WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Ширина шини.Синхронні та асинхронні шини. - Реферат

Ширина шини.Синхронні та асинхронні шини. - Реферат


Реферат на тему:
Ширина шини.Синхронні та асинхронні шини.
План.
1. Ширина шини
2. Синхронізація шин
3. Синхронні шини.
4. Асинхронні шини.
Ширина шини
Ширина шини - самий очевидний параметр при розробці. Чим більше адресних ліній містить шина, тим до більшого обсягу пам'яті може звертатися процессор. Якщо шина містить n адресних ліній, тоді процесор може використовувати її для звертання до 2n різних комірок пам'яті. Для пам'яті великого обєму необхідно багато адресних ліній. Це звучить досить просто.
Проблема полягає в тім, що для широких шин потрібно більше проводів, ніж для вузьких. Вони займають більше фізичного простору (наприклад, на материнській платі), і для них потрібні розєми більшого розміру. Всі ці фактори роблять шину дорогою. Отже, необхідний компроміс між максимальним розміром пам'яті й вартістю системи. Система із шиною, яка містить 64 адресні лінії та памятю в 2n байт буде коштувати дорожче, ніж система із шиною, що містить 32 адресні лінії, і такою ж пам'яттю в 232байт.
Перша модель ІBM PC містила процесор 8088 і 20-бітну адресну шину (рис.3 а). Шина дозволяла звертатися до 1 Мбайт пам'яті.
Рис. 3. Розширення адресної шини із часом.
Коли з'явився наступний процесор (80286), Іntel вирішив збільшити адресуний простір до 16 Мбайт, тому довелося додати ще 4 лінії , як показано на рис. 3.б. На жаль, довелося також додати лінії управління для нових адресних ліній. Коли з'явився процесор 80386, було додано ще 8 адресних ліній і, природно, кілька ліній управління, як показано на рис. 3, в.
У результаті вийшла шина EІSA. Однак було б краще, якби із самого початку було 32 лінії.
Із часом збільшується не тільки число адресних ліній, але й число інформаційних ліній. Можна збільшити пропускну здатність шини двома способами: скоротити час циклу шини (зробити більшу кількість передач в секунду) або збільшити ширину шини даних (тобто збільшити кількість битов за одну передачу).
Можна підвищити швидкість роботи шини, але зробити це досить складно, поскільки сигнали на різних лініях передаються з різною швидкістю (це явище називається перекосом шини). Чим швидше працює шина, тим більше перекос.
При збільшенні швидкості роботи шини виникає ще одна проблема: у цьому випадку вона не буде сумісною з більш старими версіями. Старі плати, разроблені для більше повільної шини, не можуть працювати з новою. Така ситуація невигідна для власників і виробників старих плат. Тому звичайно для збільшення продуктивності просто додаються нові лінії, як показано на рис.3.
ІBM PC і його послідовники, наприклад, почали з 8 інформаційних ліній, потім перейшли до 16, згодом до 32, і все це в одній і тій же шині. Щоб обійти цю проблему, розроблювачі іноді віддають перевагу мультиплексній шині. У цій шині немає поділу ліній на адресні та інформаційні. У ній може бути, наприклад, 32 лінії для адрес, і 32 лінії для даних. Спочатку ці лінії використаються для адрес. Потім вони використаються для даних. Щоб записати інформацію в память, потрібно спочатку передавати в память адреса, а потім дані. У випадку з окремими лініями адреси й дані можуть передаватися разом. Об'єднання ліній скорочує ширину й вартість шини, але система працює при цьому повільніше.
Синхронізація шин
Шини можна розділити на дві категорії залежно від їхньої синхронізації. Синхронна шина містить лінію, що запускається кварцовим генератором.
Сигнал на цій лінії являє собою синхронізуючий сигнал із частотою звичайно від 5 до 100 Мгц. Будь-яка дія шини займає ціле число так званих циклів шини. Асинхронна шина не містить генератора, що задає. Цикли шини можуть бути будь-якої необхідної довжини й необов'язково однакові стосовно всіх пар пристроїв.
Синхронні шини
Як приклад того, як працює асинхронна шина, розглянемо тимчасову діаграму на рис.4. У цьому прикладі ми будемо використати задаючий генератор на 40 МГЦ, що дає цикл шини в 25 нс. Хоча може здатися, що шина працює повільно в порівнянні із процесорами на 500 МГЦ і вище, не багато сучасних шин працюють швидше. Наприклад, шина ІSA (вона убудована в усі персональні комп'ютери із процесором Іntel) працює із частотою 8,33 МГЦ, і навіть популярна шина PCІ - із частотою 33 МГЦ або 66 Мгц. Причини такої низької швидкості сучасних шин були дані вище: такі технічні проблеми, як перекос шини та вимога сумісності.
У нашому прикладі ми припускаємо, що зчитування інформації з пам'яті займає 40 нс з того моменту, як адреса стала постійним значнням. Як ми незабаром побачимо, знадобиться три цикли шини, щоб зчитти одне слово. Перший цикл починається на наростаючому фронті відрізка Т1, а третій закінчується на наростаючому фронті відрізка Т3, як показано на рис.4. Відзначимо, що жоден з наростаючих і задніх фронтів не намальований вертикально, тому що жоден електричний сигнал не може змінювати своє значення за нульовий час. У нашому прикладі ми припускаємо, що для зміни сигналу потрібно 1 нс. Генератор та лінії ADDRESS, DATA, MREQ, RD, WAІ показані в тім же масштабі часу.
Рис. 3.34. Тимчасова діаграма процесу зчитування на синхронної шині
Початок Т1 визначається наростаючим фронтом генератора. За частину часу Т1 центральний процесор поміщає адресу потрібного слово на адресні лінії.
Оскільки адреса являє собою не одне значення (на відміну від генератора), ми не можемо показати його у вигляді однієї лінії на схемі. Замість цього ми показали його у вигляді двох ліній з перетинаннями там, де ця адреса міняється. Сірий колір на схемі показує, що в цей момент не важливо, яке значення прийняв сигнал.
Використовуючи ту ж угоду, ми бачимо, що зміст ліній даних не має значення до відрізка Т3. Після того як в адресних ліній з'являється можливість набутити нового значення, установлюються сигнали MREQ і RD.
Перший указує, що здійснюється доступ до пам'яті, а не до пристрою висновку, а другий - що здійснюється читання, а не запис. Оскільки зчитування інформації з пам'яті займає 40 нс після того, як адреса стала постійним (частина першого циклу), пам'ять не може передати необхідні дані за період Т2. Щоб центральний процесор не очікував надходження даних, пам'ять установлює лінію WAІ на початку відрізку Т2. Ця дія вводить

 
 

Цікаве

Загрузка...