена зірочка 14, яка через ланцюг 15, зірочку 16, конічні шестерні 17 передає обертання на стрічку 18 конвеєра для видалення стружки.
Робочими органами верстата є шість основних насадок 10. Обертання шпинделів насадки відбувається від електродвигуна 38 через телескопічний вал VI і привідний вал-шестерню (ведучий шпиндель) V, обертання з якого передається за допомогою шестерень 37, які насаджені на інші ведені (20 шт.) шпинделі IV. Свердлильні насадки закріплені на штоках пневмоциліндрів 28. Регулювання величини ходу штоків відбувається упорами РУ, які діють на кінцеві вимикачі ВК. Для синхронізації ходу штоків циліндрів кожної горизонтальної і вертикальної насадки вали III з двома шестернями 13 при русі штоків обкатуються по рейках 12. Горизонтальні головки 20 переміщуються по зубчатим рейкам 35, які служать одночасно направляючими. Обертання шестерням 36, які входять в зачеплення з рейками 35 передається від маховичка 22 через конічну зубчату передачу 30.
Мал. 18. Принципова пневматична схема верстата СГВП-1А
Свердлильні горизонтальні насадки також можуть переміщуватись у вертикальному напрямку, що досягається обертанням маховичка 23, через конічну зубчату передачу 29 передається рух на гвинт IX. Вертикальні головки 10 мають можливість переміщення вздовж верстата по нижніх направляючих, на яких установлені зубчаті рейки 8. Переміщення вертикальних головок 10 відбувається наступним чином. За допомогою знімної рукоятки повертають вал II, на якому закріплені зубчаті колеса 9, зв'язані з рейками 8.
На любий шпиндель основної насадки може бути встановлена додаткова насадка 11 під кутом 900 до загальної осі шпинделів основної насадки. Обертання шпинделів додаткової насадки відбувається від шпинделя основної насадки.
Фіксування оброблюваного щита в робочій зоні відбувається за допомогою задніх упорів 34, що висуваються пневмоциліндрами перед початком циклу і засуваються по закінченню свердління, фронтальних доставщиків 21, що підтискають щит до задніх упорів і бокових доставщиків 19, що підтискають щит до базової лінійки. Притискання щита зверху відбувається чотирма пневмоциліндрами 31, на кінці штоків яких закріплені коромисла 32 з пружинами 33.
Принципова пневматична схема верстата СГВП-1А (мал. 18). Пневматичне обладнання керування включає вузол підготовки повітря і розподільчу апаратуру. Воно змонтоване в днищі лівої стійки станини.
Стиснуте повітря від цехової мережі проходить через вентиль ВН, вологовідділювач ВД, регулятор тиску КР, маслорозпилювач МР і розподілювач повітря зелектрокеруванням Р1 - Р9. Паралельно з регулятором тиску підключені манометр МН і реле тиску РД. Розподілювач повітря Р1 і дроселі ДР1, ДР2 зі зворотними клапанами КО1 і КО2 керують роботою пневмоциліндрів Ц1 і Ц2 лівої горизонтальної головки; розподілювач повітря Р2 і дроселі ДР3 і ДР4 зі зворотними клапанами КО3 і КО4 керують роботою пневмоциліндрів Ц3 і Ц4 правої горизонтальної головки. Розподілювачі повітря Р3 - Р6 керують роботою циліндрів Ц5 - Ц12 вертикальних свердлильних головок.
На вході і виході циліндрів подачі горизонтальних і вертикальних головок установлені дроселі ДР1 - ДР12 зі зворотними клапанами КО1 - КО12, які призначені для регулювання швидкості подачі і зворотного ходу. Розподілювач повітря Р7 керує роботою циліндрів притискання Ц13 - Ц16, розподілювач повітря Р8 - циліндрів Ц19, Ц20, фронтальних доставщиків і циліндрів Ц17, Ц18 бокових доставщиків, розподілювач повітря Р9 - циліндрів Ц20 і Ц21 задніх упорів. Викид відпрацьованого повітря із всіх циліндрів відбувається через глушник Г.
Перед кожним запуском верстата необхідно перевірити наявність масла в маслорозпилювачі, відкрити кран, провірити тиск на виході регулятора тиску по манометру, перевірити закриття краника вологовідділювача.
При роботі верстата необхідно після двох-трьох місяців роботи знімати вологовідділювач для очистки і промивки. По мірі необхідності доливати масло в масло розпилювач до межі. Заливка масла відбувається через різьбовий отвір. Перед заливкою масла необхідно зупинити поступлення стиснутого повітря в маслорозпилювач. Кількість крапель масла, що подається маслорозпилювачем, регулюється дросельним гвинтом.
Наладка верстату. Верстат може працювати в двох режимах: налагоджувальному і автоматичному. В налагоджувальному режимі відбувається налагодження всіх складових частин верстату на розміри оброблюваного щита. Розміщення робочих органів верстата показано на мал. 19. Налагодження верстату відбувається в наступній послідовності: установка лівої (базової) горизонтальної головки 4; установка вертикальних головок 6 по довжині щита; установка притискачів 11 по

 
 

Цікаве

Загрузка...